Rallye Dakar

Výpis příspěvků ke štítku „Rallye Dakar“

Konec tatarstánských bestií na Dakaru? Protiruské sankce drtí výrobce kamionů Kamaz

5. července 2022 22:45

Téměř dvě desetiletí nechávala ruská stáj Kamaz na slavné dakarské rallye veškerou konkurenci daleko za sebou. V posledních dvou ročnících Dakaru obsadil Kamaz dokonce všechna pódiová umístění. Po agresi Ruské federace vůči Ukrajině se vše změnilo. Velmistr bojuje o přežití a reálně hrozí, že v ročníku 2023 se tovární tým na startu neobjeví.

Překvapení a obrovská radost, říká rallyová hvězda Cais. Monacká kasina si ale neužil

26. ledna 2022 12:47

Česká republika má novou rallye hvězdu. 22letý Erik Cais si o víkendu připsal teprve druhý start mezi nejtěžšími kalibry v seriálu mistrovství světa. Navíc na obávané a slavné trati v Monte Carlu. Ve své kategorii skončil na druhém místě, mezi juniory vyhrál a celkově si vyjel famózní devátou pozici. „S něčím takovým jsem vůbec nepočítal,“ řekl velký talent pro CNN Prima NEWS.

Nehoda na dálnici a pád z duny. Letos jsem na Dakaru psal životní příběh, říká Michek

17. ledna 2022 12:32

Loni na přetěžké zkoušce v saúdskoarabské poušti dosáhl na historicky nejlepší český výsledek v kategorii motocyklů. Na začátku roku 2022 Martin Michek pořadí tolik neřešil, byl kvůli všemožným trablím rád, že slavnou Rallye Dakar vůbec dokončil. A na vlastní kůži poznal, v jak lidském prostředí závodí. Třiatřicetiletý jezdec týmu Orion Moto Racing Group mluvil o zážitcích z písečného pekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Tak závodil Karel Loprais: Jedli konzervy, spali pod širákem a pili slivovici

30. prosince 2021 22:50

Rodák z Valašska, který si svými šesti vítězstvími v tehdy ještě africké rallye vysloužil přezdívku Monsieur Dakar, byl nezaměnitelnou figurou a motoristickou legendou světového formátu. Před třemi lety v jednom z posledních rozhovorů vzpomínal na své bohatýrské časy v pouštním maratonu a na tehdejší podmínky pro závodníky.

Sledujte Hlavní zprávy: Jak vzpomínají slavní na zesnulého Lopraise?

30. prosince 2021 18:22

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zemřel závodník Karel Loprais. Jeho smrt zasáhla kromě rodiny také jeho přátele z Frenštátu pod Radhoštěm, kde prožil téměř celý svůj život. Všichni na něj vzpomínají jako na skromného a pokorného člověka. Kdy bude mít sportovní legenda pohřeb? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.