reklama

Další parádní jízda Macíka. Podruhé za sebou vyhrál etapu na slavné Rallye Dakar

Jedno vítězství v úterý, to druhé hned následující den. Český pilot kamionu Iveco Martin Macík čekal na etapový triumf na slavném Dakaru dlouhých devět let. Teď během 24 hodin získal kýžené prvenství hned ve dvojnásobném množství. Po desáté etapě závodu konajícího se v Saúdské Arábii je stále pátý za krajanem Alešem Lopraisem.

reklama

„Bylo zajímavé otevírat celou etapu,“ prohlásil na úvod Macík ve videu na svém Facebooku. Díky úternímu triumfu mohl do terénu vyrazit jako první. „Začalo se v kamení, pak se letělo dál. A já musím říct, že jsme udělali jen pár malých chybiček. Možná párkrát jsme se jen malinko ztratili,“ pokračoval.

31letý Macík musel se svou posádkou na 583 kilometrů dlouhé trati měnit Ivecu jednou pneumatiku. A vyhrál i přes to, že posledních 100 kilometrů dojížděl bez čelního skla. „Docela hustý. Trefili jsme větev, začalo praskat, napřed se drželo. Ale zničehonic prasklo úplně kompletně a vyvalilo se na nás. Takže ho kluci museli vykopnout za jízdy,“ poznamenal pilot týmu Big Shock! Racing.

STAGE 10 // 1. place GENERAL // 5. place 🇨🇿 Shrnutí z cíle 10. etapy Dakaru 2021 💪 🇬🇧 Summary from the finish line of...

Posted by Martin Macík Jr. on Wednesday, January 13, 2021

V úterý se Macík stal teprve čtvrtým Čechem, který dokázal na Dakaru vyhrát etapu a hned dokázal na životní výsledek navázat. Až na jednu výjimku byl nejrychlejší na všech kontrolních bodech.

V čele průběžného pořadí se stále drží Sotnikov. Na pomyslných stupních vítězů jej doplňují týmoví kolegové a krajané z Kamazu Anton Šibalov a Airat Mardějev. Čtvrtý je pak Aleš Loprais z Pragy, přičemž na něj Macík ztrácí před posledními dvěma etapami necelých 12 minut. Celkově pak už ve svém voze během deseti závodních dní strávil 42 hodin a 33 minut.

Tagy:
Iveco Rallye Dakar Martin Macík motorismus sport Aleš Loprais Saudská Arábie

Hlavní zprávy

Špicar: Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam. Neudělá z nás Německo ani Řecko
Interview

Špicar: Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam. Neudělá z nás Německo ani Řecko

Otázka přijetí eura není součástí předvolebních kampaní. Podle hostů pořadu Interview, ekonoma Martina Slaného a viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara, je hlavním důvodem fakt, že po něm tady nyní není poptávka. Na samotnou jednotnou evropskou měnu však mají rozdílný názor. „Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam,“ uvedl Špicar. Slaný namítl, že to tak není a v případě eura jde i o politickou, fiskální a transferovou unii.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Harry a Meghan jsou v New Yorku, chtějí vakcíny pro všechny. Nejdřív ale vyrazili do baru

Princ Harry a jeho manželka Meghan ve středu přiletěli do New Yorku. V baru luxusního hotelu Carlyle se nejprve setkali s několika přáteli, druhý den pak uctili památku obětí teroristického útoku z 11. září 2001. Ve městě chtějí strávit tři dny a děti nechali doma, přestože dceři Lilibet jsou teprve tři měsíce. Za hlavní cíl své návštěvy považují apel na světové lídry, aby byly vakcíny proti covidu dostupné po celém světě. V New Yorku probíhá zasedání Valného shromáždění OSN.

reklama

Domácí zpravodajství

Vyšetřování koryčanské tragédie pokračuje. Policie žádá veřejnost o záznamy výbuchu

Policie žádá veřejnost o poskytnutí kamerových záznamů výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku. Dům explodoval ve středu 15. září. Neštěstí si vyžádalo život dvou zasahujících dobrovolných hasičů, další čtyři lidé včetně jejich dvou kolegů utrpěli zranění. Záznam, který má k dispozici redakce CNN Prima NEWS, můžete vidět v úvodním videu článku.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama