reklama
CNN Prima News Michal Borský
Michal Borský

Michal Borský

redaktor Autosalon.TV

Michal působí v redakci Autosalonu od konce roku 2019. Dříve působil jako šefredaktor motoristických magazínu Mladé Fronty.

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Podivná nostalgie. Tuctová škodovka se v dražbě prodala za nesmyslnou cenu

Lokální patriotismus často vede k absurdnímu zvýšení cen jinde téměř bezcenných věcí – třeba jako v případě automobilových veteránů značky Škoda. Dříve proklínané modely s motorem vzadu se na veteránském trhu nabízejí za částky, nad kterými zůstává rozum stát. Cena, za kterou byla vydražena zelená stovka ze 70. let na víkendové aukci v Lysé nad Labem, bude ale už sotva kdy překonána.

Automobilky mají čím dál větší potíže s chybějícími čipy, některé zastavují výrobu

Výrobcům chybí především čipy, bez kterých není možné jednotlivé palubní systémy uvést do funkčního stavu. Hotová auta se tak musí odstavovat do meziskladů, jejichž kapacita je však omezená. Kvůli nemožnosti auta dokončovat dochází stále častěji k dočasnému omezení nebo dokonce zastavení výroby. Nejnověji se tak stalo v případě ruského závodu Škody nebo Mazdy.

Nová Cupra Born: Hezčí a výkonnější sourozenec Volkswagenu ID.3 je tady

První elektromobil sportovně-luxusní odnože Seatu vychází z koncernového Volkswagenu ID.3. Jeho techniku však nová Cupra Born zabalila do dynamického designu, díky čemuž chce útočit hlavně na mladší ročníky. Pomoci by jí měli i poněkud nekonvenční metody prodeje. Při premiéře elektromobilu to potvrdil Wayne Griffiths, předseda představenstva značek Cupra a Seat.

Fordy budou skenovat billboardy a zobrazovat reklamu na displeji v autě

Automobilka Ford si nechala patentovat systém skenování billboardů kolem silnic. Ten bude umět „číst“ reklamu kolem silnic, nahrát ji na platformu palubního infotainmentu a v případě potřeby ji posádce promítat ve vybraných aplikacích. Společnost zatím nespecifikovala, na co chce nahrávání reklam vlastně využívat. Zatím prý není jisté, zda se systém v sériových autech vůbec objeví.

reklama