CNN Prima News deficit státního rozpočtu

deficit státního rozpočtu

Výpis příspěvků ke štítku „deficit státního rozpočtu“

Vláda je chaotická a Síkela? Takové chování jsem v politice ještě nezažil, tvrdí Klaus

20. listopadu 2022 20:57

Vláda dělá pouze líbivá a chaotická gesta, ale obří inflaci neřeší, řekl v nedělní Partii PLUS bývalý prezident Václav Klaus. Zkritizoval především ministra průmyslu Jozefa Síkelu (STAN) kvůli tomu, že neustále mění své výroky. Je to podle něj bezprecedentní chování, které nezažil za posledních 30 let. Nelíbí se mu ani prohlubování deficitu státního rozpočtu.

Poslanci přehlasovali Zemanovo veto státního rozpočtu, opozičnímu ostřelování navzdory

15. listopadu 2022 18:31

Poslanci podle očekávání přehlasovali veto novely státního rozpočtu prezidenta Miloše Zemana. Státní schodek se tak zvýší z původních 280 miliard na 375 miliard korun. Vládní návrh v úterý podpořilo 103 zákonodárců, proti bylo 79 poslanců. Zástupci opozice ostřelovali vládní kabinet, že se snaží prosadit rozpočet s iluzorními příjmy a nesnaží se zeštíhlit výdajovou stránku. K přehlasování prezidentova veta potřebovali zákonodárci pětikoalice 101 hlasů.

Vláda kašle na lidi. Zoufalí důchodci už kradou i klobásy a masox, rozohnil se Okamura

15. listopadu 2022 14:22

Vláda Petra Fialy (ODS) kašle na české občany. Situace zašla tak daleko, že zoufalý senior ukradl klobásu a masox, rozčiloval se předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura před úterním jednáním dolní komory. Kabinet také obvinil, že posílá miliardy korun do zahraniční místo toho, aby řešil výdajovou stránku státu. Rovněž potvrdil, že poslanecký klub SPD nebude hlasovat proti vetu prezidenta Miloše Zemana k novele státního rozpočtu na letošní rok.

Jurečka: Vláda je v nejsložitější situaci od války. Rozpočet máte na vodě, oponuje Schillerová

16. října 2022 11:55

Státní rozpočet v letošním roce nejspíše skončí podobně hlubokým schodkem jako v roce 2020, tedy kolem 370 miliard korun. „Rozpočet pro tento rok vám odpustím,“ řekla Alena Schillerová (ANO) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky bylo nutné přehodnotit státní rozpočet s ohledem na vypuknutí války na Ukrajině. „Není to tak, že bych z plezíru zvyšoval výdaje,“ oponoval Jurečka ve stejném diskusním pořadu.

KOMENTÁŘ: Pět bolestí státní kasy. Nezačne-li Česko šetřit, ztratí nad ní kontrolu

4. října 2022 06:48

Českým veřejným financím je puštěno žilou. Zatímco ještě před pěti či deseti lety se ve státní kase hledala doslova každá miliarda, aby schodek nebyl příliš hluboký, dnes se zdá, že sto miliard sem či dvě stě miliard tam nikoho moc netrápí. Politici minulé vládní garnitury vytvořili dojem, že s krvácející státní kasou lze bezstarostně žít.

Letošní schodek rozpočtu bude možná ještě větší. Vládní poslanci navrhují další výdaje

29. září 2022 17:58

Schválený schodek letošního státního rozpočtu by se mohl proti původnímu návrhu vlády zvýšit o dalších 45 miliard na celkových 375 miliard korun. Během čtvrtečního druhého čtení v dolní komoře totiž koaliční politici podávali další návrhy na zvýšení výdajů rozpočtu, což přirozeně ovlivní i výsledný deficit. Kabinet Petra Fialy (ODS), který si během poslanecké schůze vyslechl tvrdou kritiku ze strany opozice, původně navrhl zvýšení schodku o 50 miliard korun na 330 miliard korun.

Hádka kvůli rozpočtu. Jste královna Instagramu, vyslechla si Schillerová od Stanjury

29. září 2022 16:03

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se při projednávání státního rozpočtu ostře pustila do svého nástupce Zbyňka Stanjury (ODS). Během schůze dolní komory uvedla, že neodvádí poctivou práci a že avizované příjmy do státní kasy jsou jen „virtuální“. Stanjura se proti své předchůdkyni ohradil a označil ji za „královnu Instagramu“. Podotkl, že sama žongluje s čísly.

Kalousek ostře o rozpočtu: Tohle si netroufli ani komunisté. Za deficitem stojí populismus

27. září 2022 20:54

Vláda v pondělí schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 295 miliard korun. Zároveň představila výhled deficitu na další roky. Tyto schodky rázně kritizoval exministr financí Miroslav Kalousek. Je toho názoru, že vláda není schopna řídit státní finance udržitelným způsobem. Kabinet Petra Fialy (ODS) přirovnal ke komunistům.

Vláda schválila rozpočet na příští rok. Navržený schodek nově činí 295 miliard korun

26. září 2022 19:48

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) schválila návrh státního rozpočtu na příští rok. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ve finální podobě představil schodek 295 miliard. To je o téměř 30 miliard více, než byl původně plánovaný deficit. Důvodem jsou kompenzace spojené s vysokými cenami energií. Kabinet projednával také zvýšení důchodů. Průměrná starobní penze by se měla zvýšit o 825 korun.

Česko se rapidně zadlužuje. Tak propastný dluh je neudržitelný, varuje rozpočtová rada

15. září 2022 13:21

Propast mezi příjmy a výdaji rozpočtů se v Česku zvětšuje, obrat směrem k udržitelnosti není na obzoru. Nerovnováha veřejných financí dosáhla takového rozsahu, že může být odstraněna pouze zvýšením daňových příjmů ve spojení se změnou zákonů, které řeší takzvané mandatorní výdaje či definují rozsah činností státu. Vyplývá to ze Zprávy o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí, kterou ve čtvrtek vydala Národní rozpočtová rada. Premiér Petr Fiala (ODS) sdělil, že rozpočtová nerovnováha je dědictvím po předchozí vládě, nynější kabinet si podle něj uvědomuje důležitost ozdravení veřejných financí.