CNN Prima News týrání zvířat

týrání zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „týrání zvířat“

Chase se po operaci pomalu zotavuje. Hrůzný případ týraného štěněte šokoval Bílinu

7. listopadu 2022 07:15

Jen těžko pochopitelný případ se stal v Bílině na Teplicku. Na ulici našli štěně, kterému někdo drátem obvázal přirození. Záchrana přišla skutečně „za pět minut dvanáct“, stačilo jen pár hodin a pejsek by nepřežil. Je jasné, že mu to někdo udělal záměrně. Kdo se hrůzného týrání dopustil, ale zatím není jasné. Případem se už zabývá i policie. Zdravotní stav psa se mírně zlepšil.

Chase, kterému někdo zaškrtil penis, aby nemohl čůrat, ještě nemá vyhráno

1. listopadu 2022 10:10

Před necelými dvěma týdny přijali ošetřovatelé z útulku AniDef – Žim, kousek od Teplic, malé vystrašené štěně, křížence českého strakatého psa. Pracovníci útulku už byli svědky opravdu spousty krutostí, ale to, co musel zažít malý Chase, jak pejska pojmenovali, nad tím zůstává rozum stát. Ten, kdo ho vyhodil, mu obvázal penis drátem.

Králík v oprátce či slepice v koncentráku. Češi vystavují fotky, které Poláci odmítli

25. října 2022 07:14

Šokující záběry týraných slepic, hovězího dobytka a dalších zvířat vyvolávají otázku, zda člověk musí jíst maso. Na stěnách ostravského Domu umění visí snímky čtyřiceti světových fotoreportérů a promítá se film Svědectví, ve kterém režisér Lukáš Vincour líčí utrpení a mučení zvířat v českých hospodářských chovech. „Jsem potěšen i překvapen,“ chválí Vincour postoj galerie, která výstavu s názvem Hidden (Skrytý) zaštítila. Polské státní galerie totiž projekt odmítly.

Když nohy neunesou vlastní tělo: Utrpení rychlokuřat mohou pomoct ukončit řetězce

27. července 2022 09:00

Kuřata, která stěží unesou vlastní nohy a pod náporem mohutných těl se jim lámou kosti. Často umírají hladem či žízní. Takhle to podle záběrů ze tří českých farem, zveřejněných na sociálních sítích spolku OBRAZ – Obránci zvířat, vypadá v standardních českých chovech kuřat na maso. Obránci zvířat v nové kampani Rychlokuřata upozorňují na utrpení kuřat, která se vlivem šlechtění zvětšila za posledních 50 let čtyřnásobně. OBRAZ vyzývá supermarkety a další firmy, aby přestaly prodávat maso z přešlechtěných kuřat.