reklama
CNN Prima News Alfa Romeo

Alfa Romeo

Výpis příspěvků ke štítku „Alfa Romeo“

Nové SUV Alfa Romeo: Tonale možná dostane i diesel, baterkám se ale nevyhne

22. prosince 2021 16:24

Nekonečně dlouho slibované malé SUV od Alfy Romeo má dorazit na trh příští rok. Polský web tvrdí, že zná sestavu motorů, ta má blízko k dobám, kdy ještě Alfa nepatřila pod koncern Stellantis. Tonale bylo vyvinuto ještě za éry FCA, co to bude znamenat pro nový model a vůbec další směrování slavné milánské značky, je dosud ve hvězdách.

Kimi Räikkönen končí ve formuli 1. Chce si po dvaceti letech užívat života

2. září 2021 15:01

Kimi Räikkönen končí po dvaceti letech ve formuli 1, svým fanouškům to oznámil na sociálních sítích. „Nebylo to snadné rozhodnutí, ale po této sezóně je čas na nové věci,“ sdělil jedenačtyřicetiletý bývalý mistr světa na svém instagramovém účtu. Svou úspěšnou kariéru zakončí v týmu Alfa Romeo, kde působí již třetím rokem. Letos získal v dosavadních dvanácti závodech pouze dva body za dvě desátá místa.

Legendární Lancia odmítá zemřít. Díky Stellantisu možná dostane novou šanci

23. února 2021 20:08

Lancia, která měla být podle předpokladů už dávno mrtvá, se vysmívá prodejům ostatních italských značek. Jediný model, který je v nabídce už jen na domácím italském trhu, dosahuje lepších prodejů než globálně dostupná Alfa Romeo s celou modelovou řadou. Takový výkon si zaslouží odměnu. Nový pán domu, tedy konglomerát Stellantis, uvažuje o oživení legendární firmy.

Potupa pro italskou šlechtu: Vozy Alfa Romeo přesedlají na techniku koncernu PSA

5. února 2021 12:08

Spojení automobilových koncernů PSA a FCA do nadnárodního gigantu jménem Stellantis logicky znamená další unifikaci techniky modelů jednotlivých značek. Prvním plodem spolupráce Italů a Francouzů na italské straně by měl být nový hatchback Alfa Romeo na platformě využívané vozy Citroën a Peugeot. Dočkat by se měl i hybridních a elektrických technologií, které Italové dosud ignorovali a emisní limity obcházeli spoluprací s Teslou.

Volant, rukavice a pití ke mně. Čím vším už pobavil „diktátor" formule 1 Räikkönen?

20. září 2020 08:17

Takřka přesně před dvaceti lety poprvé usedl do monopostu formule 1, kdy testoval vůz stáje Sauber. V jejích barvách se také v následující sezoně 2001 stal stabilní součástí královny motorsportu. Finský pilot Kimi Räikkönen je nyní suverénně nejstarším jezdcem slavného seriálu. Ze své pozice otřískaného závodníka si může dovolit peskovat lidi z vlastního týmu – aktuálně Alfa Romeo. A činí tak velmi často.

reklama