reklama

Další parádní jízda Macíka. Podruhé za sebou vyhrál etapu na slavné Rallye Dakar

Jedno vítězství v úterý, to druhé hned následující den. Český pilot kamionu Iveco Martin Macík čekal na etapový triumf na slavném Dakaru dlouhých devět let. Teď během 24 hodin získal kýžené prvenství hned ve dvojnásobném množství. Po desáté etapě závodu konajícího se v Saúdské Arábii je stále pátý za krajanem Alešem Lopraisem.

reklama

„Bylo zajímavé otevírat celou etapu,“ prohlásil na úvod Macík ve videu na svém Facebooku. Díky úternímu triumfu mohl do terénu vyrazit jako první. „Začalo se v kamení, pak se letělo dál. A já musím říct, že jsme udělali jen pár malých chybiček. Možná párkrát jsme se jen malinko ztratili,“ pokračoval.

31letý Macík musel se svou posádkou na 583 kilometrů dlouhé trati měnit Ivecu jednou pneumatiku. A vyhrál i přes to, že posledních 100 kilometrů dojížděl bez čelního skla. „Docela hustý. Trefili jsme větev, začalo praskat, napřed se drželo. Ale zničehonic prasklo úplně kompletně a vyvalilo se na nás. Takže ho kluci museli vykopnout za jízdy,“ poznamenal pilot týmu Big Shock! Racing.

V úterý se Macík stal teprve čtvrtým Čechem, který dokázal na Dakaru vyhrát etapu a hned dokázal na životní výsledek navázat. Až na jednu výjimku byl nejrychlejší na všech kontrolních bodech.

V čele průběžného pořadí se stále drží Sotnikov. Na pomyslných stupních vítězů jej doplňují týmoví kolegové a krajané z Kamazu Anton Šibalov a Airat Mardějev. Čtvrtý je pak Aleš Loprais z Pragy, přičemž na něj Macík ztrácí před posledními dvěma etapami necelých 12 minut. Celkově pak už ve svém voze během deseti závodních dní strávil 42 hodin a 33 minut.

K tématu

Tagy: Iveco Rallye Dakar Martin Macík motorismus sport Aleš Loprais Saudská Arábie

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama