100,00 % okrsků sečteno
68,95 % volební účast




34,51 %

ANO

23,36 %

SPOLU

11,23 %

STAN

8,97 %

PIRÁTI

7,78 %

SPD

6,77 %

MOTO

0,44 %

GENERACE

0,22 %

ČR1

0,21 %

ŠVÝC. DEM.

0,18 %

ČSSD

0,13 %

VOLUNTIA

0,13 %

0,11 %

VÝZVA

0,08 %

JASAN

0,07 %

REBELOVÉ

0,06 %

MZH

0,06 %

HOP HYDRA

0,06 %

VOLT

0,05 %

LEVICE

0,05 %

SMSKA

0,03 %

KRUH

0,01 %

BPS

0,00 %

PB

0,00 %

NE URZA.CZ

Pollert: Péče o covidové pacienty není tak náročná. Víc ji potřebují jiní

Výběr redakce


Covidoví pacienti nepotřebují tolik péče jako ti, kteří leží na kardiochirurgii. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl lékař a bývalý vodní slalomář Lukáš Pollert, který pracuje na klinice anesteziologie a resuscitace ve Fakultní nemocnici v Motol.

„Covidových pacientů teď máme docela hodně, na osmilůžkovém JIP jich leží devět. Sestry mají na starosti několik pacientů. Chybí nám personál, který chyběl i před covidem a bude chybět i po covidu,“ řekl Pollert.

Podle něj pacienti s covidem přitom nepotřebují tolik péče jako ti, kteří jsou hospitalizováni na kardiochirurgii. „Pacient není po operaci, nemusíme kontrolovat krvácení. Péče o takového pacienta není z mého pohledu úplně náročná. Chápu, že je těžká pro člověka, který se s tím nikdy nesetkal,“ prohlásil Pollert.

Motolská nemocnice řešila v uplynulém týdnu případ, který vyvolal nesouhlasnou reakci příznivců léku ivermektin. Na Facebooku vzkázala, že lék, určený původně pro koně, podávat nebude.

„Bylo to u jednoho pacienta, kde si to rodina vyžadovala. Nakonec přinesli nějakou tubu pro koně s příbalovým letákem. Je to lék, který se používá ve veterině. Na druhou stranu lékaři v Brně ho používali a měli relativně úspěchy. Zatím je to ale malá skupina (pacientů),“ vážil Pollert.

Pollert má rád, když je hodně práce

V době pandemie je práce ve zdravotnictví náročnější, bývalému reprezentantovi to ale nevadí. „Máme trochu více služeb. Mám rád, když je hodně práce,“ uvedl s tím, že relaxuje u zahradničení.

Kromě lékaře je ale Pollert také otcem. I on se svými dětmi řeší distanční výuku a maturitní zkoušky. „Maturita, která má probíhat tak, jak ji známe, by měla probíhat normálně dál,“ myslí si Pollert.