Co bude po Avengers: Endgame? Známe 10 nových filmů od Marvelu

Marvel nám loni nadělil konec takzvané „Infinity ságy“. Nejmocnější hrdinové světa se po 22 filmech vypořádali s Thanosem a je jasné, že se podoba týmu (a vlastně i celého komiksového světa) musí změnit. Po Avengers: Endgame tak vstupujeme do nové éry propojeného vesmíru, která je zatím výjimečná jednou věcí – úzkým spojením se seriály.

Jistě, do slavného univerza technicky patří televizní příběhy z Netflixu (Daredevil, Punisher, Luke Cage atd.) nebo z kanálu ABC (Agenti SHIELD, Agentka Carterová). Filmy ale tyhle seriály nikdy nebraly v potaz, což se už letos změní díky šestidílné minisérii Falcon a Winter Soldier.

Srpnový přídavek na streamovací službu Disney+ má stejné produkční zázemí jako filmy, ze kterých pocházejí jeho hlavní postavy. Celá budoucnost Marvelu má potom fungovat tak, že budou celovečerní i seriálové novinky vznikat „pod jednou střechou“, aby známé postavy mohly plynule přecházet z monitorů a televizí do kinosálů a zase zpátky.

Na Disney+ v tuhle chvíli míří také Loki, Hawkeye nebo Scarlet Witch, jíž byl dopřán unikátní sitcom WandaVision. Ti nejdůležitější hrdinové a události ale pochopitelně zůstanou na velkém plátně, kam se momentálně chystá desítka jasně načrtnutých filmů.

Nové marvelovky, v jejichž čele teď stojí Black Widow, si můžete nastudovat v horní galerii. Ta vás zavede až do roku 2023, kdy by měl dorazit (přeobsazený) Blade, úspěšný komiksový svět ale samozřejmě bude pokračovat i dál. Už nyní se plánují nové verze X-Menů a Fantastické čtyřky, jejichž filmová práva se nedávno vrátila k Marvelu, takže… nás brzy čeká třeba další Wolverine!

Tagy: