CNN Prima News chlapci

chlapci

Výpis příspěvků ke štítku „chlapci“

Unikátní operace. Dvojčata sdílela mozek, lékaři je dokázali oddělit díky virtuální realitě

3. srpna 2022 05:43

Týmu brazilských a britských lékařů se podařilo za pomoci virtuální reality oddělit tříletá siamská dvojčata Bernarda a Artura Limovy, která byla spojena v oblasti lebky a sdílela mozkovou tkáň. Dvojčátka podstoupila celkem sedm operací, přičemž jen poslední dvě si vyžádaly neuvěřitelných 33 hodin a podílelo se na nich téměř 100 zdravotníků, píše web Sky News.

Sami bez rodičů a v cizí zemi. Tým mladých fotbalistů utekl před válkou na Ukrajině

27. června 2022 14:32

Tým mladých fotbalistů utekl před válkou na Ukrajině. Útočiště našli v hotelu v Roztokách u Prahy. Jejich rodiče zůstali doma, aby mohli válčit a pomáhat armádě. Aby chlapci mohli aspoň na chvíli zapomenout na hrůzy, které se v jejich domovině odehrávají, každý den trénují a chodí na zápasy. Se svými blízkými si denně volají.

Zemanova dcera Kateřina po delší době na veřejnosti. Ukrajinským sirotkům přivezla dárky

12. května 2022 22:52

Dcera prezidenta Kateřina Zemanová navštívila Obecní úřad Loukov. Tam jsou dočasně ubytováni chlapci z ukrajinského dětského domova, kteří díky svému řediteli uprchli do Česka před válkou. Pražský hrad o tom informoval na Zemanově oficiálním účtu na Facebooku. Zemanová dětem dovezla ovoce, sušenky i ping pongový stolek. Hlava státu přislíbila finanční pomoc s vybavením vhodnějších prostor.

Horor pro rodiče: Chlapcům z Prostějova ujel autobus, v noci a mrazu šli hodiny pěšky

28. prosince 2021 13:21

Policisté, psovodi se služebními psy a nakonec i vrtulník pátrali několik hodin po dvou nezletilých chlapcích z Prostějova, kteří se nevrátili v noci domů. Oba pohřešované policie našla nad ránem, byli v pořádku. Po návštěvě u příbuzných jim ujel autobus a na zhruba 30kilometrovou několikahodinovou trasu se v mrazivé noci vydali pěšky, sdělila policejní mluvčí Marie Šafářová.

Jeden z chlapců, které srazil vlak, stále bojuje o život. Druhý nepřežil

19. listopadu 2021 18:57

U železničního přejezdu ve Valašském Meziříčí došlo ve čtvrtek v podvečer k tragické nehodě. Vlak tam srazil dva nezletilé chlapce, jejich přesný věk není známý. Jeden z nich zemřel přímo na místě, druhý bojuje v kritickém stavu o život v nemocnici. Případem už se zabývá policie. Vše nasvědčuje tomu, že se nehoda stala na místě, kde je přechod přes koleje zakázán.

Rok od smrti malých fotbalistů a otce při nehodě: Policie v případu stále nemá jasno

24. srpna 2021 22:47

Jen před pár dny uběhl rok od tragické autonehody na Slovensku. Při srážce dvou dodávek u Liptovského Trnovce zemřeli čtyři chlapci a jeden muž. Dodnes policie neuzavřela vyšetřování, i když z nehody obvinila řidiče transportéru, který skupinu kamarádů vezl. Rodiny se snaží s neštěstím smířit, vědí, že obviňování jim blízké nevrátí.

Dětí s poruchami chování přibývá, jediný ústav pro chlapce na Vysočině však končí

9. července 2021 06:40

Žďár nad Sázavou v současnosti řeší ožehavý problém. Výchovný ústav pro chlapce, jediný v celém kraji, a navíc s 30letou tradicí, má brzy skončit. Oprava zanedbaného objektu by totiž vyšla na desítky milionů korun. Verdikt ministerstva školství kritizují pedagogové, zaměstnanci i úřady. Peticí dávají najevo, že zavření ústavu rodinného typu bude velká chyba.