derby

Výpis příspěvků ke štítku „derby“

Slavia zažila derby snů. Se Spartou zametla čtyřmi góly, na destrukci jí stačila první půle

23. října 2022 21:02

Jedna strana zažívá absolutní euforii, druhá nejhorší noční můru. Od nedělního ligového derby mezi Slavií a Spartou se čekalo ledacos, ale ne takováto jednoznačná záležitost. „Sešívání“ doma v Edenu dali dokonale zapomenout na porážku od rivala z května a po triumfálním vítězství 4:0 jim opět patří Praha. Všechny branky letenskému týmu nasázeli už v prvním poločase. Pod debakl přidali gólový podpis Václav Jurečka, Jakub Hromada, Lukáš Masopust a Peter Olayinka.

Derby umocněné o přeběhlíka Kuchtu. Typ, kterému nenávist Edenu pomůže, míní Zelenka

22. října 2022 07:09

Největší fotbalový zápas v Česku je opět tady. Derby mezi Slavií a Spartou bude vždy tahákem. A to nedělní – historicky 304. – je poctivě okořeněné o nezvykle vyrovnané šance i útočníka Jana Kuchtu. Přeběhlíka, který to od „sešívaných“ vzal oklikou přes Lokomotiv Moskva na Letnou. Zákon rivality říká, že ho na druhém břehu Vltavy v Edenu nečeká hezké přivítání. „Typologicky je hráč, který toto hodí za hlavu,“ říká pro CNN Prima NEWS před ligovým šlágrem expert Luděk Zelenka.

Bizarní nenávist při derby. Fotbalista dostal rybou do hlavy, hřiště opustil na nosítkách

20. července 2022 11:49

Dýmovnice, urážky nebo házení předmětů po hráčích. Fotbaloví fanoušci jsou zejména při vyhrocených duelech schopni prakticky čehokoliv. Příznivci argentinského celku Racing Club ale pozvedli lidskou vynalézavost na novou úroveň. Ve slavném derby s Independiente zranili útočníka soupeře Leandra Fernandeze rybou. Jednatřicetiletý hráč musel po nečekaném úderu na chvíli ze hřiště.

Slavia v derby skolila Spartu, vrací se na první místo. Bitvu rozsekli Lingr se Schranzem

6. března 2022 20:07

Největší tuzemský fotbalový zápas opět pro Slavii Praha. „Sešívaní“ předchozí dvě derby se Spartou nezvládli, naposledy prohráli v únoru v poháru 0:2. Při nedělním vyprodaném ligovém derby ve vršovickém Edenu ale mohla parta trenéra Jindřicha Trpišovského slavit. Červenobílému týmu zařídila v hektickém duelu tři body za výhru 2:0 hlavička Ondřeje Lingra z prvního poločasu a trefa Ivana Schranze z konce zápasu.