reklama

Další parádní jízda Macíka. Podruhé za sebou vyhrál etapu na slavné Rallye Dakar

Jedno vítězství v úterý, to druhé hned následující den. Český pilot kamionu Iveco Martin Macík čekal na etapový triumf na slavném Dakaru dlouhých devět let. Teď během 24 hodin získal kýžené prvenství hned ve dvojnásobném množství. Po desáté etapě závodu konajícího se v Saúdské Arábii je stále pátý za krajanem Alešem Lopraisem.

reklama

„Bylo zajímavé otevírat celou etapu,“ prohlásil na úvod Macík ve videu na svém Facebooku. Díky úternímu triumfu mohl do terénu vyrazit jako první. „Začalo se v kamení, pak se letělo dál. A já musím říct, že jsme udělali jen pár malých chybiček. Možná párkrát jsme se jen malinko ztratili,“ pokračoval.

31letý Macík musel se svou posádkou na 583 kilometrů dlouhé trati měnit Ivecu jednou pneumatiku. A vyhrál i přes to, že posledních 100 kilometrů dojížděl bez čelního skla. „Docela hustý. Trefili jsme větev, začalo praskat, napřed se drželo. Ale zničehonic prasklo úplně kompletně a vyvalilo se na nás. Takže ho kluci museli vykopnout za jízdy,“ poznamenal pilot týmu Big Shock! Racing.

V úterý se Macík stal teprve čtvrtým Čechem, který dokázal na Dakaru vyhrát etapu a hned dokázal na životní výsledek navázat. Až na jednu výjimku byl nejrychlejší na všech kontrolních bodech.

V čele průběžného pořadí se stále drží Sotnikov. Na pomyslných stupních vítězů jej doplňují týmoví kolegové a krajané z Kamazu Anton Šibalov a Airat Mardějev. Čtvrtý je pak Aleš Loprais z Pragy, přičemž na něj Macík ztrácí před posledními dvěma etapami necelých 12 minut. Celkově pak už ve svém voze během deseti závodních dní strávil 42 hodin a 33 minut.

K tématu

Tagy: Iveco Rallye Dakar Martin Macík motorismus sport Aleš Loprais Saudská Arábie

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Přepište dějiny. Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama