reklama
CNN Prima News cyklistika

cyklistika

Výpis příspěvků ke štítku „cyklistika“

Třetí den olympiády: Stoprocentní český tenis a vítězství basketbalistů

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. O fenomenální úspěchy se postaraly české tenistky, které své čtyři nedělní zápasy ve výhry a všechny v singlu i deblu postupují do dalšího kola. Jejich úspěch ve večerním duelu postupem do druhého kola podtrhl Tomáš Macháč. Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále.

Češi na olympiádě: Ondřej Cink je v životní formě. V Tokiu myslí na medaili

Cyklista Ondřej Cink míří už na své třetí letní olympijské hry v kariéře. Do Tokia letí s jasným cílem – zlepšit čtrnáctá místa z her v Londýně a Riu de Janeiru a poprat se o medaili. Ambice na cenný kov má v cross country na horských kolech oprávněné. Vždyť v celkovém pořadí světového poháru je pátý a v posledních dvou závodech dokonce proklouzl na stupně vítězů.

Michal Moureček, výrobce kol, seznamte se

Profesionální cyklistický závodník a desetinásobný mistr ČR Michael Moureček se po ukončení sportovní kariéry pustil do výroby kol. Navrhuje a vyrábí speciální jízdní kola na míru, především pro náročnější zákazníky. Firmu, která nese název FESTKA, založil zhruba před patnácti lety s kamarádem Ondřejem Novotným. První kola stavěli v garáži. Dnes má Michael firmu a dva společníky, se kterými kola navrhuje a vyrábí. Zastoupení mají po celém světě, prosadili se v USA, Kanadě, Asii, Austrálii nebo Hongkongu.

Pogačar obhájí triumf na Tour de France. V časovce vládl Van Aert

Aktualizováno

Slovinský cyklista Tadej Pogačar obhájí vítězství na Tour de France. V předposlední etapě, kterou byla časovka na 30,8 kilometru, obsadil 22letý jezdec osmé místo a má více než pětiminutový náskok na druhého Jonase Vingegaarda z Dánska. Časovku vyhrál Belgičan Wout van Aert a připsal si druhé dílčí prvenství v letošním ročníku po triumfu horské jedenácté etapě.

reklama