CNN Prima News Děčín

Děčín

Výpis příspěvků ke štítku „Děčín“

MAPA: Povodňový stav ohrožení platí na několika místech v Česku. Kde je situace nejhorší?

Na Labi v Ústeckém kraji platí třetí, nejvyšší stupeň povodňové aktivity značící ohrožení, hladina tam dál stoupá. V Ústí nad Labem a v Děčíně se odpoledne sejde povodňová komise, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) očekává kulminaci v sobotu ráno. Na všechna místa, kde hrozí nebezpečí povodní, se můžete podívat v naší aktualizované mapě níže v článku.

Hrozba povodní přetrvává. Situace na Labi je kritická, ohrožen je i Český Krumlov

Aktualizováno

V Česku stále platí zhruba na 60 místech některý z povodňových stavů. Nejvyšší, tedy třetí stupeň povodňové aktivity (SPA), ohrožení, hlásilo v pátek ráno pět měřicích stanic. V noci na pátek se na něj dostalo Labe v Litoměřicích, Ústí nad Labem a Děčíně a také v Němčicích na Pardubicku. Dál zůstává i na Vltavě v Českém Krumlově. Dalších sedm míst je na druhém povodňovém stupni značícím pohotovost a asi 45 míst je na nejnižším stavu bdělosti. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) k 8:30.

Česku hrozí povodně. Labe je v Děčíně na nejvyšším stupni, hladina stoupá i jinde

Hladina Labe v Děčíně dosáhla ve čtvrtek večer třetího, nejvyššího stupně povodňové aktivity. Dál pozvolna stoupá i výška hladina řeky v Ústí nad Labem a Litoměřicích, vyplývá to z informací Povodí Labe. Voda se v některých úsecích dostala na cyklostezku podél řeky. Zavřena je cesta z Děčína na Dolní Žleb a neprůjezdný je v Děčíně podjezd Četransu v Malšovicích.

Velká voda ohrožuje Český Krumlov. Povodňový stav platí na desítkách míst v republice

Povodňový stav po vydatných deštích a tání sněhu mělo ve čtvrtek ráno kolem 60 měřicích míst. Třetí stupeň povodňové aktivity (SPA), ohrožení, zůstával na Vltavě v Českém Krumlově, hladina se tam ale v noci zvedla jen minimálně. Druhý stupeň značící pohotovost hlásilo asi deset stanic, platil na Labi na horním toku ve Vestřevi na Trutnovsku a na dolním toku v Litoměřicích, v Ústí nad Labem, kde voda zaplavila část Přístavní ulice, a Děčíně. Nejnižší povodňový stupeň bdělost zaznamenala k 8:30 padesátka míst.

Hrozba povodní v Česku. V Krumlově už rozváží pytle s pískem, hladiny se zvedají i na Labi

Hladina Vltavy v Českém Krumlově vystoupala přes noc na třetí stupeň povodňové aktivity. Město to očekávalo, protože se zvýšil odtok z Lipna. Pracovníci technických služeb začali ráno po městě rozvážet pytle s pískem na riziková místa, řekl starosta Alexandr Nogrády (ANO). Výstraha meteorologů před rozvodněním toků platí v oblastech kolem Labe, řeky Moravy a také kolem dolních toků Ohře a Vltavy. Povodňový stav ráno platil na 48 místech v zemi.

Výborný vyhlásil válku divočákům: Chce je likvidovat i luky, novela vadí myslivcům

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) vyhlásil válku přemnoženým divočákům. Divoká prasata totiž stále častěji pronikají i do měst. Připravovaná novela mysliveckého zákona navrhuje řadu změn. Počítá například se zmenšením honitby z 500 hektarů na polovinu, ale i s vydáváním povolenek k lovu pro zemědělce. Myslivcům se ale nelíbí a mají k ní výhrady. Podle nich povede k rozpadu současných honiteb a ke zvyšování počtu černé zvěře.

„Blonďatá bestie“ z Děčína bodala muže šídlem do obličeje. Dostala čtyři roky a vraždila zas

Zanechávala za sebou očividné stopy, přesto měla pocit, že ji nikdy nedostanou. I když byla hlavní a jedinou podezřelou ze tří vražd, tvářila se u výslechů jako naprosto nevinná, neškodná blondýna. Pohledná psychopatka Jaroslava Fabiánová mezi roky 1981 až 2003 zavraždila tři muže. Z nenávisti. Hluboko do hlav nejhorších českých vrahů a zločinců nahlížejí novináři CNN Prima NEWS Václav Janata a Jakub Kvasnička ve videopodcastovém projektu HLASY ZLOČINU.