CNN Prima News COVID III

COVID III

Výpis příspěvků ke štítku „COVID III“

O podporu COVID III je mizivý zájem. Ministra Havlíčka to neznepokojuje

O podpůrný záruční program COVID III je podle některých hlasů menší zájem, než se čekalo. Vyplývá to mimo jiné z nedávné ankety Hospodářské komory ČR, kterou provedla mezi svými členy. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), pod jehož resort program spadá, přesto považuje COVID III za významný nástroj podpory podnikání a znepokojen není.

O přežití firem se rozhodne na podzim. S hodnocením vládní pomoci zatím váhají

Podle čtvrtiny oslovených podnikatelů vládní protikrizové programy a opatření jednoznačně přispěly k udržení podnikání. O opaku je přesvědčeno 29 procent dotazovaných. Největší podíl oslovených firem, 46 procent, ale uvedlo, že nemůže vliv vládních kroků na udržení podnikání hodnotit. O jejich přežití se totiž rozhodne až na podzim. Vyplývá to z výsledků ankety vlivné Hospodářské komory.

Na pomoc ekonomice jsme dali bilion, říká Schillerová. Podle oponentů je realita jinde

Celková přijatá vládní opatření na podporu ekonomiky v souvislosti s dopady šíření koronaviru aktuálně činí zhruba 1,15 bilionu korun, tedy 20,8 procenta hrubého domácího produktu. Vyplývá to z aktualizovaného přehledu k 10. červnu, o kterém ve středu informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Někteří ekonomové i opoziční politici vyčíslenou podporu kritizují a zpochybňují.