derby

Výpis příspěvků ke štítku „derby“

Derby Sparty se Slavií? Zajímavý souboj miliardářů, míní Vízek. Zmínil i výkony rozhodčích

Po středečním pohárovém derby mezi Spartou a Slavií se fanoušci v neděli dočkají ligové odvety. „Sešívaní“ mají svému rivalovi co vracet, jelikož ve čtvrtfinálovém zápase padli 3:2 v prodloužení. Nedělní zápas ale sehrají na Letné. Legendární fotbalista Ladislav Vízek ve vysílání CNN Prima NEWS připomněl, že utkání Slavie a Sparty jsou nyní zajímavá i tím, že jde o souboj mezi majiteli klubů, miliardáři Danielem Křetínským a Pavlem Tykačem. Výkony rozhodčích v poslední době jsou ale podle něj „trochu ostuda“.

Derby mělo jasného vítěze. Basketbalistky USK Praha uštědřily Slavii drtivý debakl

Basketbalistky USK s obrovskou převahou ovládly v předehrávce 15. ligového kola pražské derby v hale Slavie. Domácí tým proti favoritovi nastoupil bez své nejlepší střelkyně Aleny Hanušové a v duelu třetího celku ŽBL s prvním utrpěl drtivý debakl 41:124. Obhájkyně titulu jen za první poločas nastřílely 73 bodů a s konečným počtem překonaly vlastní rekord sezony.

Hrozí mu osm let. Policie identifikovala fanouška, který při derby házel dělobuchy i mezi děti

Policejní dohru má fotbalové derby pražských S, které se odehrálo na konci září ve vršovickém Edenu. Jeden z hostujících příznivců totiž vhodil mezi diváky dělobuchy a nyní je v hledáčku policie. Z kamerového systému se jí podařilo získat detailní záběr jeho obličeje. V případě prokázání viny hrozí bezohlednému muži až osm let za mřížemi.

Psychopat Bořil nebo odporné „fandění“ sparťanů. Pražské derby vyvolalo na sítích emoce

Nedělní zápas pražských „S“ nenechal snad žádného fanouška chladným navzdory tomu, že podle mnohých šlo historicky o jedno z nejhorších derby. Pod příspěvkem, kde oficiální účet Slavie chválil vyloučeného Jana Bořila, se strhla lavina kritiky. Podle některých se na hřišti nechoval jako kapitán, ale jako psychopat nebo pouliční rváč. Velkou vlnu nevole zvedlo i chování hostujících příznivců. Skupina chuligánů z Letné totiž mezi domácí naházela petardy. Odporné „fandění“, zhodnotil incident řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Mělo to všechno kromě fotbalu, shodli se ve vysílání CNN Prima NEWS Patrik Nacher (ANO) a Jan Skopeček (ODS).

Góly, červené karty i penalta pro Spartu v poslední minutě. Divoké derby vítěze nepoznalo

Fotbalisté Sparty v devátém ligovém kole remizovali v přímém souboji o první místo v tabulce v pražském derby na stadionu Slavie 1:1 a udrželi se o skóre v čele soutěže. Domácí poslal ve šlágru podzimu ve vyprodaném Edenu v 58. minutě z penalty do vedení Václav Jurečka, ale v 11. minutě nastavení obhájce titulu srovnal poté, co se z dalšího pokutového kopu prosadil střídající Lukáš Haraslín. Slovenský nejlepší střelec tohoto ligového ročníku se trefil již posedmé.

Pomůže Kovářovi derby zpět do Manchesteru? Slavní United si chtějí gólmana Sparty stáhnout

V sobotním fotbalovém derby je jedním z hlavních trumfů Sparty proti Slavii, vůbec se však nedá vyloučit, že brankář Matěj Kovář právě teď hraje ještě o něco jiného než o český titul. Podle informací z Anglie se rýsuje jeho předčasný návrat do Manchester United, odkud na Letné hostuje. Slavný klub by si ho zřejmě rád stáhnul zpátky o rok dříve, než se čekalo.

Emoce po derby: Kotel Slavie zaujal gestem. Pak fanoušci potkali Kuchtu a spustila se bouře

Překvapení, která přineslo sobotní derby mezi Spartou a Slavií, zdaleka neskončila s posledním hvizdem rozhodčího. Fanoušci z Edenu udělali na sociálních sítích dojem pozápasovým úklidem svého sektoru. Zřejmě ještě nečekanější událostí však bylo střetnutí odcházejícího slávistického kotle s jejich bývalým hráčem Janem Kuchtou, který nyní kope v barvách letenských rivalů. Podle svědectví některých fanoušků hráč vycházel ze stadionu ve stejnou chvíli jako oni, což strhlo bouři a vlnu nadávek. Policie v pozápasové vřavě zajistila několik osob.

Fotbalový rebel Řepka o derby: Ligu vyhraje Sparta, za změnou je trenér Priske

Bývalý fotbalový tvrďák Tomáš Řepka je přesvědčen, že ligu letos vyhraje Sparta. Pro CNN Prima NEWS to řekl před sobotním zápasem sezony, v němž se jeho bývalý klub utká s největším konkurentem ze Slavie. Jako někdo, kdo měl během aktivní kariéry vždycky problém s autoritami, v rozhovoru překvapil: Za posledními úspěšnými výsledky Sparty vidí hlavně jejího dánského trenéra Briana Priskeho.