Co bude letos v kinech? Velké filmy se začnou vracet v červenci

Od 8. června se na jedné akci může sejít až 500 lidí, což v podstatě znamená, že se situace v českých kinech vrací do normálu. Budou do nich ale houfně proudit diváci? Otevřená kina jsou hezká věc, bez drahých nových filmů se ale jen tak nenaplní. Jak to vypadá s návratem hollywoodských blockbusterů na stříbrné plátno?

Jak jste si možná všimli, nové české filmy s premiérami neotálejí. Už 11. června jde do kin Bourák, 25. června budou následovat 3Bobule a 9. července zkusí štěstí dokument Meky o Miru Žbirkovi. Nemalá část diváků ale chodí do kina hlavně na hollywoodské velkofilmy, které zkrátka „potřebují“ velké plátno, a na ty si ještě chvíli počkáme.

Jak dlouho? Stoprocentní jistotu zatím nemáme, situace se kdykoliv může změnit. Podle aktuálních plánů ale bude první epickou novinkou sci-fi Tenet, jíž chce režisér Christopher Nolan (Temný rytíř, Počátek) oficiálně vrátit filmový svět do starých kolejí. Tajuplná špiónská podívaná má ohlášenou premiéru na 16. července 2020 a dosud se s ní nehnulo. Všichni totiž doufají, že se do té doby situace uklidní natolik, aby si Tenet mohli ve stejnou dobu užít diváci po celém světě.

V případě, že Nolanův film uspěje, se pak dočkáme i dalších velkých premiér. Jakých? To zjistíte nahoře v galerii, kde si můžete projít deset největších filmů, které by letos měly dorazit do kin.

Tagy: