reklama
CNN Prima News Alfa Romeo

Alfa Romeo

Výpis příspěvků ke štítku „Alfa Romeo“

Legendární Lancia odmítá zemřít. Díky Stellantisu možná dostane novou šanci

Lancia, která měla být podle předpokladů už dávno mrtvá, se vysmívá prodejům ostatních italských značek. Jediný model, který je v nabídce už jen na domácím italském trhu, dosahuje lepších prodejů než globálně dostupná Alfa Romeo s celou modelovou řadou. Takový výkon si zaslouží odměnu. Nový pán domu, tedy konglomerát Stellantis, uvažuje o oživení legendární firmy.

Potupa pro italskou šlechtu: Vozy Alfa Romeo přesedlají na techniku koncernu PSA

Spojení automobilových koncernů PSA a FCA do nadnárodního gigantu jménem Stellantis logicky znamená další unifikaci techniky modelů jednotlivých značek. Prvním plodem spolupráce Italů a Francouzů na italské straně by měl být nový hatchback Alfa Romeo na platformě využívané vozy Citroën a Peugeot. Dočkat by se měl i hybridních a elektrických technologií, které Italové dosud ignorovali a emisní limity obcházeli spoluprací s Teslou.

Volant, rukavice a pití ke mně. Čím vším už pobavil „diktátor" formule 1 Räikkönen?

Takřka přesně před dvaceti lety poprvé usedl do monopostu formule 1, kdy testoval vůz stáje Sauber. V jejích barvách se také v následující sezoně 2001 stal stabilní součástí královny motorsportu. Finský pilot Kimi Räikkönen je nyní suverénně nejstarším jezdcem slavného seriálu. Ze své pozice otřískaného závodníka si může dovolit peskovat lidi z vlastního týmu – aktuálně Alfa Romeo. A činí tak velmi často.

reklama