CNN Prima News cyklistika

cyklistika

Výpis příspěvků ke štítku „cyklistika“

Sazka Tour historicky poprvé i pro amatérské závodníky: Stále máte šanci se přihlásit

28. července 2022 07:25

4. srpna se v Česku odstartuje čtrnáctý ročník nejprestižnějšího cyklistického etapového závodu u nás, Sazka Tour. Zúčastní se ho dvaadvacet závodních týmů, mezi nimi i dva z World Tour - Team Bike Exchange - Jayco a BORA - hansgrohe. Organizátoři se snaží na trať dostat také tuzemské špičky, včetně aktuální jedničky Jana Hirta. Vůbec poprvé se ale jedné etapy závodu mohou zúčastnit i závodníci z řad amatérů. Mezi nimi bude například i moderátor Krimi zpráv Ondřej Pořízek.

KOMENTÁŘ: Změna vzdálenosti při předjíždění cyklistů? Aktivistům vadí ztráta „bonzování“

25. července 2022 12:44

Mezi veřejnost se opět začíná vracet debata o povinném odstupu při předjíždění cyklistů. Aktivistům vadí návrh Ministerstva dopravy (MDČR), podle kterého by ze zákona zmizela přesně stanovená vzdálenost jednoho metru, pokud by automobil jel méně než 30 km/h. Zájmová sdružení se ohání především bezpečností, realita je ale docela jiná. Jestli návrh projde, s bezpečností to zřejmě neudělá vůbec nic. Pouze cykloaktivisté s kamerami na hlavně přijdou o možnost účinně udávat.

Vingegaard zpečetil triumf na Tour. Časovku před finále v Paříži ovládl Van Aert

23. července 2022 18:25

Dánský cyklista Jonas Vingegaard si v předposlední 20. etapě Tour de France druhým místem v časovce pojistil průběžné vedení a pouze nedělní slavnostní dojezd do Paříže ho dělí od premiérového triumfu na nejslavnějším světovém závodu. Žlutý dres už ale tradičně v závěrečný den nemění majitele. Jízdu proti chronometru vyhrál Vingegaardův belgický kolega z týmu Jumbo-Visma Wout van Aert.

König: Pogačar není robot, jeho kolaps mě ale překvapil. A teď už to napraví jen těžko

19. července 2022 06:25

Peloton už se pomalu stáčí k Paříži. V posledním týdnu ale ještě musí cyklisté přejet Pyreneje nebo si střihnout časovku. Zraky v závěrečné fázi Tour de France budou směřovat především na dva muže – Jonase Vingegaarda, aktuálního lídra ve žlutém dresu, a pronásledovatele Tadeje Pogačara. Své postřehy před vyvrcholením neslavnějšího závodu přidal pro CNN Prima NEWS Leopold König, který sám dvakrát okusil nástrahy a kouzlo populární Grand Tour.