Davos

Výpis příspěvků ke štítku „Davos“

Společnost Procter & Gamble na Světovém ekonomickém fóru představila své nejzajímavější partnery a projekty

Společnost Procter & Gamble představila na Světovém ekonomickém fóru v Davosu své partnery, se kterými usilovně spolupracuje na inovacích v oblasti technologií a udržitelnosti. Věděli jste například, že existuje technologie PureCycle, která dokáže zbavit plasty veškerých barev a zanechat je dokonale čisté k dalšímu použití? Že byla vyvinuta technologie, pomocí které lze vytvarovat téměř cokoliv? Nebo že Procter & Gamble usilovně pracuje na využití zeleného vodíku v dopravě, aby co nejdříve dosáhla 100% využití zelené energie a nulové uhlíkové stopy? Podívejte se s námi na nejmodernější technologické projekty spolupracující s P&G, které byly na letošním Světovém ekonomickém fóru v Davosu představeny.

Soros dá miliardu dolarů na novou univerzitní síť. Má podporovat demokracii, otevřenou společnost a menšiny

Americký finančník maďarského původu George Soros v rámci Světového ekonomického fóra v Davosu přislíbil miliardu dolarů (necelých třiadvacet miliard korun) na projekt nové univerzitní sítě, která má bojovat proti erozi občanské společnosti ve světě, který stále více ovládají „budoucí či současní diktátoři“ a který je sužován klimatickou změnou. Informovaly o tom zahraniční agentury.

VIDEO: Ivanka Trumpová vzbudila rozruch v Davosu!

Ve švýcarském horském letovisku Davos druhým dnem pokračuje jubilejní 50. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). V centru pozornosti by dnes měly stát klimatické a geopolitické otázky. Rozruch ale vzbudila i dcera prezidenta Trumpa. Odmítla komentovat otázky novinářů na probíhající impeachment otce. A navíc recykluje oblečení!