CNN Prima News Dana Drábová

Dana Drábová

Výpis příspěvků ke štítku „Dana Drábová“

Majerová přirovnala Rakušana k postiženým s Downovým syndromem. Ministr jí úder vrátil

22. března 2023 08:53

Šéfka Trikolory Zuzana Majerová přirovnala ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) k lidem, kteří trpí diagnózou Downova syndromu. Za podivný příměr, k němuž využila podobnosti loga Mezinárodního dne Downova syndromu a ukrajinské stuhy, nyní čelí ostré kritice. Do Majerové se pustila například ministryně obrany Jana Černochová (ODS), jaderná fyzička Dana Drábová či senátor Jiří Růžička (za TOP 09). Později se ozval i Vít Rakušan.

Brutální poprava zajatce? Rusové chtěli Ukrajince zlomit, místo toho vytvořili legendu

7. března 2023 17:20

Neozbrojený ukrajinský voják zvolal „sláva Ukrajině“, Rusové v reakci na to do svého zajatce začali zběsile pálit. Pondělní záběry, které ukazují bezohlednou popravu, oblétly za pár hodin celý svět. Zatímco Kyjev žádá spravedlnost, experti hodnotí okolnosti videa. Podle nich se okupanti zveřejněním takových materiálů snaží Ukrajince zastrašit, což se jim ale nepovedlo. Místo toho spíš stvořili legendu.

Nevyhrál jsem proto, že jsem příliš pohledný. Topolánek i další si střílejí z výroku Nerudové

13. prosince 2022 10:03

Jsem mladá, k tomu i pohledná. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedla ekonomka a prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Její výrok se stal hitem sociálních sítí. Jedna z největších favoritů v boji o Hrad si na Twitteru vysloužila hned několik posměšných reakcí. Někteří uživatelé se naopak Nerudové zastávali.

LGBT komunita v Praze uctí zavražděné z Bratislavy. Padla výhrůžka se samopalem

26. října 2022 17:55

V Praze se ve středu vpodvečer koná shromáždění na podporu LGBT komunity a k uctění památky dvou zavražděných gayů Juraje a Matúše. Ty ve slovenské Bratislavě před dvěma týdny zastřelil mladý extremista, který podle svých slov homosexuály nenáviděl. Policisté už museli řešit výhrůžku, kdy jistý člověk naznačil, že na akci v Praze přijde se samopalem.

Tričko „F*ck you, Putin“ oblékl po Černochové i Kalousek. Politologové mají výhrady

14. října 2022 06:58

Tričko s nápisem „F*ck you, Putin“ od sbírky Dárek pro Putina oblékla další veřejně známá osoba. Po ministryni obrany Janě Černochové (ODS) a jaderné fyzičce Daně Drábové tak učinil i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Někteří politologové ale obzvlášť v případě Černochové zmiňují, že takové chování pro člena vlády není zrovna vhodné. Část veřejnosti i další politici naopak jasné gesto vymezení se proti ruské invazi podporují, a to i přes vulgární obsah.

Další jaderná katastrofa? Ochránit nás můžou respirátory FFP2, říká fyzička Drábová

30. června 2022 00:40

Symbol jaderné energie v Česku. Přesně tak označil předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou moderátor Jan Kraus. Ačkoliv to paní doktorku moc netěší, přiznává, že ze všech možných přezdívek, které jí lidé dávají, má nejraději „jadernou babu“. V pořadu Show Jana Krause se pak mimo jiné pobavila i o válce na Ukrajině a jejích jaderných elektrárnách.

Rusy vyhnaly z Černobylu obavy z radiace. Odvedli s sebou zajatce, tvrdí Ukrajina

1. dubna 2022 01:57

Ruské jednotky se zcela stáhly z černobylské jaderné elektrárny, uvedla ukrajinská média s odvoláním na státní společnost Enerhoatom, která v zemi provozuje atomové elektrárny. Prý z obavy z ozáření, kterému se měli vystavit v Rudém lese. Šéfka českého úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová tomu ale příliš nevěří. Ruské jednotky, které na začátku invaze obsadily elektrárnu, se každopádně vydaly ve dvou kolonách k běloruské hranici. S sebou měly vzít zajatce.

Rusové zvedli u Černobylu oblaka radioaktivního prachu. Sebevražda, hodnotí odborník

29. března 2022 11:41

Jednou z prvních oblastí, kterou se Rusům od začátku invaze na Ukrajinu povedlo dobýt, byla odstavená jaderná elektrárna v Černobylu a její okolí. Ukrajinští zaměstnanci elektrárny popsali agentuře Reuters, jak se okupanti při zabrání území chovali. Ruští vojáci prý ignorovali bezpečnostní opatření a při projíždění proslulého Rudého lesa – nejvíce kontaminovaného místa v okolí elektrárny – zvedli oblaka jaderného prachu.

GLOSA: V hlavě průměrného Čecha, verze únor-březen 2022. Euforii střídají pochyby

22. března 2022 20:31

Začalo to euforií a pokračuje tak nějak… jako vždycky. Kdybychom to měli přirovnat ke covidové pospolitosti – nemalá část Čechů přestává šít roušky a začíná do nich šít. Na sociálních sítích i v běžných hovorech se více a více objevují „válečné pochyby“, především o přijímání ukrajinských uprchlíků. Ale kde nejsou pochyby, nejsou Češi. Navíc, už to trvá skoro měsíc…