reklama

Dánové v šoku: Ochránci odhalili stovky zvířat na nelegální kožešinové farmě

Dánští ochránci zvířat zveřejnili šokující odhalení. Na kožešinové farmě objevili stovky zvířat. Mimo jiné i kočky zavřené v klecích, které dříve obývali norci – kvůli pandemii koronaviru a obav z přenosu však byly zdejší farmy uzavřeny.

reklama

Poslední den loňského roku zveřejnila dánská zvířeckoprávní organizace De Glemte Danske Ræve video zobrazující kočky a další zvířata, která byla v mrazivém počasí uvězněna v malých klecích kožešinové farmy. Ještě před dvěma roky byla farma v provozu – po zjištění, že se na norčích farmách přenáší onemocnění COVID-19 ze zaměstnanců na norky a naopak, vláda postavila jejich provoz mimo zákon. Farmáře to však zřejmě nezastavilo.

𝐎𝐩𝐝𝐚𝐭𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐩å 𝐤𝐚𝐭𝐭𝐞𝐧𝐞. I dag er det blot 4 dage siden, vi besøgte mink- og rævefarmen i Jylland og fandt katte i minkbure. Vi indså hurtigt, at denne sag er så slem, at den eneste måde vi kunne hjælpe dyrene på, var at dele deres historie offentligt med jer alle. Siden da har vi gjort "alt det man skal": - Politianmeldt avler. - Meldt avler til Fødevarestyrelsen. - Haft kontakt til Dyrenes Beskyttelse. - Sikret at over 300.000 danskere har set dyrenes historie. Ikke en eneste kat er endnu blevet fjernet fra grunden, og avler er ikke kommet i myndighedernes søgelys. Til gengæld har den lokale politikommisær gået en tur på grunden i går eftermiddags og udtaler til pressen, at der ikke har været katte i minkbure og vores dokumentation dermed er løgn. Men kommisæren må have glemt, at i mandags var to betjente på farmen og konstaterede, at der VAR katte i bure. Dette har de dog ikke nævnt i deres rapport. Hvorfor ikke? Igen vendes ryggen til kattene og tilstanden på farmen. Vi beder jer derfor om at støtte op om vores kamp for dyrene og blive ved med at dele deres historie, som i al tydelighed viser, at avler, myndigheder og politi svigter kattene her. Vi har aktuelt fået positiv interesse fra 3 folketingspolitikere og flere lokalpolitikere som følger med. Vi har mediernes interesse, selv om de ikke skilter med det. Så hjælp os med at slå fast: AT DET HER SVINERI FÅR IKKE LOV AT GÅ I GLEMMEBOGEN. Dyr hører ikke til i bure. Og indtil vi har en lovgivning i landet der sikrer dyrene, så er det vores pligt at vise jer, hvor galt det står til. Tak for JERES støtte til dyrene 🙏 Det GØR en forskel. Tak til Søren Egge Rasmussen Carl Valentin Susanne Zimmer MF Tak til MinVenKatten Hobro for hver dag at prøve at få kattene fri sammen med os.

Posted by De Glemte Danske Ræve on Thursday, December 30, 2021

Ještě před Vánoci na farmě veterinární správa odhalila téměř tři stovky norků a lišek. O několik dní později se ochránci sešli s farmářem, aby s ním dohodli propuštění zvířat do azylů. Zvířata však již byla mrtvá. V malých klecích plných výkalů zůstalo jen několik koček a králíků. Hrůznou situaci ochránci nahlásili na policii – majitel farmy však odmítal vypovědět, proč se zde kočky nacházejí. Ani veterinární správa nebyla nápomocná – podle zákona je sice zakázáno stahovat psy a kočky z kůže, jejich držení v klecích však nezákonné není. V dalších dnech se po kočkách slehla zem a ochránci po domluvě se sousedy farmy rozmístili v okolí odchytové klece.

„Nepodařilo se nám zachránit ani jedno zvíře – ačkoli jsme předložili jasné důkazy a byli jsme ochotni se o vše podělit s úřady. Případ se dál propírá v médiích a někteří politici mají jasno… Ale to nezachrání ani jediné zvíře,“ stěžují si ochránci. Ochránci zvířat zároveň upozorňují, že dánské zákony na ochranu zvířat nejsou dostatečné. Majitel farmy byl v posledních patnácti letech údajně několikrát trestán za týrání zvířat, i přesto je mu dál umožněno je chovat.

O uzavření všech dánských kožešinových farem rozhodla zdejší vláda již v listopadu 2020 po sérii nákaz mezi zaměstnanci farem. Farmáři museli vybít několik milionů zvířat a jejich těla spálit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

reklama

Domácí zpravodajství

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama