CNN Prima News úspěch

úspěch

Výpis příspěvků ke štítku „úspěch“

NASA šťouchla do měsíce Dimorphos a změnila jeho dráhu letu. CNN ukazuje jak moc

13. října 2022 06:35

NASA v úterý oznámila, že zářijový náraz sondy DART do vesmírného objektu Dimorphos (měsíce planetky Didymos) přinesl kýžené ovoce a dokonce překonal původní odhady. Po několika týdnech už totiž mají experti k dispozici data o trajektorii a době oběhu Dimorphosu kolem domovské planetky. K jakým změnám došlo, ukázala americká CNN.

Další úspěch Ukrajinců. Na několika místech v Chersonské oblasti prorazili ruské linie

3. října 2022 11:03

Ukrajinské ozbrojené síly dosáhly určitých průlomů v Chersonské oblasti a ovládly některé obce. Podle agentury Reuters to v ruské televizi řekl Moskvou dosazený představitel tohoto ukrajinského regionu Volodymyr Saldo. Chersonská oblast je jedním ze čtyř regionů, které z části okupují ruské invazní síly a jejichž anexi ruský prezident Vladimir Putin ohlásil minulý týden. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném videoprojevu řekl, že ozbrojené síly jeho země nezaznamenávají úspěch pouze v okolí Lymanu na východě, ale naznačil pokrok také na jihu. Ukrajinská armáda se k nově hlášeným informacím z regionu dosud nevyjádřila.

Další skalp pro Webbův teleskop. Dalekohled vyfotil impozantní prstence Neptunu

22. září 2022 19:37

Vesmírný dalekohled Jamese Webba se toulá vesmírem sotva tři čtvrtě roku, ale přesto se mu podařilo zachytit už několik přelomových snímků. Naposledy pořídil dechberoucí fotografii, která zachycuje planetu Neptun a její prstence. Podobně detailní fotografii nemělo lidstvo k dispozici od roku 1989, kdy ledového obra vyfotila sonda Voyager 2.

Další primácká novinka zabodovala. Seriál Hořký svět zhlédlo přes milion diváků

1. září 2022 12:59

Další primácká novinka, seriál Hořký svět, zabodovala u diváků a stala se vítězem večera ve všech strategických věkových kategoriích. Seriál z prostředí minipivovaru zhlédlo 1 049 000 diváků (share 28,98 procenta) v cílové skupině 15+ a 773 tisíc diváků (29,68 procenta) v CS 15–69. V cílové skupině 15–54 přilákal pořad k televizním obrazovkám 418 tisíc diváků (26,97 procenta). Skupina Prima se díky tomu potřetí tento týden stala vítězem večera ve strategické obchodní cílové skupině 15–69 let.

Rusové ničí vlastní zbraně a vydávají je za ukrajinské. Domů pak hlásí „úspěch“, tvrdí SBU

1. dubna 2022 11:43

Ukrajinská vojenská rozvědka Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zveřejnila další zachycený rozhovor mezi ruskými vojáky. Velitel na něm své podřízené nabádá ke zničení vlastního vybavení, aby ho mohl vydávat za ukrajinské a nahlásit tak alespoň částečný úspěch. Tvrzení ukrajinské tajné služby se nedá nezávisle ověřit, nicméně informací o tragické morálce ruských vojáků v posledních dnech značně přibývá.