CNN Prima News Daniel Vávra

Daniel Vávra

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Vávra“

Legendární Mafia oslaví 20 let. Proč se český herní klenot stále těší velké popularitě?

9. července 2022 22:12

Na konci letošního srpna uběhne přesně 20 let od doby, kdy vyšla legendární videohra Mafia: The City of Lost Heaven. Celosvětově uznávaný český klenot si od té doby vysloužil dvě pokračování, desítky originálních modů či remake sebe sama v novém sympatickém kabátku. I po dvou dekádách se však hráči k nesmrtelnému originálu často vrací. V čem kult mafiánské hry zasazené do 30. let minulého století vlastně spočívá? Kromě propracovaného příběhu či obstojné hratelnosti i v ikonickém dabingu s nesmrtelnými hláškami.

Hrozí, že se občané vzbouří. Vláda vyhazuje peníze z vrtulníku, kritizuje vývojář Vávra

12. května 2022 21:21

Státy Evropy čelí v poslední době rapidnímu zvyšování cen u energií, pohonných hmot i potravin. Jednotlivé vlády hledají řešení, jak s rostoucí inflací co nejefektivněji bojovat. Zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra v této souvislosti zkritizoval postup kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS). Známý herní vývojář vládu vyzval k tomu, aby se začala chovat více pravicově.

Kocáb: Práskačství mi je z duše odporné. Nedokázal jsem udat ani ruského oligarchu

12. května 2022 20:06

V posledních měsících se v české společnosti vedou vášnivé diskuse o tom, jak bojovat s proruskými dezinformacemi, které se šíří do kyberprostoru. Vláda dokonce v dubnu vytvořila speciální protidezinformační web, který mimo jiné nabádá veřejnost k nahlašování lživých zpráv. Například herní vývojář Daniel Vávra to považuje za výzvu k „práskání“. Podle skladatele Michaela Kocába je však celá věc o něco složitější.

Vládní zmocněnec pro dezinformace? Jen nástroj kabinetu k ovládání médií, kritizuje Vávra

26. března 2022 11:54

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) v souvislosti s hrozbou ruské dezinformační kampaně vytvořil post vládního zmocněnce pro boj s dezinformacemi. Podle zakladatele Společnosti pro obranu svobody projevu a herního vývojáře Daniela Vávry jde o prostředek vlády, jak ovládat média. Dlouhodobý kritik cenzury na internetu to řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Vávra: Vypnutí dezinformačních webů je protiústavní. Výjimečná situace, reagoval Vondra

4. března 2022 21:50

Poté, co vláda nechala zablokovat osm dezinformačních webů kvůli válce na Ukrajině, přišel s hlasitým nesouhlasem zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra. „Bylo to udělané protiústavně. Vláda to očividně moc dobře ví. Je to pošlapání Ústavy,“ uvedl ve speciálním vysílání pořadu Divoká karta. Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) dodal, že jsme ve výjimečné situaci.

Vávra: Policie má chytat ty, kteří zneužívají děti, ne kontrolovat lidem Facebook

8. července 2021 09:48

Europarlament schválil pravidla umožňující internetovým platformám filtrovat zprávy kvůli dětskému pornu. Podle zakladatele Společnosti pro obranu svobody projevu a herního vývojáře Daniela Vávry se však predátoři jen přesunou na jiné aplikace, kde se „šmírování“ vyhnou. Policie má chytat ty, kteří zneužívají děti, ne kontrolovat nevinným lidem Facebook, dodal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Designér Kingdom Come: Herní byznys je podceňovaný. Vydělává třikrát víc než filmový

30. května 2021 07:40

Podle herního designéra Petra Pekaře by mnoho lidí překvapilo, jak moc se výroba videoher podobá točení filmů. Herní byznys přitom už před patnácti lety začal vydělávat víc než ten filmový, říká vývojář. Pekař pracuje v českém studiu Warhorse, kde má na starost takzvané cut-scény, což jsou filmečky rozdělující jednotlivé úkoly.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní

21. dubna 2021 09:02

Evropské státy by mohly přijmout novou legislativu, která by považovala za trestné projevy nenávisti ve vybraných kategoriích. Proti této úpravě se mnozí lidé ohrazují, včetně videoherního designera Daniela Vávry, který je představitelem Společnosti pro obranu svobody slova. „Tyto projevy dají na seznam extrémně nebezpečných zločinů. Tím pádem se člověk za svůj názor dostane na úroveň teroristy nebo obchodníka s lidmi,“ uvedl Vávra v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Nezapomenutelný herní klenot. Proč je originální Mafia pro Čechy stále unikátem

2. ledna 2021 10:05

Po dlouhých 18 letech je Mafia: The City of Lost Heaven stále kultem. Česká videohra se na konci září dokonce dočkala svého remaku. I když si tvůrci na přepracované verzi v novém kabátu dali záležet, recenzenti se shodují, že kvalitou na svou předlohu nemá. Podle herních expertů i fanoušků kult klasiky z roku 2002 spočívá v propracovaném příběhu, kreativních nápadech vývojářů, ale také v českém dabingu s nesmrtelnými hláškami.

Budovatelská agitka? Video lákající mladé lidi na práci v EU budí rozpaky

29. října 2020 13:12

Ministerstvo zahraničí v rámci rozšiřování povědomí o pracovních příležitostech v institucích EU zveřejnilo náborové video „I ty najdeš práci v EU!“. Video s partou mladých lidí u táborového ohně se však na sociálních sítích příliš nesetkalo s pochopením a sklízí spíš posměch. Nepovedlo se ani podle viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara.