Další úspěch populárního DnB festivalu: Let It Roll míří na americký South by Southwest

Největší drum and bassový festival světa Let It Roll, který se každoročně koná ve středočeských Milovicích, bude součástí letošního ročníku jedné z největších světových hudebních a filmových událostí, amerického South by Southwest neboli SXSW. Jako vůbec první český festival v historii totiž získal možnost kurátorovat jednu z hudebních scén festivalu.

Ve středu 13. března tak v klubu Kingdom, který patří mezi největší venues celého festivalu, proběhne Let It Roll showcase. „Je to velký úspěch nejen pro Let It Roll, ale i pro celou českou hudební scénu,“ konstatoval ředitel exportní hudební kanceláře SoundCzech Márton Náray. Součástí showcase bude také vystoupení dvou českých umělců, totiž producenta Rida a DJe N:Force.

ČTĚTE TAKÉ: Rudimental se po 5 letech představí v Česku. Zamíří na největší DnB festival světa Let It Roll

„Možnost uspořádat vlastní showcase na akci opravdu globálního významu je pro nás velkým oceněním a zároveň potvrzením, že naše práce má významný dopad i v zahraničí,“ řekl zakladatel festivalu Let It Roll Zdeněk Souček. Showcase na SXSW totiž není zdaleka první a ani poslední zahraniční aktivitou festivalu. Po vyprodané noci v legendárním londýnském klubu Printworks je dalším krokem v potvrzení globální pozice festivalu.

„Let It Roll každoročně láká do České republiky tisíce návštěvníků prakticky z celého světa, cílem našich zahraničních akcí je tento trend podpořit,“ uvedl Marek Vohralík, ředitel pořádající agentury Beatworx. „Dlouhodobou výzvou je pak plnohodnotný Let It Roll i mimo evropský kontinent,“ dodal.

Akce proběhne jako součást projektu Rok české hudby a její vznik umožnila mimo jiné také dlouhodobá spolupráce proexportní hudební kanceláře SoundCzech s pořadateli SXSW. Ta patří mezi největší hudební události na světě. Její program zahrnuje nejen hudbu, ale i film a další kreativní odvětví. Koná se od roku 1987 v Austinu v Texasu a každoročně ji navštíví více než 350 tisíc lidí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V loňském roce proběhly v okolí festivalu Let It Roll v Milovicích policejní prohlídky

Tagy:
festival hudba úspěch elektronická hudba Zdeněk Souček Let It Roll drum&bass South by Southwest