reklama
CNN Prima News cyklistika

cyklistika

Výpis příspěvků ke štítku „cyklistika“

Dvanáctidílný seriál Prima CUP zakončil závod Alpa Hradec Králové. Slavily i děti

19. října 2021 09:26

Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanáctidílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové. Účastníci absolvovali tři délky závodních tras – 70, 50 a 19 kilometrů. Na své si přišli i ti nejmenší. Seriál Prima CUP 27. října ukončí slavnostní vyhlášení, které proběhne ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi.

Kreuziger ukončil kariéru, bude ředitelem. Depresi necítím, nudit se nebudu, říká

15. října 2021 10:36

Roman Kreuziger, jeden z nejvýraznějších českých cyklistiků uplynulých let, ukončil kariéru. 35letý rodák z Moravské Třebové se specializoval zejména na etapové závody, na nejslavnějším z nich – Tour de France – skončil v roce 2013 na pátém místě. Mezi jeho výsledky také vyniká vítězství na akci Kolem Švýcarska nebo druhé místo z jednodenní klasiky Amstel Gold Race. Z cyklistiky neodchází úplně, bude sportovním ředitelem ve stáji Bahrain Victorious.

Závod Prima CUP si užila řada hvězd. Nechyběli hokejista Hašek nebo modelka Bezděková

4. října 2021 16:55

Víkendového závodu v Mikulově, který nese název Prima CUP, se zúčastnily známé tváře. Cyklistickou výzvu podstoupila například česká miss Andrea Bezděková, zpěvák Mikolas Josef, olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek nebo moderátorka CNN Prima NEWS Soňa Porupková. O pohár zabojovali ale i členové integrovaného záchranného systému. A kdo nakonec vyhrál?

FOTOGALERIE: Kde jsou moje blatníky? „Peklo severu“ změnilo cyklisty k nepoznání

4. října 2021 11:25

258 kilometrů, šest hodin brutální jízdy. Letošní klasika Paříž-Roubaix – možná nejtěžší závod v cyklistickém kalendáři s desítkami úseků na kostkách – byla snad ještě náročnější než obvykle. Kvůli koronaviru se místo jarního termínu konala na podzim a počasí jezdcům vůbec nepřálo. Kvůli dešti bylo na úzkých cestičkách hodně bláta, které způsobilo spoutu pádů. Podívejte se ve FOTOGALERII, jak vypadal závod, kterému se přezdívá Peklo severu.

Oslavte Mezinárodní den cyklistiky stylově

1. října 2021 12:00

Před námi je první říjnový víkend a jistě řada z vás uvažuje, kam byste se mohli vydat, co byste mohli zajímavého prožít. Máme pro vás tip na výlet, který by se mohl líbit nejen fanouškům Cyklistky od Poncarové. Vzhledem k tomu, že je 1. říjen Světový den cyklistiky a mezi námi je téměř každý druhý Čech cyklista, máme pro vás tip na jeden tematický výlet. A pokud chcete, vyrazit na něj můžete právě na kolech.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Havlíček vysvětlí, jak chápat nové nařízení ohledně cyklistů

29. září 2021 18:16

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zákon o jedenapůlmetrovém odstupu řidičů při předjíždění cyklistů se před volbami stává tématem, o kterém se politici dohadují i po jeho schválení. Ministr dopravy Karel Havlíček se dnes k novému nařízení vyjádřil zdrženlivě. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert

28. září 2021 15:58

V některých případech nebude možné dodržet 1,5metrovou vzdálenost při předjíždění cyklistů, jak požaduje kontroverzní novela zákona. Na silnicích chybí ohleduplnost, jinak by nebylo třeba psaných pravidel, řekl dopravní expert Martin Kořán. Zatímco se cyklisté mnohdy nevěnují řízení a ani nemusí absolvovat zkoušky, aby mohli na komunikace, řidiči motorových vozidel naopak vnímají lidi na kolech jako „lovnou zvěř“, dodal ve Zprávách+ na CNN Prima NEWS.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

27. září 2021 11:01

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama