CNN Prima News rodiče

rodiče

Výpis příspěvků ke štítku „rodiče“

Pocta Jágrovi: Pittsburgh vyvěsil jeho dres s číslem 68. Největší dík patřil rodičům

Jaromír Jágr se stal čtvrtým českým hokejistou (po Dominiku Haškovi, Milanu Hejdukovi a Patriku Eliášovi), kterého v NHL ocenil klub vyřazením jeho čísla z užívání a vyvěšením dresu pod strop haly. Čerstvě dvaapadesátiletou a stále hrající českou legendu poctili v neděli během slavnostního ceremoniálu v Pittsburghu, kde Jágr číslo 68 proslavil během nejúspěšnějšího období své zámořské kariéry.

Dívka z Plzeňska zažívala od spolužáků peklo. Škola šikanu neřeší, tvrdí rodiče dalších dětí

Policisté na jižním Plzeňsku vyšetřují extrémní šikanu na základní škole v Blovicích, jejíž obětí má být 13letá dívka. Případ policii nahlásili šokovaní rodiče i vedení školy. Podobných incidentů má být ale více a podle rozzlobených rodičů dalších dětí nemají zaměstnanci vzdělávacího zařízení čas na to, aby tento dlouhodobý problém řešili.

Gandalf osaměl. Herec Ian McKellen opustil svého o více než 50 let mladšího přítele

Zvěsti o zásnubách vystřídala překvapivá zpráva. Britský herec Sir Ian McKellen se po roční známosti rozešel se svým mladým kolegou z branže Oscarem Conlonem-Morreyem. Pár se dal dohromady poté, co se spolu setkali na divadelních prknech v závěru roku 2022. Vztah mezi 84letým představitelem Gandalfa ze série Pán prstenů a 30letým hercem působil harmonicky, mladší z partnerů mimo jiné označil celosvětově známého umělce za „novou lásku svého života“. O rozchodu píše web Daily Mail.

Chci vidět tvář toho, kdo odvolal policii od fakulty, říká truchlící matka. Není sama

Při zásahu na Filozofické fakultě UK určitě nebylo vše provedeno správně, řekla v pořadu 168 hodin na České televizi Lenka Šimůnková. Promluvila o tragickém dni střelby, kdy přišla o dceru Elišku, zároveň se vymezila proti některému počínání policie i univerzity. Mimo jiné chce znát důvody prvotního odvolání policie od budovy fakulty na Palachově náměstí, podobné otázky si podle ní klade řada dalších pozůstalých. Upozornila také na to, že univerzita setkání rodičů obětí stále odsouvá. Podle mluvčího UK Václava Hájka je setkání již naplánováno.

Žádné překvapení, systém na přijímačky se sesypal. Kde je chyba a co nemají rodiče dělat?

Digitální přihlašovací systém nefunguje. Spustí se nejdříve v průběhu pátku a nikoho to příliš nepřekvapuje. Ačkoliv se původně očekávaly komplikace související s náporem na servery, nakonec přešlap přišel odjinud, což odhalily až závěrečné testy. V čem spočívala chyba tentokrát? A co by měli nyní rodiče dělat, když systém stále nefunguje? Problémy přiblížil redakci CNN Prima NEWS Ondřej Profant, bývalý pirátský poslanec, informatik a náměstek ministra pro legislativu.

Přihlášky na SŠ: Systém vznikl na koleně, zní z ANO. Zajíčková kontrovala dálniční známkou

Vláda v oblasti digitalizace předvádí amatérismus. Takto se na účet nefunkčního elektronického systému přihlášek na střední školy ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS vyjádřila poslankyně hnutí ANO Jana Berkovcová. Zdůraznila, že je rozzlobená a velmi zklamaná. Systém, který má uchovávat data statisíců dětí se podle ní nemůže tvořit na koleně. Za vládu, Cermat i ministra školství se postavila poslankyně ODS Renáta Zajíčková. Připomněla problémy s elektronizací nákupu dálničních známek před čtyřmi lety.

Domácí úkoly mají svůj důvod. Nesmí jít ale o buzeraci a musejí dávat smysl, zdůrazňují experti

Ačkoliv mnohým dětem připadají některé domácí úkoly zbytečné a otravné, mají své místo. Myslí si to psychologové Galina Jarolímková a Václav Mertin. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zdůraznili, že v určité části života si děti musí nabyté informace ze školy doma procvičovat, aby si vytvořily návyk. Kriticky naopak hodnotí taková zadání, která mají suplovat výklad učitele. „Úkoly musejí mít hlavu a patu a nesmí jít o buzeraci,“ podotkl Mertin. Polskou cestou – kdy žákům základních škol u severních sousedů od dubna vypracovávání domácích úkolů odpadá – by se nevydávali.

Přihlášky na střední školy: Co dělat, když se systém sesype a nepůjdou podat elektronicky?

Rodiče a žáky čeká zkouška ohněm. Počínaje 1. únorem se poprvé otevírá Digitální přihlašovací systém (DiPSy), skrze který půjdou podávat elektronicky přihlášky na přijímací řízení na střední školy. Panují ovšem obavy, že podobně jako při spuštění eDokladů budou úvodní provoz trápit technické problémy. Co dělat, pokud systém nepoběží jak by měl? A jak podat přihlášku na střední školy i mimo DiPSy? Jak problémy se spuštěním elektronických přihlášek na střední školy otřesou s důvěrou rodičů, dětí i škol v nový digitální systém? Sledujte speciál Přijímačky na střední školy s postřehy odborníků i debatou politiků od 14:00 na CNN Prima NEWS.