reklama
CNN Prima News Rallye Dakar

Rallye Dakar

Výpis příspěvků ke štítku „Rallye Dakar“

Tvrdá opatření na slavném závodě. Okamžik bez roušky a hrozil vyhazov, popsal závodník

25. února 2021 11:10

Saúdská Arábie začátkem ledna uzavřela v reakci na šíření koronaviru hranice. Účastníkům Rallye Dakar však dala země výjimku. Celý závod doprovázela velmi přísná hygienická pravidla, všichni byli několikrát testováni a roušky mohli sundat pouze při jídle. Pro závodníka Tomáše Tomečka to byl již 25. start, CNN Prima NEWS popsal, nakolik byl jiný než všechny, které dosud absolvoval.

Macík: Dakar překvapuje každý den. V kamionu se lámou obratle, ale nesmíte se bát

21. ledna 2021 15:43

Karel na letošní Rallye Dakar, nejnáročnějším motoristickém závodu, válel. Karel je kamion a za jeho volantem seděl Martin Macík. Ve zrádných dunách a na nekonečných pouštních pláních v Saúdské Arábii skončil celkově čtvrtý, čímž vylepšil své osobní maximum. O obtížnosti slavné motoristické akce a její vysoké nebezpečnosti hovořil Macík v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Nechutné a ponižující. Mezinárodní federace odsoudila poznámky z Lopraisovy kabiny

20. ledna 2021 17:45

Přesně po týdnu, co nahrávka z kabiny českého pilota kamionu Aleše Lopraise na Rallye Dakar rozvířila vášně, se k celé záležitosti vyjádřila Mezinárodní automobilová federace (FIA). Na zveřejněném videu je zachycena „chlapská konverzace“ o Aliyyah a Yasmeen Kolocových, 16letých dcerách Martina Koloce, majitele konkurenčního týmu Buggyra. FIA komentáře české posádky odsoudila.

Komentář: Loprais a spol. by zasloužili sexistické prasátečko. Kamenování ale ne

19. ledna 2021 15:44

Aleš Loprais a členové jeho dakarské posádky se minulý týden dostali pod tvrdou palbu kritiky po zveřejnění videa, v kterém in natura vyjadřují své názory na atraktivitu sester Kolocových. Je bez jakékoliv diskuze, že takto by se o ženách, a tím spíš sotva plnoletých, mluvit nemělo, nedělejme ale, že v ryze mužské společnosti jde o něco ojedinělého a současně ženám reálně nebezpečného.

Kolocovy: Loprais lhal. Na urážky jsme si už v Česku zvykly, žijeme ve zkaženém světě

18. ledna 2021 16:03

Aliyyah a Yasmeen Kolocovy nepřijaly omluvu Aleše Lopraise, který o nich se svým týmem mluvil v nešťastně zveřejněném videu z kabiny kamionu na letošní Rallye Dakar. „Jedna je plochá a sjízdná, ta druhá moc ne,“ zaznělo v kokpitu českého závodníka. Řeč byla právě o 16letých dcerách majitele stáje Buggyra Racing Martina Koloce. „Nejsme kusy masa,“ reagovala nejprve dvojčata. Později nahrála video, na kterém Lopraisovi děkují za životní zkušenost.

Bojoval o život, teď vyrovnal rekord. Krásný dakarský i životní příběh, řekl Michek

18. ledna 2021 11:32

Nejen kamionista Martin Macík. Na letošní Rallye Dakar zaválel i Martin Michek, který zaznamenal fenomenální výsledek v nebezpečné disciplíně motocyklistů. A činil se i český veterán Josef Macháček, jenž kraloval mezi lehkými prototypy. 63letý závodník získal už svoji šestou trofej na akci, jejíž historie se píše od roku 1979. Sošku za vítězství přinesl ukázat do pořadu Nový den na CNN Prima NEWS, kam zavítal spolu s Michkem.

Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy

17. ledna 2021 09:37

Právě skončená dakarská rallye dala velmi dobrými výkony českých posádek vzpomenout na ročníky konané ještě v Africe. Do saharského písku vyrazily v roce 1985 jablonecké Liazy a právě před 35 lety také tatrovky včetně budoucího krále Dakaru Karla Lopraise. Jak se tenkrát podařilo vyslat kluky z kopřivnické zkušebny soutěžit s největšími světovými esy té doby?

Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky

16. ledna 2021 14:58

„Nejsme kusy masa,“ ohradila se proti vyjádření českého pilota kamionu Aleše Lopraise šestnáctiletá dvojčata majitele stáje Buggyra Racing Martina Koloce. „Hele, černoška z Roudnice jde vpravo,“ řekl Loprais před šestou etapu Rallye Dakar. Člen jeho posádky Petr Pokora k tomu dodal: „Jedna je plochá a sjízdná, ta druhá moc ne.“ Po vlně kritiky se oba omluvili, dívkám to ale nestačilo.

Skvostný závěr Dakaru pro Macíka. Už potřetí vyhrál etapu, celkově skončí čtvrtý

15. ledna 2021 12:01

Závěr jako hrom. Český kamionista Martin Macík ve druhém závodním týdnu na ikonické Rallye Dakar získal hned tři etapová vítězství, přičemž do letošního roku čekal na premiérový triumf. Nejrychlejším časem se v pátek rozloučil s vytrvalostním závodem v Saúdské Arábii, na kterém obsadí celkovou čtvrtou pozici. Pilot týmu Big Shock Racing tak dosáhl osobního maxima.

Smrt na Rallye Dakar. Francouzský motorkář zemřel necelý týden po drsném pádu

15. ledna 2021 09:36

Letošní Rallye Dakar si vyžádala první lidskou oběť. V sedmé etapě nebezpečného závodu v Saúdské Arábii spadl ve vysoké rychlosti ze svého motocyklu Pierre Cherpin. Francouz utrpěl vážné poranění hlavy, zlomil si žebra, poškodil plíce a byl uveden do umělého spánku. Podle pořadatelů slavné vytrvalostní akce zemřel při převozu do rodné země.

Loprais se omluvil za sexismus. Nešťastně zveřejněná komunikace dvou chlapů, řekl

14. ledna 2021 12:14

Rozruch způsobila komunikace mezi pilotem kamionu Alešem Lopraisem a jeho palubním mechanikem před šestou etapou Rallye Dakar. V prostoru startu zahlédli dceru majitele stáje Buggyra Racing Martina Koloce. „Hele, černoška z Roudnice jde vpravo,“ řekl sám Loprais. Člen jeho posádky Petr Pokora k tomu poznamenal: „Jedna je plochá a sjízdná, ta druhá moc ne.“ Po vlně kritiky se omluvili.

Lopraisův průšvih na Dakaru. Je to smutné a trapné, zlobí se otec urážené dívky

13. ledna 2021 16:04

Neblahé důsledky může mít konverzace mezi českým závodníkem Alešem Lopraisem a jeho posádkou před šestou etapou letošního Dakaru. Slavná motoristická pouť po poušti obnáší mnoho stresu a aktéři občas potřebují napjatou atmosféru propíchnout odlehčenou poznámkou. V Lopraisově kamionu Praga se to však s oním odlehčováním přehnalo.

reklama