Co dělat pro to, aby se vás z jarní procházky nevrátilo víc, než byste chtěli?

Právě začíná období ideální pro procházky a výlety s vašimi čtyřnohými kamarády. Vrátit se vás z výletu ale může neplánovaně víc. Řeč je o klíšťatech a blechách. Parazitech, kteří mohou napáchat mnoho škod. A to hlavně na zdraví vašem i vašich zvířat.

Klíšťata se neschovávají jen v hustých lesích, stejně tak je můžete "potkat" i při venčení ve městech. A to, že máte domácí kočičku, která celý den jen leží na parapetu, taky neznamená, že nemůže chytit blechu. Zvířecí blechy totiž jdou i na člověka a přinést ji domů můžete klidně i vy na svém oblečení.

"POZOR! MÁME PRO VÁS SOUTĚŽ O AUTO A CHYTRÉ HODINKY! BĚŽTE NA SOUTEZFORESTO.CZ A ZJISTĚTE VÍCE!"

Oba parazité jsou přenašeči několika známých i méně známých chorob, jako jsou: lymská borelióza, klíšťová encefalitida, anaplazmóza, bartonelóza nebo babezióza a všechny jsou pro zvířata nebezpečné. Myslet tak na zdraví našich parťáků je důležité hlavně na jaře. Ideální variantou je prevence.

A tu nabízí třeba obojek Foresto. Obojky jsou voděodolné, tedy působí i při namočení zvířete. Jsou zároveň šetrné jak ke zvířeti, tak i k nám, lidem. Další jejich výhodou je, že účinná látka se uvolňuje postupně v průběhu až 8 měsíců a je navázána v kůži a srsti zvířete. Parazit je tedy usmrcen po kontaktu s účinnou látku a není třeba, aby se přisál. A právě vynechání tohoto kroku, že se parazit vůbec nemusí přisát, je velmi důležité právě kvůli možnému přenosu nemocí. Foresto obojky jsou na trhu ve 2 velikostech  - pro kočky a psy menší než 8 kg a pro psy nad 8 kg. A zde už neřešíte, zda je to pro 10 kg malého psa či pro vlkodava. Obojek je možné i zkrátit a účinné látky se uvolní právě tolik, kolik je pro vašeho mazlíčka potřeba.

*Produkty řady Foresto jsou veterinární léčivé přípravky. Čtěte pečlivě příbalové informace

A vy teď můžete s těmito pomocníky vyhrát velké ceny!

  1. Kupte v době od 1. 1. 2021 do 30. 4. 2021 v místě konání soutěže (v ČR) alespoň 1 ks některého ze soutěžních výrobků Foresto a pečlivě si uschovejte doklad o provedení nákupu. Předložení dokladu prokazující nákup soutěžního výrobku je v případě výhry podmínkou!
  2. V době konání soutěže zaregistrujte svůj soutěžní nákup na www.soutezforesto.cz
  3. Od počátku soutěže (1. 3. 2021) až do 29. 4. 2021 pak společnost Elanco pro každý soutěžní den vybere jednoho výherce vedlejší výhry, kterou jsou chytré hodinky Garmin Venu SQ Music. Po skončení soutěže vybere jednoho výherce hlavní výhry – osobního automobilu Volvo XC40. V soutěži lze získat maximálně 1 hlavní a 1 vedlejší výhru. Tak neváhejte a zapojte se také.

Ps: Věděli jste, že pokud je klíště nakažené, může infekci přenést už po pouhých dvou hodinách?

*Produkty řady Foresto jsou veterinární léčivé přípravky. Čtěte pečlivě příbalové informace

Foresto a Elanco logo - šikmý pruh jsou obchodní značky ve vlastnictví společnosti Elanco nebo jejích obchodních poboček. Logo Bayer a Bayer kříž jsou obchodní značky ve vlastnictví společnosti Bayer© 2021 Elanco. PM-CZ-21-0078

Tagy: