reklama

Dejte mi roli, nenechte mě umřít, prosila před smrtí herečka Procházková

Herečka Zdenka Procházková, kterou nejvíce proslavila role Lídy Baarové, se dožila úctyhodného věku pětadevadesáti let. Patřila k těm šťastlivcům, kteří téměř do posledního dne hýřili vitalitou, mysleli pozitivně a nežehrali na stáří. Jediné, co ji trápilo, bylo to, že se kvůli pandemii koronaviru zastavila řada filmových projektů, na kterých se měla podílet.

reklama

Na sklonku života toužila po jediném, co nejvíce hrát. Sice už nechodila, byla na vozíčku, ale paměť jí stále sloužila skvěle. Všechnu nasmlouvanou práci, na kterou se tolik těšila, ovšem odsunula pandemie koronaviru, která ochromila celý svět.

„Tohle se nemělo stát. Herectví je to jediné, co mě drží při životě,“ svěřovala se letos na jaře. Ve skrytu duše doufala, že až pandemie odezní, režiséři si na ni znovu vzpomenou. „Bude mi pětadevadesát, mají jednu z posledních příležitostí se mnou něco natočit, proto bych jim ráda vzkázala: Dejte mi roli! Nenechte mě umřít,“ apelovala na ně zoufale přes média.

Herečka Zdenka Procházková zažila prvorepublikové hvězdy, například Lídu Baarovou, Adinu Mandlovou, Hanu Vítovou či Natašu Gollovou. Se všemi prý vycházela bez problémů, pouze s Baarovou, kterou paradoxně ztvárnila ve filmu režiséra Filipa Renče, se prý moc nemusela.

„Neměla jsem ji ráda. Byla to kariéristka, které záleželo jen na vzhledu a na její profesi,“ napsala ve své životopisné knize Na jevišti mezi Prahou a Vídní.

Manžel ji podváděl, jeho nevěry mu dlouho tolerovala

Až do konce života litovala, že jí nebylo přáno mít vlastní děti. Pokoušela se o ně se svým prvním manželem, hercem Karlem Högerem. „Oba jsme po nich toužili. Karel dokonce věřil, že bude mít holčičku, protože mu to cikánka vyhlédla z ruky. O děti jsme se moc snažili, a já dokonce byla na operaci. Bohužel, neměli jsme štěstí. Trápí mě to moc, ale člověk nemůže mít všechno,“ povzdechla si před lety.

Herecké manželství nebylo úplně bez chyb. Jak přiznala, její charismatický muž nebyl žádný svatoušek. „Po každém představení u zadního vchodu Národního divadla, kde hrál, stály fronty slečen, co chtěly podpis, a pokud možno ještě něco víc. A Karel, který byl jako každý mužský ješitný, tomu zájmu někdy neodolal, a tak nám to začalo trošku haprovat,“ svěřovala se.

Dlouho mu jeho úlety tolerovala, když ale překročily únosnou mez, podala žádost o rozvod. „On se pak potkal s Evou, která se později stala jeho druhou manželkou, a to už jsem věděla, že jejich vztah je vážný. Domluvili jsme se, že se rozejdeme. Rozvod proběhl v naprostém porozumění, zakončený v tehdejším Domě potravin sektem a kilem kaviáru za sto korun. My jsme se s Karlem sice rozvedli, ale nikdy nerozešli. Zůstal mojí největší životní láskou, byli jsme spolu sedmnáct let,“ vzpomínala Zdenka Procházková.

Tagy:
manželství úmrtí herečka děti smrt Zdenka Procházková Karel Höger Lída Baarová

Hlavní zprávy

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

V Itálii řádilo hned sedm tornád. Živel devastoval domy i auta, z letiště je spoušť

V neděli odpoledne v severní Itálii napočítali sedm tornád ruzné síly a velikosti, která značně poničila obce a majetek. Přírodní živel se vyskytl mezi oblastmi Lombardie a Emilie, největší škody pak napáchal v města Carpi v oblasti Emilia-Romagna. Zde větrný vír zničil aeroklub, který prošel rekonstrukcí a čekal na slavnostní otevření. I přes napáchané škody nebyl nikdo vážně zraněn.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

reklama

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Babiš je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co volíš. Do vlády s SPD by šel

„Andrej Babiš (ANO) je jako bonboniéra,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Info.cz Martin Schmarcz. Podle něj se způsob vládnutí současného premiéra může změnit podle toho, kdo s ním po volbách do Poslanecké sněmovny půjde do koalice. S komentátorkou CNN Prima NEWS Barborou Zpěváčkovou se shodli, že ANO by do vlády po určitých ústupcích s SPD šlo.

Havlíček: Před volbami chceme projednat zmrazení platů politiků. Vláda návrh schválila

Vláda chce těsně před volbami 5. října projednat ve Sněmovně návrh na zmrazení platů politiků. V pondělí schválila příslušný návrh. Po jednání kabinetu o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Řekl, že schválen byl zákon o platu představitelů státní moci, který se týká politiků, nikoliv soudců. Představitelé vlády zároveň schválili, že Česko poskytne Afghánistánu humanitární pomoc 75 milionů korun nebo že na filmové pobídky pro letošní rok uvolnilo z rozpočtové rezervy dalších 300 milionů korun.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama