CNN Prima News daňový paušál

daňový paušál

Výpis příspěvků ke štítku „daňový paušál“

Žádné daňové přiznání a pouze jedna měsíční platba. Jak paušální daň pomůže OSVČ?

3. prosince 2020 15:51

Značná část živnostníků dostane možnost ulevit si od papírování kolem povinných odvodů. K prezidentově podpisu míří paušální daň, což znamená, že se OSVČ zkrátí čas, který musejí věnovat zpracování všech potřebných podkladů. Jedna paušální daň a jedna pravidelná měsíční platba jim, pokud zvolí tuto možnost, nahradí jak klasické daňové přiznání, tak i platby na sociální a zdravotní pojištění. Ekonomové ale radí si tuto změnu dobře propočítat.

Žádná daňová přiznání, žádné přehledy pojistného. Poslanci odsouhlasili paušální daň

10. července 2020 10:51

Živnostníci s ročním příjmem do 800 tisíc korun by mohli od příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Vládní návrh zákona v prvním čtení podpořila Sněmovna. Pro živnostníky by to znamenalo, že v roce 2021 by platili paušální daň ve výši 5 740 korun měsíčně. Musí se ale vejít do daného limitu 800 tisíc korun. Zároveň by trojí odvody vyřešili jednou platbou v jediném formuláři.

Budoucnost stravenek? Většina Čechů by spíš uvítala peníze na ruku

2. června 2020 13:15

Stravenky, nebo radši peníze na ruku? Ministerstvo financí navrhuje jako alternativu ke stravenkám daňově zvýhodněný paušál. Zaměstnanci by částku na obědy měli dostávat vyúčtovanou samostatně, protože by neměla na rozdíl od mzdy podléhat povinným odvodům a daním. Podle průzkumu, který si nechalo udělat ministerstvo financí, by peníze místo stravenek přivítala nadpoloviční většina dotazovaných.