reklama
CNN Prima News ochránci zvířat

ochránci zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „ochránci zvířat“

Zastavte krutou přepravu živých zvířat, žádají ochránci po europoslancích

14. ledna 2022 15:30

Dva tisíce býků uvězněných na počátku loňského roku ve Středozemním moři. Desetitisíce zvířat, která byla uvězněna na moři kvůli zablokovanému Suezskému průplavu. To jsou jen dva z příkladů, které uvádějí ochránci zvířat na podporu zákazu dlouhých transportů živých zvířat na území Evropské unie a jejich vývozu z ní. Petici směřující k evropským poslancům podepsalo již více než devět set tisíc lidí.

Brutální pokusy na štěňatech: Americkým Kongresem hýbe skandál

29. října 2021 09:00

Kongresem Spojených států amerických hýbe skandál, který odhalila nezisková organizace zabývající se osvětou ohledně zbytečného utrácení peněz za pokusy na zvířatech. Podle zjištění organizace byly peníze amerických daňových poplatníků využity na kontroverzní experiment s koronaviry v čínském Wu-chanu, ale i na brutální pokusy na psech v Africe.

Rozzuřený býk utekl z arény do ulic. Řidiči do něj najížděli auty, dokud ho nezabili

10. srpna 2021 20:18

Dva muže zranil býk, který utekl o pondělní půlnoci z arény do ulic ve španělském městě Brihuega nedaleko Madridu. Zuřivé zvíře srazil k zemi autem řidič, který chtěl ochránit ostatní chodce. Do býka pak najížděli další šoféři tak dlouho, dokud ho neusmrtili. Ochránci zvířat na ně podali trestní oznámení kvůli týrání zvířat.

reklama