reklama
CNN Prima News Děčín

Děčín

Výpis příspěvků ke štítku „Děčín“

Masivní požár panelového domu po výbuchu na Děčínsku. Hasiči zachraňovali několik lidí

16. listopadu 2021 22:04

V úterý večer vypukl po výbuchu požár v přízemním bytě jednoho z panelových domů v Děčíně. Hasiči už ho mají pod kontrolou, rovněž evakuovali obyvatele horních pater domu. Podle informací CNN Prima NEWS se několik rezidentů nadýchalo kouře, nyní jsou v péči zdravotníků. Nikdo pravděpodobně nebyl zraněn. Zatím jsou odkloněny linky hromadné dopravy.

Rozsudek za smrt dvou lidí v děčínské chemičce: Zaměstnanec dostal tříletou podmínku

16. září 2021 13:56

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem na 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně. Před třemi lety tam unikl fenol z prasklé přečerpávací hadice při transportu chemikálie z cisterny do zásobníku. Dva lidé zemřeli – řidič kamionu a jeden z kolemjdoucích zaměstnanců. Vinen je podle soudce muž, který látku přečerpával. Rozsudek zatím není pravomocný.

Povodně zasáhly i Nizozemsko, země je ale téměř bez újmy. Jaký má recept?

20. července 2021 19:29

Povodně v uplynulých dnech zasáhly střední a západní Evropu. Velmi tvrdě je odnáší zejména sousední Německo. To hlásí ohromné škody a hlavně už minimálně 165 lidských obětí. Povodně postihly také Belgii, Lucembursko i pohraniční oblasti Česka. Mezi zasaženými státy je také Nizozemsko, ale to z přírodní katastrofy vychází takřka bez újmy.

Velká voda trápí Česko. Lijáky zatopily silnice a sklepy, lidé museli opouštět domovy

18. července 2021 07:43

Povodně nezasáhly pouze Německo a západní Evropu, o víkendu sužují také obyvatele Česka. Na Českolipsku proběhla evakuace několika obcí, v Děčíně jsou zatopené ulice, jinde živel poškodil mosty, nejezdí vlaky do Německa. Třeba ve Šluknovském výběžku už napršelo přes 130 litrů vody na metr čtvereční, silný déšť zvedl hladiny řek i v Plzeňském kraji.

Živě
ON-LINE: Voda tekla i stropem. Česko zasáhly záplavy, na zemi se valí další bouřky

17. července 2021 17:22

Sobotní večerní bouře zvedly hladiny řek, potoků i rybníků. Otava v Rejštejně v Plzeňském kraji je na 3. povodňovém stupni, stejně tak Mandava na Liberecku. Lužická Nisa rovněž v Liberci. Intenzivní déšť zvedal hladiny potoků a řek také na Děčínsku. V Mikulášovicích se protrhla hráz rybníka, ve Vilémově voda zaplavila silnici.

reklama