Čtvrtá největší automobilka na světě dostane jméno Stellantis. FCA a PSA fúzují

Stellantis je nový název automobilky, která vznikne z připravované fúze koncernů FCA a PSA. Nadále se budou používat jména původních značek automobilů.

Zástupci koncernů FCA a PSA se dohodli na fúzi už loni. Nyní oba partneři oznámili název nově vzniklé společnosti, který budou společně používat. Objeví se na budovách ve Francii, v Německu, v USA, Itálii i v dalších zemích. Název Stellantis je odvozený z latinského slova stello, což znamená rozzářit hvězdami.

Nový koncern sdruží značky skupiny PSA, pod kterou spadají Peugeot, Citroën, DS, Opel, Vauxhall, a společenství FCA se značkami Chrysler, Jeep, RAM, Alfa Romeo, Fiat či Masserati. Předpokládaný roční odbyt 8,7 milionu vozů by měl udělat ze Stellantisu čtvrtého největšího automobiloveho producenta na světě po Volkswagenu, Toyotě a alianci Renault-Nissan. Budoucí roční obrat se odhaduje na 170 miliard eur.

Fúzi v hodnotě 50 miliard dolarů, jakož i nový název musí ještě schválit antimonopolní úřady i akcionáři na valných hromadách. K úplnému sloučení má dojít v prvním čtvrtletí 2021. Společnosti si od tohoto kroku slibují snížení nákladů na vývoj a výrobu včetně nízkoemisních vozidel, jakož i lepší imunitu vůči klesajícímu prodeji.

Tagy: