CNN Prima News Martin Macík

Martin Macík

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Macík“

Česká dominance na Dakaru: Macík vyhrál kamiony, Loprais byl druhý. Oslnil i Prokop

Martin Macík ovládl kategorii kamionů na Rallye Dakar a postaral se o první český triumf od roku 2001, kdy vyhrál naposledy Karel Loprais. Druhé místo na 46. ročníku legendární soutěže obsadil synovec šestinásobného vítěze Aleš Loprais. Oba čeští jezdci si vytvořili osobní maxima, Macík byl nejlépe druhý loni a Loprais třetí v roce 2007. V kategorii automobilů vylepšil české maximum jezdec Martin Prokop, který skončil pátý.

České kamiony kralují Dakaru: Macík po vyhrané etapě celkově vede, Loprais je druhý

Martin Macík vyhrál dvoudenní 6. etapu Rallye Dakar a dostal se do čela kategorie kamionů. Mezi automobily zajel šestý čas Martin Prokop, který je nově v průběžném pořadí sedmý. Nejlepší český motocyklista Martin Michek si naopak podle zatím neoficiálních výsledků mírně pohoršil a klesl na 11. pozici. Novým lídrem kategorie automobilů je Španěl Carlos Sainz, mezi motorkáři se na první místo posunul Ricky Brabec z USA.

Osobní maximum. Macík bere na Dakaru konečné stříbro mezi kamiony, vyhrál Nizozemec

Martin Macík obsadil celkově druhé místo v Rallye Dakar v kategorii kamionů, vytvořil si nové osobní maximum a při jedenáctém startu na slavné soutěži se poprvé prosadil na pomyslné stupně vítězů. Automobilový jezdec Martin Prokop skončil šestý a vedle svého nejlepšího výsledku vyrovnal i české historické maximum z roku 2019. Mezi motocyklisty obsadil Martin Michek konečné 11. místo a jen jedna pozice ho dělila od nejlepšího výsledku z roku 2021.

Macík: Dakar překvapuje každý den. V kamionu se lámou obratle, ale nesmíte se bát

Karel na letošní Rallye Dakar, nejnáročnějším motoristickém závodu, válel. Karel je kamion a za jeho volantem seděl Martin Macík. Ve zrádných dunách a na nekonečných pouštních pláních v Saúdské Arábii skončil celkově čtvrtý, čímž vylepšil své osobní maximum. O obtížnosti slavné motoristické akce a její vysoké nebezpečnosti hovořil Macík v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Bojoval o život, teď vyrovnal rekord. Krásný dakarský i životní příběh, řekl Michek

Nejen kamionista Martin Macík. Na letošní Rallye Dakar zaválel i Martin Michek, který zaznamenal fenomenální výsledek v nebezpečné disciplíně motocyklistů. A činil se i český veterán Josef Macháček, jenž kraloval mezi lehkými prototypy. 63letý závodník získal už svoji šestou trofej na akci, jejíž historie se píše od roku 1979. Sošku za vítězství přinesl ukázat do pořadu Nový den na CNN Prima NEWS, kam zavítal spolu s Michkem.

Skvostný závěr Dakaru pro Macíka. Už potřetí vyhrál etapu, celkově skončí čtvrtý

Závěr jako hrom. Český kamionista Martin Macík ve druhém závodním týdnu na ikonické Rallye Dakar získal hned tři etapová vítězství, přičemž do letošního roku čekal na premiérový triumf. Nejrychlejším časem se v pátek rozloučil s vytrvalostním závodem v Saúdské Arábii, na kterém obsadí celkovou čtvrtou pozici. Pilot týmu Big Shock Racing tak dosáhl osobního maxima.