reklama
CNN Prima News úspěch

úspěch

Výpis příspěvků ke štítku „úspěch“

Kellner je nenahraditelný, ale Apple také neskončil se smrtí Jobse, zdůrazňuje ekonom

Petr Kellner byl ztělesněním úspěšné cesty od porevolučních začátků až na výsluní globálního byznysu. Ačkoliv šlo o nenahraditelného vizionáře a leadera, jehož autoritu v plné míře už nemůže nikdo v PPF převzít, tak stejně jako Apple neskončil smrtí Steva Jobse, tak ani PPF neskončí odchodem Kellnera, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda.

Vakcína funguje lépe než lockdown, zní z Izraele. Po očkování se nakazí málokdo

Izrael hlásí pozitivní výsledky po očkování proti koronaviru. Ze čtvrt milionu osob starších 60 let, které již obdržely druhou dávku vakcíny, se covidem nakazilo 531 lidí. Vyplývá to z dat izraelského ministerstva zdravotnictví, která zveřejnil britský web BBC. Zároveň u očkovaných seniorů došlo ke třem úmrtím v souvislosti s nemocí, není ale jasné, zda se lidé nenakazili ještě před podáním první dávky a vybudováním imunity.

Covid míchá pořadím světových boháčů: Musk přeskočil Gatese, polepšil si i Kellner

Ještě na začátku letošního roku byl nejbohatším mužem planety zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos před Billem Gatesem. Jenže koronavirová pandemie pořadí světových miliardářů mění. Bezos sice své prvenství prozatím obhájil, ale na záda mu mocně dýchá Elon Musk. Americkému vizionáři chybí k dosažení pomyslného trůnu už jen necelých 40 miliard dolarů. Vyplývá to z aktuálního žebříčku agentury Bloomberg.

První vakcína v Evropě proti lymské borelióze. Testují ji Češi

Jako první v Evropě vyzkoušeli vakcínu proti lymské borelióze. Americká společnost Sanofi požádala vědce z českobudějovického biologického centra Akademie věd, aby otestovali novou látku na evropských klíšťatech. Testy na myších zatím vykázaly stoprocentní účinnost. V pořadu CNN Prima NEWS o tomto tématu hovořili epidemiologové Radek Klubal a Petr Pazdiora.

reklama