CNN Prima News Dallas

Dallas

Výpis příspěvků ke štítku „Dallas“

Šel po chodníku a střílel. Útočník poblíž Dallasu zabil osm lidí, mezi oběťmi jsou i děti

7. května 2023 04:02
Aktualizováno

Při střelbě v nákupním centru poblíž texaského Dallasu zemřelo v sobotu devět lidí včetně dětí, uvedly v noci na neděli zdejší úřady na tiskové konferenci. Nejméně sedm dalších lidí utrpělo zranění, tři z nich jsou v kritickém stavu. Mezi mrtvými je i muž, který za útokem stál. Motiv jeho činu zatím není známý. Prezident Joe Biden po střelbě znovu vyzval Kongres, aby zakázal útočné pušky.

Chaos a frustrace na letištích v USA: Sněhové bouře odřízly od světa stovky tisíc lidí

27. prosince 2022 10:21

Místo pohody a sváteční nálady zažívá část Američanů frustraci a apatii. Stovky tisíc lidí včera uvízly na amerických letištích poté, co byly zrušeny téměř čtyři tisíce vnitrostátních letů. Nejvíce byli zasaženi cestující aerolinky Southwest, která v pondělí zrušila až 70 procent všech svých letů. Svůj krok zdůvodnila extrémním počasím i nedostatkem personálu.

Děsivá nehoda na přehlídce v Dallasu. Dvě letadla se srazila a zřítila v oblaku dýmu k zemi

12. listopadu 2022 22:46

K děsivé nehodě došlo na letecké přehlídce Wings Over Dallas, která se každoročně koná na letišti v texaském Dallasu. Dvě letadla se srazila ve vzduchu, zřítila se k zemi a následně explodovala. Podle všeho bylo na palubě bombardéru B-17 pět osob, letoun P-63 Kingcobra pilotoval jeden člověk. Více informací o jejich stavu prozatím k dispozici není.

Zničené domy, vyvrácené stromy a desítky zraněných. Americkým jihem se přehnala tornáda

5. listopadu 2022 05:19

Částmi amerických států Texas, Arkansas a Oklahoma se v pátek prohnala silná bouře s tornády. Živel srovnal se zemí desítky budov, nejméně jeden člověk zemřel a dvě desítky dalších osob utrpěly zranění. Záchranáři pátrají po pohřešovaných, lidé podle nich mohou být uvěznění v troskách domů, informovala v sobotu agentura AP.

Studuje veterinu a patří mezi elitu v CS:GO. Mladá Slovenka zabojuje v USA o miliony

28. května 2022 15:17

Z nenápadné studentky veterinářství se stala velká esportová naděje, která si vystřílela účast na největším ženském turnaji v počítačové hře Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Pro lokální scénu byla Katarína Vašková dlouho neznámou hráčkou, během několika měsíců se ale dostala až mezi nejlepší esportovkyně světa. Příběh této slovenské střelkyně přinášíme v dalším díle pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu od 22:20 na CNN Prima NEWS.

Konspirátoři po sjezdu onemocněli covidem. Myslí si, že šlo o útok biologickou zbraní

28. prosince 2021 12:19

V texaském Dallasu se v prosinci konala velká konference ReAwaken America, na kterou dorazili mnozí konspirátoři a příznivci nejrůznějších bizarních společenských a politických teorií. Řada z nich brojila proti očkování či popírala existenci koronaviru. Přitom se mnozí lidé na akci zřejmě covidem nakazili, pro dušnost a teplotu si ale našli jiné vysvětlení – mělo jít o útok antraxem.