Noc v Discolandu Sylvie: Divoké historky z Jonákova klubu ožívají v podání DJů a pornohvězd
rodiče
Výpis příspěvků ke štítku „rodiče“
Hanička žije s epilepsií a mentální poruchou, vyžaduje celodenní péči. Rodina prosí o pomoc
Že něco není s Haničkou v pořádku, zjistila rodina v jejích devíti měsících. Konkrétně vše začalo epilepsií. Dnes devítiletá holčička bojuje nejen se zmíněnou nemocí, ale také s těžkou mentální poruchou spojenou s agresivitou a obezitou. Její stav vyžaduje celodenní péči. Rodiče Haničku dopravují do speciální školy a k lékařům, život by jim výrazně ulehčilo auto. Proto na platformě Znesnáze21 vznikla sbírka.
LGBT témata do škol patří, tvrdí ministerstvo. Někteří rodiče jsou proti, uvolnit žáka nelze
Součástí Rámcových vzdělávacích programů vydaných ministerstvem školství jsou i témata LGBT+. Mluvčí resortu Tereza Fojtová pro CNN Prima NEWS uvedla, že tento okruh se týká problematiky nerovnosti práv, takže do vzdělávacího procesu patří. Zda se témata objeví v osnovách, rozhodují samotní pedagogové, zdůraznil mluvčí Národního pedagogického institutu Radek Melichar. Fojtová mimo jiné připomněla, že pokud rodičům vadí konkrétní obsah výuky, není možné žáka přímo uvolnit z hodin na základě žádosti.
Tragédie na Slovensku: Zavraždil nemohoucí rodiče milující syn? Celá léta se o ně vzorně staral
Slovenská policie zasahovala v úterý při děsivé tragédii – v jednom z rodinných domů v Trnavě nalezla dvě mrtvá těla. Šlo o partnery Vieru a Jozefa. Kriminalisté na místě zadrželi jejich 44letého syna Tomáše, který je měl už ve čtvrtek připravit o život. Tuto informaci zatím úřady oficiálně nepotvrdily. Sousedé rodiny pro slovenský deník Nový Čas prozradili, že oba důchodci byli vážně nemocní a syn se o ně vzorně staral. „Musel to být zkrat,“ řekl jeden z nich. Rodina měla nedávno o dům přijít v exekuci, v pondělí jim na místě skončil trvalý pobyt.
Otec „zbitého“ romského žáka z Koryčan se chtěl mstít násilím, škola vinu učitele vyloučila
Policisté pokračují ve vyšetřování incidentu, který se měl udát na základní škole v Koryčanech na Kroměřížsku. Učitel tam minulý týden údajně fyzicky napadl romského žáka. Jeho rodina tvrdí, že událost měla rasový motiv, ředitelka školy však tuto verzi odmítá. Jaké mohou být závěry policie?
Drama v Koryčanech: Učitel měl napadnout žáka. Rodina mluví o rasismu, ředitelka to odmítá
Na jedné ze základních škol v Koryčanech zasahovali během minulého týdne záchranáři. Vyjíždět měli na pomoc žákovi, kterého podle jeho rodičů napadl učitel. Romská rodina mluví o rasismu. Ředitelka školy však takové obvinění odmítá.
Oběti zneužívání, nebo chamtivci? Zabili rodiče, bratry Menéndezovy mohou spasit nové důkazy
Nechvalně známí bratři Lyle a Erik Menéndezovi se možná dočkají nového soudu. V roce 1989 zastřelili své rodiče v Beverly Hills a dostali doživotí. Jejich odsouzení ale už přes 30 let vzbuzuje velké emoce – bratři totiž tvrdí, že je otec od dětství sexuálně zneužíval. A nyní se o tom objevily nové důkazy. Losangeleský prokurátor oznámil, že odsouzení bratrů přehodnotí. Pozornost případ vzbudil i kvůli novému hranému seriálu a dokumentu o životě a činech bratrů.
Policisté odvolali pátrání po chlapci z Modřan, který u sebe neměl léky. Je v pořádku
Policie odvolala pátrání po patnáctiletém chlapci z pražských Modřan, který před několika dny odešel z domova bez potřebných léků a hrozilo u něj zhoršení zdravotního stavu. Našel se a je v pořádku, uvedla na policejním webu mluvčí Kristýna Zelinková.
Vilíka vzal anděl na lepší místo: Blízcí se loučí s osmiletým chlapcem, trpěl vzácnou nemocí
Navštívil nás anděl a vzal si našeho Vilíka k sobě na krásné místo, kde už ho nebude nic bolet. Těmito slovy se loučil zdrcený otec s osmiletým synem, který o víkendu prohrál svůj boj se vzácnou formou rakoviny. Hoch podle slov táty Michala naučil své rodiče, „co je to pravá láska“. Chlapec si před dvěma týdny splnil jedno z posledních přání. Píše o tom web Blesk.cz.
Je dítě ve škole roztěkané? Na vině nemusí být porucha soustředění, ale opomíjená „banalita“
Děti dospělým často nastavují zrcadlo, a ani pitný režim není výjimkou. Pokud sami pijeme málo a nevhodné nápoje, u dětí to bude nejspíše podobné. Jenže nedostatek příjmu tekutin způsobuje řadu více či méně závažných problémů, které mohou zhoršovat i školní prospěch. Jak děti podpořit, aby pily dostatečně? Kolik by měly přijmout tekutin během dne a čím děti motivovat? To prozradila doktorka a vedoucí Asistenční služby OZP Jana Ježková.
Rvačka rodičů na dětském fotbalovém zápase v Anglii. Musela zasáhnout policie, ukazují záběry
Britští policisté museli v neděli zasahovat na ligovém zápase dětí do deseti let, protože se rodiče malých fotbalistů začali na tribuně prát. Celou situaci zachytilo video. Ostatní matky a otcové následně vtrhli na hřiště a sprintovali přes něj k hloučku rváčů, napsal deník The Mirror. Děti to vyděsilo natolik, že je kluboví trenéři museli odvést pryč. Rozhodčí pak zápas přerušili.
Zájmové kroužky pro děti: Kdy je na ně správný čas, na co si dát pozor a kdy aktivitu vzdát?
Začátek nového školního roku s sebou přináší také zápisy do zájmových kroužků. V dnešní době mnohdy vidíme střety mezi znavenými dětmi a ambiciózními rodiči, kteří si myslí, že čím více kroužků dítě má, tím lépe a všestranněji se rozvíjí. Tento scénář však mnohdy není pravdivý. Co by měli rodiče při výběru kroužku zohlednit? Kdy je pro organizovanou aktivitu vhodný čas, na co si dát pozor a kdy je žádoucí dítě odhlásit a nedoufat v probuzení zájmu? To přiblížila psycholožka Šárka Miková.
Riziko kyberšikany s nástupem do školy roste. Jak chránit své dítě a na co si dát pozor?
S návratem dětí do lavic pravidelně přibývá i případů kyberšikany, která roste zejména v průběhu školního roku. Riziko digitálního napadení se navíc v posledních letech zvyšuje s tím, jak již i děti mladšího školního věku vlastní telefon či jiné chytré zařízení. Jak vyplývá z průzkumů, nějakou zkušenost s kyberšikanou má každé páté dítě. Co si pod pojmem kyberšikany může člověk představit, jak se bránit a čemu se na internetu vyvarovat? To pro CNN Prima NEWS přiblížila expertka Marie Jaroň Bedrošová.