reklama

lovec

Výpis příspěvků ke štítku „lovec“

Našla se kulovnice, kterou jelen ukradl myslivci. Zločin s ní nespáchal, hlásí policie

29. března 2021 14:17

Neuvěřitelná historka, kdy při honu v lesích kolem Horní Plané v Jihočeském kraji sebral loni v listopadu jelen myslivci kulovnici, má pokračování. Zbraň se totiž po čtyřech měsících našla ve stejných lesích ve stavu, v jakém ji jelen myslivci uzmul. Zřejmě ho s ukradenou kořistí nebavilo dlouho pobíhat. „Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu,“ komentuje nález s lehkou ironií policie.

Auto výstředního vynálezce je na prodej. Má unikátní dveře i obří sochu na přídi

25. března 2021 23:40

Vypadá jako luxusní vůz pro úhlavního záporného hrdinu ze starého filmu s Jamesem Bondem. Ve skutečnosti jde o vzácný automobil Mohs SafariKar, který v roce 1973 stvořil výstřední vynálezce Bruce Baldwin Mohs. Téměř 50 let stará automobilová kreace se chlubí výsuvnými dveřmi, které mají chránit lovce divokých zvířat v Africe. Vzadu mají k dispozici pohodlné místo pro vyčkávání na kořist. Auto je aktuálně k mání v přepočtu za dva miliony korun.

Když rozdíly mizí, 52. díl: Přehlížený obr s dokonalým stolováním

15. dubna 2020 13:00

Největší zvířata světa jsou často ta nejpřehlíženější. Platí to i o žirafách. Považujeme je za tiché doplňky africké krajiny či zajímavou atrakci v zoo, ale jinak toho o nich moc nevíme. Žirafy jsou natolik „neviditelné“, že se jimi nezabývá ani mnoho vědců. „Zapomenutá megafauna“ – tento termín používá těch pár výzkumníků, kteří se žirafám věnují, k popisu jejich situace. O slonech, šimpanzích, gorilách a hroších slyšíme neustále. O žirafách, které jsou silně ohroženy klesající populací, však slýcháme jen málokdy.

Kanibalové, starostlivé matky a inspirace vědců. Co všechno nevíme o pavoucích?

14. března 2020 06:00

Tvůrci sci-fi seriálů i celovečerních filmů je často používají jako předlohu pro mimozemské tvory. Přitom žijí mezi námi. Krabovci se řadí mezí pavoukovce a odborníci zatím znají přes sto padesát druhů. Některé z nich se vyznačují společenským chováním a dokonce poznají mezi ostatními jedinci vlastní matku. Co všechno o tvorech, před nimiž řada lidí s křikem utíká, ještě nevíme?

Bezpečí pro nosorožce: Národní park, kde pytláky střílejí ostrými

Před sto lety se na území indického národního parku Kaziranga nacházelo jen pár nosorožců indických. Dnes jich zde najdeme více než dva a půl tisíce – tedy celé dvě třetiny celosvětové populace tohoto druhu. Za jejich úspěšným vzestupem stojí poměrně netradiční, ale účinné řešení. Rangeři chránící zdejší zvířecí obyvatele totiž mají dovoleno střílet pytláky, kteří neuposlechnou varování.

reklama