reklama
CNN Prima News lékař

lékař

Výpis příspěvků ke štítku „lékař“

Dívka s rozštěpem páteře žaluje lékaře své matky. Vůbec jsem se neměla narodit, říká

25. listopadu 2021 10:44

Dvacetiletá jezdkyně na koni Evie Toombesová žaluje praktického lékaře své matky za to, že jí v době těhotenství neřekl, že má užívat kyselinu listovou. Toombesová se totiž narodila s rozštěpem páteře, nejčastější vadou, která se u plodu vyvíjí v důsledku nedostatku tohoto vitaminu. Od lékaře teď žádá milionové odškodné.

Lékař Ján pomohl tisícům pacientů, sám zemřel na covid. Vdova: Stále myslím, že se vrátí

21. listopadu 2021 15:02

Už je to více než 10 měsíců, co na Slovensku zemřel lékař Ján Čopák z Rožnavy, který podlehl koronaviru. Jeho manželka, zubní lékařka Katarína, se stále se smrtí nejbližšího člověka nedokázala vypořádat. Lituje toho, že tehdy ještě nemohlo partnerovi pomoct očkování, které považuje za nejlepší cestu, jak pandemii zvládnout.

Žijeme, jako by se nic nedělo, opatření nefungují. Mrtvých bude přibývat, varuje Dražan

20. listopadu 2021 17:08

Vakcinolog Daniel Dražan si ve vysílání CNN Prima NEWS postěžoval, že lidé v současnosti nedodržují vládní opatření. „My nyní žijeme, jako by se nic nedělo, jako by byl rok 2019. Dá se říct, že téměř žádná opatření nefungují,“ zdůraznil Dražan. Podotkl, že i když se vlna pandemie otočí a začne klesat, hospitalizovaných a obětí bude přibývat.

Primář: Děti, které rodičům rozmlouvají očkování, jim vystavují poukázku na ventilátor

15. listopadu 2021 21:29

Děti, které radí svým rodičům, ať se neočkují, jim vystavují poukázku do nemocnice na ventilátor. Zdůraznil to primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS. Podle něj je v populaci obrovská virová nálož, a když lidé jdou po ulici, do obchodu nebo do hospody, téměř vždy se potkají s někým nakaženým. Měli by se proto očkovat, aby snížili rizika hospitalizace nebo úmrtí.

Cimický vyznamenání nepřevezme. Proti obviněním ze sexuálního napadení se bude bránit

10. listopadu 2021 16:57

Psychiatr a spisovatel Jan Cimický se rozhodl, že za současné situace nepřevezme státní vyznamenání, které mu chce udělit prezident Miloš Zeman. Proti tvrzením několika žen, které lékaře obvinily ze sexuálního napadení a obtěžování, se hodlá aktivně bránit. Kvůli lékařskému tajemství a respektu k pacientům nebude ale tato obhajoba veřejná, uvedl Cimický ve vyjádření. Prezidentská kancelář bere lékařovo rozhodnutí na vědomí a respektuje ho.

Soud rozhodl o dřívějším propuštění Ratha. Na svobodu se přesto zatím nedostane

9. listopadu 2021 14:11
Aktualizováno

Městský soud v Brně v úterý rozhodl o podmíněném propuštění Davida Ratha z vězení s délkou zkušební doby sedm let. Na svobodu se ale Rath zatím nedostane, státní zástupkyně proti usnesení podala stížnost, není tedy pravomocné. Věc bude řešit brněnský krajský soud. Někdejší středočeský hejtman za ČSSD Rath si odpykává sedmiletý trest za korupci. Za sebou má polovinu trestu, tedy 3,5 roku vězení.

Holcát: Konzilium říká, že prezident je duševně schopný, fyzicky však nikoli

5. listopadu 2021 21:47

„Myslím, že máme právo vědět, jak je prezident na tom. Konzilium má dát jen rámcový obraz ohledně zdravotního stavu, ale nemělo by jít do detailu. Konzilium nám říká, že je duševně schopný, ale ne fyzicky schopný,“ řekl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS náměstek ředitele Fakultní nemocnice v Motole a bývalý ministr zdravotnictví Martin Holcát, který byl v minulosti členem konzilia všech tří českých prezidentů.

reklama