reklama

Cyklista na Trutnovsku obtěžoval malé chlapce. Policisté zjistili jeho totožnost

Policie na Trutnovsku a Náchodsku řeší případ cyklisty, který je podezřelý z obtěžování dětí. V pondělí dopoledne policie zveřejnila snímek z kamery a popis muže, který by popisu podezřelého mohl odpovídat. Následně se policii podařilo jeho totožnost zjistit. Vyšetřování bude dál pokračovat, uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

reklama

Případy obtěžování policie zaznamenala na veřejných místech v obcích blízko Úpice na Trutnovsku a v Červeném Kostelci na Náchodsku. Muž děti podle policie oslovil pod záminkou opravy kola a poté je různě obtěžoval.

„Nezávisle na sobě se na policii od minulého týdne obrátilo několik rodičů chlapců ve věku od 10 do 15 let, kteří se s mužem setkali a všichni ho shodně popsali,“ řekla Kormošová. K popisu mimo jiné uvedla, že by mělo jít o muže ve věku mezi 30 až 40 let.

Policisté po muži začali okamžitě pátrat a díky kamerovým záznamům se jim podařilo získat i jeho podobu. Poskytnutá fotografie nebyla sice kompletní, obličej muže byl na ní ale jasně patrný. Později policie potvrdila, že totožnost cyklisty už zná.

Mluvčí také vyzvala rodiče, aby svým dětem připomněli zásadu, aby se s cizími lidmi děti nedávaly do řeči, nebraly od nich žádné dárky a nikam s nimi nechodily.

Tagy:

Hlavní zprávy

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní
360°

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Česko v případě dohody stáhne žalobu ohledně Túrowa. Korektní jednání, říká Hubáčková

Aktualizováno

Pokud se česká vláda dohodne na podmínkách řešení sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów, stáhne žalobu, kterou podala k Soudnímu dvoru EU. Uvedla to ve středu podle agentury Reuters polská ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskwová v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Polskie Radio 1. K dohodě podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) zatím nedošlo. Podle Moskwové je ale konec sporu na dohled.

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama