reklama
CNN Prima News deficit

deficit

Výpis příspěvků ke štítku „deficit“

Schillerová je nabízela jako vánoční dárek. Stanjura výhodné státní dluhopisy pozastavil

7. ledna 2022 07:40

Kdo si do 23. prosince neobjednal protiinflační Dluhopis Republiky, možná propásl svou poslední šanci na poměrně výhodné zhodnocení svých úspor. Právě rekordní poptávka po tomto cenném papíru vedla ministerstvo financí k dočasnému pozastavení vydávání dalších dluhopisů z této kategorie. Účelem prý nikdy nebylo maximalizovat jejich prodej. Protiinflační bondy jsou pro stát už zkrátka drahé, a tak hledá lacinější alternativy financování svého dluhu.

Rozpočet skončí hůř než loni. Covid může jen za menší část schodku, tvrdí experti

4. června 2021 07:42

Přestože vláda má na letošní rok naplánovaný rozpočtový schodek ve výši 500 miliard korun, konečný výsledek bude lepší. Ekonomové totiž věří, že české hospodářství se ve druhém pololetí rozjede naplno, což se pozitivně odrazí na lepším výběru daní i odvodů na sociální pojištění. Ani tak to podle nich ale nebude stačit na snížení deficitu pod loňskou úroveň.

Schillerová na příští rok navrhuje schodek 390 miliard. Počítá s vyššími důchody

31. května 2021 19:07

Ministerstvo financí navrhlo na příští rok státní rozpočet se schodkem 390 miliard korun. Návrh podle vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) po pondělním jednání vlády počítá už s dodatečným navýšením penzí o 300 korun měsíčně, které v pondělí schválil kabinet. Letos je schválen schodek 500 miliard korun a loni hospodaření státu ovlivněné dopady pandemie vykázalo deficit 367,4 miliardy korun.

Švihlíková: Piráti dávají ambiciózní sliby, ale příjmy z konopí deficit nezachrání

18. května 2021 22:56

V úterý 18. května Piráti spolu se STAN představili svůj volební program. V něm například uvedli, že by se zavedla daň z konopí nebo sladkých limonád. To však podle ekonomů nestačí. „Na straně výdajů jsou ambiciózní sliby, což tak před volbami bývá, jenže příjmová strana pokulhává,“ uvedla ekonomka Ilona Švihlíková v pořadu 360° Michala Půra.

reklama