CNN Prima News dárek

dárek

Výpis příspěvků ke štítku „dárek“

Svetr? Ne, díky. Průzkum odhalil, se kterými vánočními dárky u svých nejbližších nezabodujete

Stále nevíte, co dát svým nejbližším pod stromeček? Dejte si pozor na svíčky, svetry či hrnečky – nepatří mezi nejoblíbenější dárky a většina obdarovaných je radši mlčky přejde, než aby dala najevo zklamání. Alespoň to tvrdí průzkum mezi Čechy, kteří se podělili o své zkušenosti z loňských vánočních svátků. Téměř polovina lidí přiznala, že nechtěné dárky radši schovala, čtvrtina dotazovaných je pak věnovala někomu jinému. Zlomek respondentů některé předměty dokonce zkoušel vracet do obchodu nebo předat charitě.

Soutěžte s Prague City Tourism o unikátní trička s kultovním designem dlaždic pražského metra

Nový Den si společně s Prague City Tourism pro vás připravili soutěž. Chtěli byste originální dárek z Prahy inspirovaný motivy pražského metra a unikátním dílem českého designéra a výtvarníka Jaroslava Otruby? Ten se v 70. letech podílel na obložení stěn v pražském metru na lince A, ke kterému využil náročnou technologii takzvaného eloxování. Dlaždice se staly op artovou ikonou a dodnes nepřestávají fascinovat cestující. A právě teď máte jedinečnou možnost vyhrát tři trička s tímto ikonickým motivem. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku níže a mít trochu toho štěstí.

PŘEHLEDNĚ: Nadělte dvojí radost. Jak na Vánoce potěšit děti či seniory v nouzi?

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a lidé přemýšlí, čím své nejbližší obdarovat. Na internetu i v obchodech mají možnost vybírat z tisíců dárků, ale co pořídit takový, který udělá radost hned dvakrát? V České republice fungují desítky charitativních projektů, jež mají za cíl podpořit osamělé děti v dětských domovech, seniory, nemocné nebo zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila seznam programů s dárky, který vykouzlí dvojí úsměv na rtech, a to nejen na Vánoce.

Asistenta generála Zalužného zabil granát. Trhavinu považoval za atrapu, mělo jít o dárek

Při výbuchu granátu zahynul ve svém domě v Kyjevské oblasti asistent velitele ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zalužného. Devětatřicetiletý Hennadij Častjakov podle jeho manželky zemřel poté, co mu v rukou explodoval granát, který považoval za atrapu v rámci daru. S odvoláním na své zdroje i samotného Zalužného o smrti člena armády v pondělí informoval web Ukrajinska pravda.

Rakušanův resort terčem posměchu: Doporučil horoskopy jako dárek. Kravina, glosoval Kalousek

Ministerstvo vnitra, které vede Vít Rakušan, čelí na sociálních sítích kritice a posměchu, že veřejnosti doporučovalo pořízení horoskopu. Úředníci chtěli poukázat na perfektně vedený archiv v Opavě. Internet po zveřejnění zaplavily vtípky o dalších astrologických a věštících praktikách, jako jsou kávové sedliny nebo hádání z ruky. Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) označil tip z ministerstva jako kravinu, kterou by si ústřední orgán státní správy neměl dovolit.

Klaus o postojích k válce: Pekarová je zaprodaná. Hvězda ruské propagandy, kontruje politička

Česká republika potřebuje „racionální“ diskusi o válce na Ukrajině, nikoliv jednostranné mávání prapory, domnívá se bývalý prezident Václav Klaus. V souvislosti s politickou podporou napadené země si v pořadu 360° rýpl do europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) i předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), kterou označil za „zaprodanou“, a okomentoval její gesto při pražské návštěvě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Podle političky se od exprezidenta jedná o „zoufalé výkřiky o pozornost“. Nařčení o zaprodanosti označila vzhledem k jeho vztahu k Rusku za úsměvná.