CNN Prima News Dejvice

Dejvice

Výpis příspěvků ke štítku „Dejvice“

Zemřel legendární hudební publicista Jiří Černý. Vkus Čechů ovlivňoval už od 60. let

Zemřel hudební kritik Jiří Černý, bylo mu 87 let. V pátek o tom informoval publicista Jan Rejžek. Černý byl autorem první československé rozhlasové hitparády Dvanáct na houpačce a prvním šéfredaktorem časopisu Rock & Pop. V 60. letech pouštěl posluchačům Beatles i Karla Kryla. V listopadu 1989 se účastnil založení Občanského fóra a v prosinci 2011 v Lucerně uváděl koncert Pocta Václavu Havlovi. Poslední týdny strávil Černý v nemocnici, kde ve čtvrtek zemřel.

To se mu někdo mstí? Zeman je kvůli kanceláři terčem posměchu, úřadovat bude z „ložnice“

Nová kancelář exprezidenta Miloše Zemana v pražských Dejvicích je ve skutečnosti „designově zařízený byt 3+kk“ ve druhém patře. Zemana, který je upoután na invalidní vozík, tak museli do bytu vynést po schodech příslušníci ochranné služby policie. Někdejší hlava státu by měla úřadovat z místnosti, kde byla dřív ložnice. Zeman se tak stal terčem posměchu na sociálních sítích.

Metro D se ani nestaví, Praha už plánuje O. Okružní linka má zjednodušit dojíždění

Aktualizováno

Uskupení Praha Sobě, které je součástí pražské koalice, navrhne prověření možnosti stavby okružní linky metra s označením O. Novinářům to řekli jeho zástupci, podle kterých by linka odstranila nutnost jezdit v některých trasách přes centrum, ulevila přetíženým úsekům metra, zjednodušila dojíždění do práce pro Středočechy a napojila na systém MHD plánovanou novou zástavbu. Náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že letos radě města předloží zadání studie proveditelnosti stavby. S návrhem v principu souhlasí i opoziční ODS a ANO, podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) bude nutné trasu prověřit.

Zákaz tance? Z parketu lidi tahat násilně za ruku nebudeme, říká majitel klubu

Od pátku začíná víkendové organizované kontrolování nočních klubů po celé České republice. Více než sto policistů s hygieniky bude zjišťovat, zda návštěvníci i personál nočních podniků dodržují nastavená protikoronavirová opatření. Majitel hudebního klubu v pražských Dejvicích, Tomáš Weigl uvedl, že se opatření snaží dodržovat, ale nebude lidi z parketu násilně tahat za ruku.

Žádná Pražská, ale Koněvova. Ruští komunisté žádají změnu názvu moskevské stanice metra

V reakci na česko-ruskou krizi a vzájemné vyhoštění diplomatů v souvislosti s kauzou Vrbětice zvažuje Moskva další kroky. Nejenže se spekuluje o zákazu dovozu českého piva do Ruska, předseda Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace Vladimir Kašin obnovil myšlenku na přejmenování stanice moskevského metra Pražská na Koněvova. Ne všude ale našel podporu, kritici mu připomínají doby, kdy byly oba státy spojenci.