Brutální napadení tří mladých dívek v Praze. Poznáte útočníka s nožem?

Během jedné noci zaútočil muž s nožem na tři mladé dívky. Jednu přepadl u metra v pražských Letňanech, další škrtil u koleje Blanice a o několik set metrů zaútočil nejbrutálněji na třetí. Policie po útočníkovi pátrá.

Během jediné noci se v Praze odehrály tři brutální útoky na mladé dívky. První se odehrál kolem půl desáté večer u metra Letňany. „Na autobusovém nástupišti tam útočník s nožem v ruce zaútočil na ženu, která se mu snažila ubránit, což se jí nakonec také podařilo. Muži se vysmekla a utekla dolů k nástupišti metra, kde se připojila ke skupince cizích osob,“ upřesnila mluvčí policie Hana Křížová.

Celý útok zachytily kamery. Dívka ho ale policii nenahlásila. „Proto touto cestou prosíme i ji, v případě, že by se na záznamu poznala, aby neprodleně kontaktovala tísňovou linku 158. Její svědectví je pro kriminalisty velmi důležité,“ upřesnila Křížová.

Druhou napadenou dívku škrtil, třetí povalil na zem

Útočníka neúspěch neodradil a vyrazil metrem směr Opatov, kde si vyhlédl další oběť. O dvě hodiny později na ni pak u koleje Blanice zaútočil. „Chytil ji kolem krku do tzv. kravaty, povalil ji na zem, přičemž jí vyrazil telefon, zaklekl ji a začal škrtit. V druhé ruce držel nůž, který jí přiložil ke krku. Poškozená se začala bránit a snažila se mu vytrhnout nůž z ruky,“ popsala Křížová s tím, že kolem projelo vozidlo, kterého se muž lekl a utekl.

Mladá žena se hned utíkala schovat do budovy vysokoškolské koleje, odkud vše nahlásila na policii. Jenže řádění útočníka nebylo u konce. Pouze o 300 metrů dál zaútočil na třetí dívku, které zakryl tvář a chytil ji za krk. Když se bránila a chtěla se otočit, udeřil ji pěstí do obličeje a povalil na zem. „Útok však viděl i náhodný kolemjdoucí, který na muže zařval, ať toho okamžitě nechá. Ten se lekl a z místa utekl,“ doplnila Křížová.

Policie: Nepokoušejte se ho sami zadržet!

Podle kriminalistů si muž vždy svou oběť vyhlédne a následně ji sleduje. „Vybírá si mladé, štíhlé a pohledné dívky. Je velmi surový a také nebezpečný. U sebe nosí nůž, který neváhá při útocích použít. Zcela zjevně napadá na jednu nohu,“ upozornila mluvčí a upřesnila, že zatím není jasné, zda je jeho motiv loupežný nebo sexuální.

„Momentálně je skutek prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, ale zcela jistě se bude kvalifikace činu ještě měnit, a to s ohledem na informace, které s sebou prověřování přinese,“ uzavřela.

V případě, že znáte totožnost útočníka nebo budete mít jakékoliv informace k jeho pohybu, okamžitě, prosím, kontaktujte tísňovou linku 158. Muže se rozhodně nepokoušejte sami zadržet.

Tagy: