Zemřela hollywoodská ikona Lockhartová. Zářila ve filmech s Lassie nebo v Kroku za krokem
June Lockhartová Zdroj: The Mega Agency, MEGA, profimedia.cz, Tammie Arroyo, AFF-USA.COM
Filmový svět zasáhla v sobotu večer smutná zpráva. Ve 100 letech zemřela hollywoodská herečka June Lockhartová, která zářila ve filmech o dlouhosrsté kolii Lassie ze 60. let. Českým divákům mohla být známa ze seriálů Krok za krokem nebo Beverly Hills 90210. O jejím čtvrtečním skonu informoval portál People.com. „Byla jednou z posledních žijících hvězd zlatého věku Hollywoodu,“ napsal web.
Lockhartová zemřela přirozenou smrtí v Kalifornii, po jejím boku byla dcera June Elizabeth a vnučka Christianna, uvádí web People.com.
ČTĚTE TAKÉ: Summit s Putinem? Až bude reálná dohoda o míru, prohlásil Trump
Herečka se narodila roku 1925 v New Yorku. O dvacet let později si poprvé zahrála s ikonickou dlouhosrstou kolií ve snímku Syn Lassie. V roce 1963 ztvárnila hlavní roli ve filmech Lassie – Velké dobrodružství a Lassie: Vánoční příběh. V seriálu Krok za krokem hrála matku jedné z hlavních postav – Helen Lambertovou.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Poslední tweet Dany Drábové: „Hlášení si dávají přestávku,“ napsala krátce před smrtí