reklama
CNN Prima News péče

péče

Výpis příspěvků ke štítku „péče“

Maříková: Vláda lidem ohledně covidu vysloveně lže. Philipp nesouhlasí a odkazuje na vědce

2. prosince 2021 23:58

Vláda lidem vysloveně lže. Slibovala například, že dvě dávky očkování budou definitivní tečkou za pandemií, obula se do končícího kabinetu poslankyně Karla Maříková z SPD. Vládu v demisi paradoxně v pořadu 360° na CNN Prima NEWS hájil lidovec Tom Philipp. Podle něj se vycházelo z vědeckých poznatků, které byly v té době k dispozici.

Zemanův jídelníček sestavují specialisté, ohradila se ÚVN proti kritice za buchty

13. října 2021 16:45

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) se ohradila proti zpochybňování poskytované péče o prezidenta Miloše Zemana. Léčebný program každého pacienta včetně dietního režimu sestavují specialisté, uvedla na webu nemocnice její mluvčí Jitka Zinke. Někteří lékaři a odborníci v posledních hodinách v médiích zpochybňovali prezidentův jídelníček, jak o něm informoval jeho mluvčí. Web Deník N s odvoláním na tři zdroje uvedl, že prezidentův stav je vážnější, než jeho okolí tvrdí.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Adamem Vojtěchem: Je spokojený s kvalitou služeb pro seniory?

1. října 2021 06:35

Prvního října patří každoročně Mezinárodnímu dni seniorů. Právě tento svátek má pomoci zvýšit povědomí o problémech, se kterými se starší lidé potýkají. Častým tématem je i kvalita a dostupnost zdravotní péče. Měly by se pojišťovny na kvalitní péči o dlouhodobě nemocné nebo umírající seniory více podílet? V pořadu Nový den odpoví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pořad můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Porody pod vládou Tálibánu: Za svitu mobilu, bez jídla i léků. Řada matek zemře

21. září 2021 10:47

Rabia drží v náručí své dítě jen několik dní po porodu v malé nemocnici v provincii Nangarhár na východě Afghánistánu. „Je to moje třetí dítě, ale zážitek to byl úplně jiný. Bylo to strašné,“ řekla. Porodnické oddělení totiž bylo během několika týdnů rozebráno na nejnutnější věci. Rabia nedostávala žádné léky ani jídlo.

Po prodělaném covidu pomůže molekulární vodík. Užívají ho i prvoligoví fotbalisté

9. září 2021 18:39

Ještě před masivním nástupem očkovacích vakcín proti koronaviru odborníci hledali, jak obrnit organismus proti nemoci COVID-19 a po jejím prodělání tělo vrátit do normálu. Objevili, že jednou z možností může být aplikace molekulárního vodíku. K té sáhli také fotbalisté českého prvoligového celku 1. FC Slovácko.

Země, kde armáda vyhlásila válku doktorům: Za péči o pacienty jim hrozí smrt, léčí tajně

11. července 2021 16:59

Klinika pod palbou a lékaři v slzách. Jedna z kulek vystřelená vojáky zasáhla do krku mladého muže, který se snažil bránit dveře. Lékaři se zoufale snažili zastavit silné krvácení, zatímco podlaha okolo se zbarvila do ruda. Tak popisují reportéři agentury AP scénu z tajné nemocnice ukryté v jednom z myanmarských klášterů, kterou vzaly bezpečnostní složky útokem. Léčili se v ní totiž zranění demonstranti, kteří protestovali proti vývoji v zemi po únorovém vojenském puči.

Eitan, který přežil pád lanovky, je mimo nebezpečí. Jeho teta napsala dojemný vzkaz

6. června 2021 23:27

Na oddělení intenzivní péče strávil čtyřletý Eitan Biran, který jako jediný přežil pád lanovky u jezera Lago Maggiore, několik týdnů. Nyní ho konečně převezli na standardní lůžkové oddělení. Celou dobu o něj pečuje jeho teta Aya Biranová, která se se svým zesnulým bratrem a otcem malého chlapce rozloučila v dojemném dopise. Slíbila mu, že se o jeho syna postará.

reklama