Další posun v kauze Dominika Feriho. Už zná termín soudu kvůli obžalobě ze znásilnění

Obvodní soud pro Prahu 3 nařídil hlavní líčení v případu bývalého poslance Dominika Feriho (dříve TOP 09), který je obžalován ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění. Kauzu začne soud projednávat 14. února, jednání je nařízené i na 16. února. Na informaci z justiční databáze upozornila Česká televize. Exposlanec v minulosti uvedl, že je připraven prokázat svou nevinu.

Ferimu podle dřívějších informací hrozí až deset let vězení, protože je stíhán i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti, mělo jít o sedmnáctiletou dívku.

Policisté Feriho obvinili loni v březnu, státní zástupkyně ho obžalovala v polovině prosince. „Obviněné osobě je obžalobou kladeno za vinu jednání popsané pod třemi skutky a kvalifikované jako dva dokonané trestné činy znásilnění a jeden pokus o trestný čin znásilnění,“ uvedl tehdy mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Policie začala Feriho prověřovat poté, co jej několik žen na jaře roku 2021 v médiích obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Feri, který měl četné příznivce hlavně u mladé generace, po svědectví žen rezignoval na poslanecký mandát a oznámil, že nebude kandidovat ve volbách do Sněmovny. Skončil také v TOP 09 a stáhl se z veřejného života.

Svědectví několika žen, které tvrdily, že s nimi měl Feri sex i přes jejich nesouhlas, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval, zveřejnily Deník N a web Alarm. Feri něco takového odmítl. Omluvil se ale za nevhodné či nepatřičné chování.

Tagy: