Opel

Výpis příspěvků ke štítku „Opel“

Cenově dostupné rodinné SUV míří do Česka. Chybí mu však naftový motor

Nové rodinné SUV Opel Frontera má být nástupcem úspěšného modelu Crossland. To znamená lidovým, masově prodávaným autem, bez zbytečností a samozřejmě za rozumnou cenu. Oproti svému předchůdci je ale zároveň delší a tím pádem i prostornější. Pokud zákazník chce, může dokonce sáhnout po verzi se sedmi místy k sezení. Jak Frontera doopravdy vypadá a kolik toho uveze, jsme trochu netradičně zjišťovali v nákupním centru.

TEST: Automobilky se vrací ke spalovacím motorům. Zpět je dostal i rodinný bestseller

Francouzský koncern Stellantis vsadil vše na elektromobilitu, což se u některých modelů vyplatilo, jiné ale naopak na absenci spalovacích motorů těžce doplatily. Nejvíce to odnesly dříve tolik oblíbená rodinná MPV Citroën Berlingo, Peugeot Partner nebo Opel Combo, která s elektromotorem jednoduše postrádala smysl. I proto se teď Stellantis rozhodl benzinové i naftové motory do nabídky vrátit. Jak jezdí omlazený Opel Combo se starým dobrým nafťákem?

Opel Combo-e Van: Dobrý nápad, jen ten dojezd a cena příliš nepotěší

Elektromobilita a město – to je něco, s čím by se mělo s přechodem k technologii budoucnosti začít. Pořídit si proto dodávku na elektrický pohon se jeví jako výtečné řešení při plnění například kurýrních služeb. Opel takový vůz v nabídce má, jde o Combo-e Van, ověřeného pracanta. Bohužel s jedním velkým nedostatkem – slaboučkým dojezdem.

Test nového Opelu Astra: Moderní lidové auto, škoda nepříliš dynamického motoru

Mezi prvními v Česku jsme otestovali v pořadí již šestou generaci kompaktního vozu Opel Astra. Novinka se svým neotřelým designem exteriéru i interiéru dokáže snadno vrýt pod kůži. Byť sdílí technický základ s francouzskými vozy Peugeot a Citroën koncernu Stellantis, stále si drží typické německé srdce, které je pro zákazníky Opelu vyžadující identifikaci s tradičními hodnotami značky důležité.