CNN Prima News týrání zvířat

týrání zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „týrání zvířat“

Belle svitla naděje, že ji pustí z nádrže smrti. Už nemá moc času, kamarádi zemřeli a smutní

Je nesmírně inteligentní, přátelská a patří k oblíbeným atrakcím obřího obchodního domu. Poslední roky ale běluha Bella bezcílně krouží na hladině těsného akvária v jihokorejském Soulu a smutní. V zajetí žije už deset let, o své druhy přišla dlouhé roky nazpět. Aktivisté a ochránci po celém světě se ji snaží dostat do volné přírody nebo vhodné rezervace, kde by mohla spokojeně žít. Podle zjištění americké stanice CNN se ale věci zkomplikovaly a značně zpomalily. Vědci přitom varují, že se Belle krátí čas. V zajetí se totiž kytovci dožívají polovičního věku.

Na ekofarmě v Krušných horách utýrali 300 krav. Odsouzený manažer verdikt justice odmítá

Krajský soud v Ústí nad Labem ve čtvrtek vpodvečer potrestal nepodmíněnými tresty dva chovatele, kteří podle rozsudku způsobili smrt více než 300 kusů dobytka na ekofarmě v Měděnci na Chomutovsku. Podle rozsudku si má jednatel ekofarmy František H. odsedět pět let a bývalý ředitel Antonín H. celkem sedm let vězení. Ekofarma musí zaplatit pokutu pět milionů korun.

Týrání zvířat, nebo nešťastná náhoda? Ochránci se přou se zástupci dostihů o Taxisův příkop

Velký Taxisův příkop, legendární skok na Velké pardubické, při kterém letos opět zemřel jeden z koní, podle zákona představuje týrání zvířat, domnívá se Pavel Buršík, předseda spolku OBRAZ – obránci zvířat. Ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller mu na CNN Prima NEWS oponoval s tím, že pořadatelé dostihu usilují o maximální bezpečí jezdců i koní a při smrtelných úrazech se jedná o nešťastné náhody.

Ne zoolog, ale zoofilní monstrum. Slavný krokodýlí expert znásilňoval psy, zabil jich desítky

Z renomovaného odborníka na krokodýly se vyklubal sadista. Tak by se dal shrnout případ předního britského zoologa Adama Brittona, který se přiznal ke zneužívání zvířat. Během soudního líčení vyšlo kupříkladu najevo, že si natáčel, jak znásilňuje psy. Desítky z nich mučení nepřežily. Některá provinění byla podle slov australského soudu tak „groteskně krutá“, že byla veřejnost vyzvána k opuštění soudní síně, informovala televize BBC. Britton byl přitom zásadní osobností mezinárodní vědecké a cestovatelské scény – vystupoval v pořadech od National Geographic a spolupracoval také s ikonou přírodovědné dokumentaristiky Davidem Attenboroughem.

Mimořádně krutého pytláka odhalila jeho vlastní fotopast. Na Slovensku mu nyní hrozí vězení

Krutým způsobem lovil pytlák v Horním Zemplíně na Slovensku. Na zvěř nastražil pasti, v nichž se tvor snahou dostat se ven uškrtí. Kromě toho nainstaloval i fotopast, aby věděl, zda se do smrtelného zařízení chytila nějaká kořist. Fotografie se však dostaly dříve k myslivcům než k němu. Pytlák se tak bude zpovídat před soudem. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.