lovec

Výpis příspěvků ke štítku „lovec“

Hadobijecká soutěž: Florida přišla s odchytovou výzvou, nejdelší zabitá krajta vyhrává

Když invazní hadi začali hubit původní druhy v národním parku Everglades, přišla Florida s plánem: nasadila na ně nájemné lovce. Patří mezi ně i Amy Sieweová, která prohledává silnice a travnaté krajnice na jihu amerického státu. Pátrá po legendární šestimetrové krajtě tmavé, která se plazí trávou a hledá kořist, kterou by uškrtila a sežrala. Nikdy nevíte, kdy vám ta holka přeběhne přes cestu, takže u toho chcete být, nechala se slyšet. Píše o tom web BBC News.

Drama na fotbalovém zápase: Mladého hráče postřelili, policisté pátrají po lovci

K nevídanému incidentu došlo během fotbalového zápasu nižší juniorské ligy v Irsku. Jeden z mladých fotbalistů hrajících za Rearcross FC byl totiž přímo během utkání postřelen. Informují o tom anglicky píšící média z Irska či Velké Británie. Hráč je mimo ohrožení života. Policisté mezitím pátrají po myslivcích, kteří se mohli v oblasti v době zápasu nacházet.

Pro skvělý záběr ze sebe dělají bleskosvod. Ostatní se ukrývají, lovci bouřek vyrážejí do akce

Valící se mračna, předzvěst blížící se bouřky. V takové chvíli většina lidí přemýšlí, jestli raději neuklidit květináče z balkonu. Jiří Kouřil z Hodkovic nad Mohelkou bývá také rozrušený. Na rozdíl od ostatních se však těší na to, co přijde. Patří k takzvaným lovcům bouřek, ve svém počítači má tisíce fotografií mraků a blesků. Na jednu ze svých výprav bere štáb Prima Česko s sebou.

Malebné rakouské městečko zatočilo s lovci selfie. Ideální výhled zakryla bariéra

Obyvatelům slavného rakouského městečka Hallstatt došla trpělivost s mraky nevycválaných turistů, kteří obtěžují pořizováním si selfie fotografií. A tak na březích Halštatského jezera, u něhož se městečko rozkládá, vyrostl provizorní dřevěný plot, který částečně blokuje výhled, píše v pondělním vydání deník Oberösterreichische Nachrichten.

První obraz psů na vodítku. Převratný objev přepisuje dějiny domestikace

Pouštní údolí na Arabském poloostrově ani vzdáleně nenaznačuje, že by zde kdy mohl někdo něco lovit – všude kolem je totiž jen písek a kamení. Ale na jedné z pískovcových skal by si dobrý pozorovatel mohl všimnout nezřetelné rytiny, která právě loveckou scénu zachycuje. Je na ní muž, který napíná luk a chystá se vystřelit. Ještě zajímavější je ale jeho doprovod. Tvoří ho 13 psů, z nichž dva jsou spojení s lovcem dlouhými čarami.

Ministerstvo chce povolit lov lukem. Zvíře může po špatném zásahu hodiny trpět, varují experti

Ministerstvo zemědělství chce povolit lov lukem, šéf rezortu to zdůvodňuje tím, že by úřad rád vyšel vstříc úzké skupině lidí, která nyní jezdí lovit lukem do zahraničí. Tam za to platí dle ministra Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) nemalé peníze. Jestli budou pro lov lukem platit jednotná pravidla a jestli budou lukostřelci muset mít splněné mezinárodní zkoušky, to ministerstvo na setkání s novináři neřeklo.

Konec dohadů, tornádo u Letovic potvrdili i meteorologové. Video ukazuje sílu živlu

Že nejsou po tornádu u Letovic žádné škody, označili lovci bouřek za dezinformaci. Členy skupiny Czech Thunderstorm Research Association pobouřil na sociálních sítích výrok meteorologa z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Jako důkaz, že se Jihomoravským krajem v pátek k večeru prohnal nebezpečný jev, zveřejnili video, které má dotek tornáda se zemským povrchem dokazovat. Dodali, že tornádo v Česku nebývá na konci března běžné. ČHMÚ ho nakonec v sobotu potvrdil.

Tornádo se prohnalo Moravou, potvrdili lovci bouřek. Vítr vyvracel stromy, poškodil i domy

Aktualizováno

Silný vítr zasáhl při páteční bouřce některé obce na Blanensku. Obyvatelé mluví o tornádu, odborníci zatím jejich domněnky nepotvrdili. Podle organizace Czech Thunderstorm Research Association, ve které působí lovci bouřek a amatérští meteorologové, ale o slabé tornádo jednoznačně šlo. Na svých stránkách zveřejnili i video, které má dokazovat dotyk tornáda se zemským povrchem. Živel pozorovali obyvatelé Letovic, Lhoty i Nýrova v Jihomoravském kraji. Ačkoli jeho intenzita nebyla výrazně silná, poničil několik střech a vyvrátil stromy.