CNN Prima News chlapci

chlapci

Výpis příspěvků ke štítku „chlapci“

Alarmující data: Deváťáci v Česku trpí depresí a úzkostí, třetině by prospěla odborná pomoc

Úzkost, deprese a zhoršený wellbeing. To vše ve velké míře prožívají čeští deváťáci. Jak vyplynulo ze studie vědců Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) ve spolupráci s Českou školní inspekcí, třetině žáků devátých tříd by prospěla odborná pomoc. Psychické problémy navíc častěji provázejí dívky, a to až dvojnásobně. Ředitel NUDZ Petr Winkler v pořadu K věci na CNN Prima NEWS vysvětlil, čemu v dnešní době mladí musejí čelit.

Podmínka za znásilnění a zneužití šesti chlapců? Exces bez trvalých následků, vysvětlil soudce

Šlo o exces bez trvalých následků. Tak vysvětluje předseda senátu brněnského krajského soudu tříletou podmínku s odkladem na pět let pro 34letého muže, který mezi roky 2018 až 2021 pohlavně zneužil a znásilnil šest nezletilých chlapců. Trest na základě navržené dohody mezi státním zástupcem a obhájcem obviněného však soudce označil za relativně mírný. Muž musí podstoupit ambulantní sexuologickou léčbu. Ke skutku se přiznal a projevil lítost.

Život s hemofilií je plný omezení, ohrožující je každý úraz i operace. Moderní léčba ale pomáhá

Hemofilie je vážné genetické onemocnění, které se projevuje poruchou srážlivosti krve. Postihuje v naprosté většině muže, u žen se projevuje vzácně. Toto onemocnění je zatím nevyléčitelné, do života rodiny zasáhne poměrně krátce po narození dítěte. Rodiče musí přijmout fakt, že jejich dítě má vysoký sklon ke krvácení, naučit se o dítě správně starat a hlavně dávat pozor na úrazy, které mohou být pro hemofiliky nebezpečné. CNN Prima NEWS oslovila v rámci Světového dne hemofilie, který připadá na 17. dubna, dětskou hematoložku a onkoložku Ester Zápotockou, která popsala projevy nemoci i možnosti léčby.

Unikátní operace. Dvojčata sdílela mozek, lékaři je dokázali oddělit díky virtuální realitě

Týmu brazilských a britských lékařů se podařilo za pomoci virtuální reality oddělit tříletá siamská dvojčata Bernarda a Artura Limovy, která byla spojena v oblasti lebky a sdílela mozkovou tkáň. Dvojčátka podstoupila celkem sedm operací, přičemž jen poslední dvě si vyžádaly neuvěřitelných 33 hodin a podílelo se na nich téměř 100 zdravotníků, píše web Sky News.

Zemanova dcera Kateřina po delší době na veřejnosti. Ukrajinským sirotkům přivezla dárky

Dcera prezidenta Kateřina Zemanová navštívila Obecní úřad Loukov. Tam jsou dočasně ubytováni chlapci z ukrajinského dětského domova, kteří díky svému řediteli uprchli do Česka před válkou. Pražský hrad o tom informoval na Zemanově oficiálním účtu na Facebooku. Zemanová dětem dovezla ovoce, sušenky i ping pongový stolek. Hlava státu přislíbila finanční pomoc s vybavením vhodnějších prostor.