reklama
CNN Prima News lékař

lékař

Výpis příspěvků ke štítku „lékař“

Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí

Lidé, kteří nemohou ze zdravotních důvodů nosit respirátor, ho nebudou muset nosit. Musí mít ale potvrzení od lékaře. Schválila to v pátek vláda, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Úprava je součástí nového mimořádného opatření o nošení ochrany úst a nosu, které vláda schválila. Předchozí opatření tento týden zrušil Nejvyšší správní soud.

Léta dřete a pak vás vyřadí amatérismus druhých. Českem rezonuje nákaza na olympiádě

Léta dřete, abyste mohli reprezentovat Česko na olympiádě, a nakonec se kvůli amatérismu pohlavárů váš sen rozplyne pár dnů před startem. Tímto směrem se ubírají kritické reakce v souvislosti s nákazou koronavirem v českém týmu. Objevují se i požadavky na rezignaci předsedy Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřího Kejvala. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) pak trvá na prošetření dodržování hygienických opatření na palubě letadla, které do Tokia odletělo minulý pátek a vezlo 42 českých sportovců a členů realizačního týmu.

Sněžím a jsem down, psal si do deníku exšéf nemocnice. Za korupci jde Dbalý do vězení

Pražský vrchní soud ve čtvrtek uložil bývalému řediteli pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíru Dbalému celkový trest deseti let vězení a potvrdil mu trest propadnutí majetku. Zamítl přitom lékařovo odvolání v kauze ovlivnění zakázek na digitalizaci chorobopisů a nákupu Leksellova gama nože. Verdikt, podle kterého bral Dbalý za zmanipulování nemocničních tendrů úplatky, je pravomocný.

Děti během pandemie přibraly i 15 kilo. Lékař radí, jak z bludného kruhu obezity ven

Až 15 kilogramů nad doporučenou váhu přibrali někteří školáci během pandemie koronaviru. Lékaři tak častěji řeší problémy s nadváhou či obezitou u dětí. Před pandemií mělo podle statistik nadváhu každé čtvrté dítě v Česku, každé sedmé se potýkalo s obezitou. Bez prezenční výuky ve školách, bez kroužků a většiny pohybových aktivit, které omezila opatření proti šíření koronaviru, se situace ještě zhoršila. Novinářům to ve středu sdělil primář dětského oddělení z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Jan Boženský.

reklama