CNN Prima News Daniel Vávra

Daniel Vávra

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Vávra“

Co nabízí Kingdom Come: Deliverance 2? Strhující válečné drama, střelné zbraně i český dabing

Hráči po celém světě mají důvod k obrovské radosti. České studio Warhorse představilo dlouho očekávané pokračování veleúspěšné videohry Kingdom Come: Deliverance, a to ve velkém stylu. Fanoušci již mohli vidět dvouminutový trailer s komentářem autorů o tom, na co se mohou těšit. Redakce CNN Prima NEWS nabízí přehledný výčet toho, co všechno zatím o novém středověkém RPG z českého prostředí víme.

KVÍZ: Kultovní Mafia slaví narozeniny. Jak dobře znáte legendární českou videohru?

Legendární videohra Mafia slaví již 21. narozeniny. Celosvětově uznávaný český klenot si od svého vydání vysloužil dvě pokračování, desítky modů či oficiální remake sebe sama. I po 21 letech se mnoho hráčů k nesmrtelnému originálu často vrací. A co vy? Kdy jste si hru prošli naposledy? A kolik toho o mafiánském kultu a jeho příběhu zasazeném do 30. let minulého století vlastně víte? Vyzkoušejte si speciální výroční kvíz od CNN Prima NEWS.

Kauza Ševčík graduje: Spořitelna rozzuřila aktivisty. Padají osočení z vydírání i bolševismu

Dění kolem děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka nabírá na obrátkách. Česká spořitelna, která působí jako generální partner VŠE, na sociálních sítích uvedla, že bude se sponzoringem pokračovat pouze, pokud bude Ševčík odvolán. Od části společnosti však sklidila velkou kritiku kvůli údajnému podléhání aktivistům. Jiní ovšem připomínají, že se každá společnost může dobrovolně rozhodnout, kam své peníze vloží.

Herní hudba ovládne O2 universum. Koncert Kingdom Come: Deliverance se blíží. Co nabídne?

Středověké tóny jedné z nejúspěšnějších českých her brzy rozezní haly O2 universa. Po ročním odkladu se na Zelený čtvrtek uskuteční koncert hudby z Kingdom Come: Deliverance, a to v podání brněnské filharmonie a dalších hudebních celků. Soundtrack z pera Jana Valty a Adama Sporky doprovodí také projekce scén ze hry. Pořad CNN Prima Gaming a web CNN Prima NEWS jsou mediálním partnerem koncertu. Na co všechno se mohou návštěvníci těšit?

Tisíce hodin práce. Vyšel český dabing do hry Kingdom Come: Deliverance, jak vznikal?

Středověká akce Kingdom Come: Deliverance (KCD) vyšla přesně před pěti lety – 13. února 2018. Za tu dobu se stala jednou z nejúspěšnějších tuzemských her a prodalo se jí více než pět milionů kopií. Oblíbenému titulu však chyběl český dabing. Nelehký úkol si proto na sebe vzali fanoušci hry, kteří před dvěma lety začali shánět herce a finance na natáčení. Nyní české znění konečně vychází i za podpory samotných tvůrců ze studia Warhorse. Celý projekt fanouškovského dabingu popsal v rozhovoru pro herní pořad CNN Prima Gaming jeden z autorů – Marek Pilger.

Zdechovský: Na trollí farmy Evropa nebyla připravena. Nejvíce lhal stát, tvrdí Vávra

Vládní pracovníci zhotovili návrh plánu na boj s dezinformacemi, s nímž však mnozí nesouhlasí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS jej ostře kritizoval i zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra. Mínil, že největším šiřitelem dezinformací je stát. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) dodal, že na boj z lživými informace je navíc částečně pozdě.

Hra, které investoři nevěřili. Kingdom Come: Deliverance chystá pro české gamery změnu

Úspěšnému hernímu projektu Kingdom Come: Deliverance, oceněnému například Křišťálovou Lupou, se stále daří udržet v povědomí komunity. Studio Warhorse, které za projektem stojí, letos ohlásilo, že je hra i po téměř pěti letech stále výdělečná. Během prvního roku ztrojnásobila náklady na vývoj a dobře se jí dařilo i v dalších letech. I přes velký úspěch strategii stále chybí český dabing. To by se mohlo v nejbližší době změnit.

Legendární Mafia oslaví 20 let. Proč se český herní klenot stále těší velké popularitě?

Na konci letošního srpna uběhne přesně 20 let od doby, kdy vyšla legendární videohra Mafia: The City of Lost Heaven. Celosvětově uznávaný český klenot si od té doby vysloužil dvě pokračování, desítky originálních modů či remake sebe sama v novém sympatickém kabátku. I po dvou dekádách se však hráči k nesmrtelnému originálu často vrací. V čem kult mafiánské hry zasazené do 30. let minulého století vlastně spočívá? Kromě propracovaného příběhu či obstojné hratelnosti i v ikonickém dabingu s nesmrtelnými hláškami.

Hrozí, že se občané vzbouří. Vláda vyhazuje peníze z vrtulníku, kritizuje vývojář Vávra

Státy Evropy čelí v poslední době rapidnímu zvyšování cen u energií, pohonných hmot i potravin. Jednotlivé vlády hledají řešení, jak s rostoucí inflací co nejefektivněji bojovat. Zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra v této souvislosti zkritizoval postup kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS). Známý herní vývojář vládu vyzval k tomu, aby se začala chovat více pravicově.

Kocáb: Práskačství mi je z duše odporné. Nedokázal jsem udat ani ruského oligarchu

V posledních měsících se v české společnosti vedou vášnivé diskuse o tom, jak bojovat s proruskými dezinformacemi, které se šíří do kyberprostoru. Vláda dokonce v dubnu vytvořila speciální protidezinformační web, který mimo jiné nabádá veřejnost k nahlašování lživých zpráv. Například herní vývojář Daniel Vávra to považuje za výzvu k „práskání“. Podle skladatele Michaela Kocába je však celá věc o něco složitější.