Další úlovek českých lovců lebek: Dopadli obávaného bosse motorkářského klubu

Takzvaným lovcům lebek se podařilo dopadnout šéfa motorkářského klubu. Pátrali po něm rakouští strážci zákona kvůli závažnému násilnému trestnému činu. Sedmadvacetiletý muž se před spravedlností ukrýval v hlavním městě.

Lovci lebek po sedmadvacetiletém muži pátrali na základě žádosti rakouských kolegů. „My jsme obdrželi operativní informace z rakouské strany, které jsme prověřovali, a ve chvíli, kdy docházelo k samotné prověrce, jsme zadrželi i pachatele,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí Policejního prezidia David Schön.

Zadržený byl prý ze zákroku policistů překvapený a nijak se nebránil. Vše proběhlo během pár vteřin. „Muž se nějakou dobu pohyboval na území hlavního města Prahy, kde se sice skrýval, ale pohyboval se volně,“ upřesnil.

Podle rakouských médií, které o úspěchu českých policistů informují, měl v jejich síti skončit sedmadvacetiletý Ali C., šéf pobočky motorkářského klubu United Tribunes v Rakouském Linzi. Obávaný boss měl podle tamních médií ve velkém množství vybírat takzvané výpalné. Teď mu hrozí dlouholetý trest za mřížemi.

Proč si muž vybral Českou republiku?

Proč si muž jako svůj úkryt vybral právě Českou republiku, není jasné. Už před časem nám ale šéf lovců lebek vysvětloval, jak většinou zločinci skrývající se před spravedlností přemýšlí. „Většinou jdou tam, kde mají také nějaký kontakt, kde někoho znají. Málokdy se pohybují někde, kde nikoho neznají,“ uvedl Jan Rybár.

Svou roli ale mohla hrát také geografická poloha. Muž předtím žil v Linci, to je jen pár desítek kilometrů od hranic s Českou republikou.

Tagy: