Deset nejvýdělečnějších filmů roku 2020… než se zavřela kina

Na co se po celém světě nejvíc chodilo do kina těsně před pandemií? Začátek roku přál mnoha žánrům, kuriozitou nicméně je, že řada úspěšných filmů z ledna a února vlastně moc úspěšná nebyla.

Filmový svět zasáhla opatření proti koronaviru velmi tvrdě. Zaprvé se z bezpečnostních důvodů musela zastavit všechna natáčení, takže se vylidnily placy nového Batmana, druhého Avatara, třetího Jurského světa, čtvrtého Matrixu nebo sedmého dílu Mission Impossible. Ještě větší dopad ale na Hollywood mělo uzavření kin po celém světě, přičemž stále není jasné, kdy a jak se do nich podívají ty nejočekávanější filmy roku 2020.

Přesně tak, nejde jen o samotné otevření kin – to leckde začne již v nejbližších týdnech. Pointa je, že ty nejdůležitější produkce rozhodně nevyrazí do poloprázdných sálů, takže je letošní jarní nabídka dávno pasé. Pokračování hororu Tiché místo dorazí v září, Black Widow a nová bondovka Není čas zemřít v listopadu a deváté Rychle a zběsile dokonce až v dubnu 2021. Nejbližšími blockbustery jsou v tuhle chvíli sci-fi Tenet od Christophera Nolana (červenec) a druhá Wonder Woman (srpen), stále však hrozí, že se kvůli situaci v USA ještě odloží.

Boj o nejvýdělečnější filmy roku každopádně začíná vždycky na jaře – loňský tržební vítěz (Avengers: Endgame) šel do kin v dubnu a ten předloňský (Avengers: Infinity War) na tom byl stejně. Letošní zavření kin v březnu tak zásadně ovlivnilo průběžný žebříček, který je plný levných hororů a aktuálně mu kralují třetí Mizerové.

Kdo všechno Willu Smithovi šlape na paty? A které filmy jsou i přes umístění v dosavadní TOP 10 vlastně propadáky? Myslete na to, že se ke studiím vrací přibližně polovina tržeb (tu druhou si nechávají provozovatelé kin), a vydejte se do galerie, kde si můžete proběhnout letošní vítěze i „vítěze“.

Tagy: