CNN Prima News Daniela Lusková

Daniela Lusková

Výpis příspěvků ke štítku „Daniela Lusková“

Riskujete životy seniorů, bouří se sociální služby a odmítají vládní úspory ve vytápění

Úsporná opatření kvůli drahému plynu mají další kritiky. Proti návrhu topit v některých budovách na nižší teplotu protestují také sociální zařízení. Jejich vedoucí pracovníci například upozorňují na to, že koupat seniory s podlomeným zdravím v místnostech s teplotou nižší než 24 stupňů je nepřípustné a jde o hazard se zdravím a životy těch nejzranitelnějších.

Návštěvy budeme muset testovat, říká šéfka domova seniorů. Jinou cestu nevidí

Vzhledem k pozitivnímu epidemickému vývoji by v příštích dnech pro návštěvy mohly otevřít domovy pro seniory. Pro je i místopředsedkyně Asociace poskytovatelů sociálních služeb a ředitelka jednoho z domovů Daniela Lusková. Advent je podle ní na psychiku klientů, jejich rodin i starajících se pracovníků kritické období. Testování příchozích vidí jako nejúčinnější metodu v rámci bezpečnostních opatření.

Změní pandemie domovy seniorů? Volný režim návštěv zřejmě skončí, míní odbornice

„Stále apeluji na vládu, aby se zabývala dostatkem ochranných pomůcek,“ uvedla v pořadu Interview ředitelka domova seniorů Daniela Lusková. Mnohé se prý vládě v rámci koronavirové krize povedlo. Nepočítala však s tak rychlým otevřením domovů. Pandemie podle ní změní celý svět a tedy i sociální služby, v její instituci například zřejmě skončí volný režim návštěv a budou je nadále regulovat jako nyní.