CNN Prima News demonstrující

demonstrující

Výpis příspěvků ke štítku „demonstrující“

„Zaplacení“ demonstranti? Babiš snížil jejich čest, tvrdí Nejvyšší soud a případ vrací

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) svými výroky o zaplacených demonstrantech zasáhl do práv Jany Filipové, jedné z účastnic protestů proti vládě v roce 2018, plyne z nového rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS). Vyhověl dovolání a zrušil verdikt Krajského soudu v Praze, který ženě z Domažlicka odepřel právo na omluvu. Okresní soud pro Prahu-západ před tím rozhodl ve prospěch Filipové. Krajský soud nyní musí podruhé projednat Babišovo odvolání, bude však při tom vázaný názorem nejvyšší instance.

Stovky lidí demonstrovaly proti opatřením i Válkovi. Studenti se na znamení protestu svlékli

Na pražském Malostranském náměstí se v úterý sešlo několik stovek odpůrců opatření proti šíření covidu a povinnému očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let. Lidé protestovali také proti novele krizového zákona. Součástí demonstrace byl happening studentů proti ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi (TOP 09), při kterém se svlékli do půl těla. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která chystá další demonstrace po celém Česku.

Slováci demonstrovali proti GreenPassům. Stop koronafašismu, vydejte nám parlament, křičeli

Slovenská policie v pátek použila slzný plyn proti demonstrantům z řad odpůrců očkování proti covidu, kteří se pokusili vtrhnout do sídla parlamentu. Při potyčkách byla jedna policistka zraněna, uvedl list Sme na svém webu. Poslanci mají na mimořádné schůzi schvalovat novelu zákona, podle které by se při přijímání opatření proti pandemii covidu mělo přihlížet k digitálnímu certifikátu o očkování. Podle webu televize Joj jde o klíčový zákon o výhodách pro očkované.