CNN Prima News Dejvice

Dejvice

Výpis příspěvků ke štítku „Dejvice“

Metro D se ani nestaví, Praha už plánuje O. Okružní linka má zjednodušit dojíždění

10. února 2022 12:36
Aktualizováno

Uskupení Praha Sobě, které je součástí pražské koalice, navrhne prověření možnosti stavby okružní linky metra s označením O. Novinářům to řekli jeho zástupci, podle kterých by linka odstranila nutnost jezdit v některých trasách přes centrum, ulevila přetíženým úsekům metra, zjednodušila dojíždění do práce pro Středočechy a napojila na systém MHD plánovanou novou zástavbu. Náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že letos radě města předloží zadání studie proveditelnosti stavby. S návrhem v principu souhlasí i opoziční ODS a ANO, podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) bude nutné trasu prověřit.

Opilé děti v Praze ničily značky. Alkohol pro ně může mít fatální následky, říká psycholog

9. února 2022 19:21

Strážníci v posledních dnech hned několikrát řešili opilé děti. Naposledy hlídky vyjížděly k výtržnostem v pražských Dejvicích. Skupinka opilých mladých lidí tam měla podle svědků demolovat značky. Právě pití alkoholu může být přitom u mladých lidí nebo dokonce dětí mnohem větší problém, než se na první pohled zdá.

Šebrle se vrací k atletice. Moderování mu v tom nepřekáží, jen musí oželet golf

13. října 2021 16:17

Moderátor CNN Prima NEWS Roman Šebrle se do světa médií vrhl hned krátce po konci veleúspěšné desetibojařské kariéry. I když měl možnost zůstat ve světě atletiky jako trenér, vydal se jiným směrem. Láska ke sportu v něm však nadále přetrvávala, proto s odstupem několika let neodolal. Olympijský vítěz nyní připravuje tříčlennou skupinu vícebojařů.

Zákaz tance? Z parketu lidi tahat násilně za ruku nebudeme, říká majitel klubu

16. července 2021 22:13

Od pátku začíná víkendové organizované kontrolování nočních klubů po celé České republice. Více než sto policistů s hygieniky bude zjišťovat, zda návštěvníci i personál nočních podniků dodržují nastavená protikoronavirová opatření. Majitel hudebního klubu v pražských Dejvicích, Tomáš Weigl uvedl, že se opatření snaží dodržovat, ale nebude lidi z parketu násilně tahat za ruku.

Žádná Pražská, ale Koněvova. Ruští komunisté žádají změnu názvu moskevské stanice metra

27. dubna 2021 20:15

V reakci na česko-ruskou krizi a vzájemné vyhoštění diplomatů v souvislosti s kauzou Vrbětice zvažuje Moskva další kroky. Nejenže se spekuluje o zákazu dovozu českého piva do Ruska, předseda Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace Vladimir Kašin obnovil myšlenku na přejmenování stanice moskevského metra Pražská na Koněvova. Ne všude ale našel podporu, kritici mu připomínají doby, kdy byly oba státy spojenci.

Zabiják a diktátor. Aktivisté umístili nahého Putina na zlatý záchod před ambasádu

16. dubna 2021 19:01

Protestní akci před ruskou ambasádou v Praze uspořádala aktivistická skupina Kaputin. V pátek dopoledne se pustila do „zvelebování velvyslanectví“ a podél oplocení rozvěsila zlaté záchodové štětky, před vchod posadila nahého Putina na zlatý záchod. Aktivisté žádají, aby ruský diktátorský režim propustil odsouzeného Alexeje Navalného a stáhl svá vojska od hranic s Ukrajinou.