CNN Prima News rodiče

rodiče

Výpis příspěvků ke štítku „rodiče“

Frejová řešila problémy zavřená ve tmě: Změnilo mě to, zbavila jsem se tam své závislosti

2. prosince 2022 18:06

Aby vyřešila své problémy, strávila herečka Kristýna Frejová před lety týdenní pobyt v absolutní tmě. I když se této neobvyklé terapie zpočátku bála, nakonec ji to změnilo. Díky tomu prý začala žít podle svého a zbavila se lidí, kteří jí do života nepřinášeli nic dobrého. „Byl to velký vnitřní úklid,“ přiznala Frejová v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Finger o smrti milované matky: Před sebevraždou se rozloučila. Řekla, že už ji nepotřebuji

25. listopadu 2022 20:34

Jeho velkým vzorem byl Sherlock Holmes. I proto se v dětství chtěl Martin Finger stát kriminalistou, nakonec dal ale přednost herectví a dnes má na svém kontě desítky úspěšných filmových i divadelních rolí. Málokdo o něm ovšem ví, že i jeho život v jisté době připomínal velký kriminální případ. Když mu bylo 25 let, maminka spáchala sebevraždu. Policisté tehdy z její smrti podezřívali i otce.

Chytré technologie nemá smysl dětem zakazovat, říká odborník. Seznamte je s nimi

17. listopadu 2022 04:22

S blížícími se vánočními svátky v případě mnohých rodičů zas a znovu vyvstává otázka – koupit, či nekoupit dítěti mobilní telefon, případně počítač apod.? Život v digitálním světě je dnes pro děti přirozený, vyrůstají v něm prakticky od narození. My dospělí je ovšem máme tendenci před ním spíš chránit a vzhledem k nástrahám, které na nezkušené uživatele v online světě číhají, držet je od něj co nejdál. Je to ale řešení, když sami vymoženosti moderní techniky používáme dnes a denně a děti to vidí?

Náhradní péče zachránila loni před ústavem 21 tisíc dětí. Jaké jsou možnosti?

28. října 2022 00:39

Za posledních třináct let vzrostl počet dětí, které skončily v pěstounské péči, o více než dvojnásobek. Rostoucí tendenci však zaznamenávají i jiné druhy náhradní rodinné péče. Díky nim pouze za rok 2021 neskončilo – nebo odešlo – v ústavní péči takřka 21 tisíc dětí. Novou rodinu pak v loňském roce díky osvojení získalo 369 dětí. Jaký je mezi dvěma nejznámějšími typy náhradní rodinné péče rozdíl? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila souhrn toho nejdůležitějšího.

Tragédie změnila Martince život. Má poškozený mozek a nehýbe se, pomoci může rehabilitace

20. října 2022 11:27

Stačila chvíle, aby se život 5členné rodiny navždy změnil. Když byl Martince rok, začala se topit. Ani rychlá pomoc lékařů však rodiče nepřipravila na to, co následovalo. Dívenka má kvůli nedostatku kyslíku poškozený mozek. Dva roky se takřka nehýbe, přesto dělá malé pokroky. K dalšímu posunu by jí mohla pomoci neurorehabilitace, která je však pro rodinu velmi nákladná.

Poslední hodiny střelce z Bratislavy: Nenávistné zprávy, hádka s rodiči i výměna zbraně

15. října 2022 12:13

Středeční incident v Zámecké ulici v Bratislavě otřásl celým Slovenskem. Teprve 19letý student gymnázia tam před barem Teplárna zastřelil dva muže. Poté se vrátil domů a byl aktivní i na sociálních sítích. Svůj krvavý čin pak ukončil sebevraždou. Slovenský deník Nový čas přináší podrobný popis toho, co se v onen tragický večer událo.

Rodiče střelce z Bratislavy o vraždách věděli, ale mlčeli. Juraj K. se rozloučil dopisem

14. října 2022 18:34

Otci odcizil zbraň, dva lidi zavraždil, jednoho zranil a šel domů. Takový je stručný popis středečního večera vraha ze Zámocké ulice v Bratislavě. Rodiče devatenáctiletého Juraje K. si byli po jeho návratu vědomí toho, co spáchal, policii to ale neoznámili. Na tiskové konferenci to v pátek uvedl speciální prokurátor Daniel Lipšic.