Deset nejvlivnějších českých hvězd na Instagramu. Kdo je u nás nejsledovanější?

Instagram je jednou z nejsledovanějších sociálních sítí současnosti, která může svým hvězdám vydělávat neskutečný balík. A zároveň na něm svým obsahem ovlivňují miliony lidí. Které tuzemské celebrity a tváře aktuálně patří mezi ty nejpopulárnější?

Ještě před několika lety bylo slovo influencer pro mnoho lidí neznámým pojmem. Označovalo se tak „pár“ internetových osobností. S čím dál větším dosahem a vlivem sociálních sítí ovšem roste i počet a síla influencerů, kteří svými fotkami a obsahem ovlivňují celé zástupy lidí.

Asi nejvýraznější platformou pro ně už několik let zůstává Instagram, kde si mohou tamní hvězdy při šikovném marketingu za fotky či příspěvky na InstaStories vydělat klidně i statisíce. Tato sociální síť pak už dávno není jen doménou youtuberů, její velkou sílu pochopili i zpěváci, sportovci a další celebrity. Jaké hvězdy dokážou s Instagramem nejlépe pracovat a počítají se tak mezi nejsledovanější, a svým způsobem i nejvlivnější osoby u nás? Některá následující jména vás možná překvapí.

10. Monika Bagárová

Známá česká zpěvačka romského původu, která v posledních měsících dojímá fanoušky hlavně šťastným rodinným životem s dcerou Rumiou a partnerem Makhmudem Muradovem. Také slavný zápasník narozený v Tádžikistánu je na Instagramu velice populární a sám má téměř milion followerů.

9. Zuzka Light

Osmatřicetiletá fitness trenérka Zuzka Light dobyla svými cvičícími videi prakticky celý svět. Svou úspěšnou kariéru započala před více než 10 lety na youtuberském kanálu BodyRock TV, který založila v Kanadě se svým bývalým manželem. Po rozvodu však o tuto úspěšnou značku přišla a musela začít od nuly. To se jí povedlo. Začala úspěšně podnikat, podle jejích tréninkových plánů a videí cvičí lidé v pohodlí domova po celém světě, vlastní svůj youtuberský kanál a napsala knížku. Má samozřejmě také velmi populární profil, kde se chlubí svými cviky i vypracovanou postavou. Patří mezi nejsledovanější Češky na Instagramu.

8. Jan Macák (MenT)

Jeden z nejoblíbenějších a nejsledovanějších youtuberů u nás, který už na svém kanále dávno překročil hranici milionu odběratelů. Věnuje se zejména hrám, ale mimo jiné i své velké vášni –automobilům. Právě ty můžeme často vidět i na jeho Instagramu.

7. Ben Cristovao

Známý zpěvák, textař, influencer, ale také přeborník v brazilském jiu jitsu, za které má doma dokonce zlatou medaili z mistrovství Evropy roku 2017. Mezi mladými se těší velké popularitě, k níž mu pomáhá také Instagram, kde má bezmála 800 tisíc followerů.

6. Karolína Kurková

Slavná česká supermodelka svou krásou a křivkami dobyla celý svět a není proto divu, že velké úspěchy slaví i ve světě sociálních sítí. Zde ukazuje nejen svou krásu, ale také střípky z rodinného života. Díky své slávě se může samozřejmě pochlubit i velkým množstvím zahraničních fanoušků.

5. Anna Šulcová

Nejsledovanější česká youtuberka současnosti, která natáčí zejména vtipné skeče, videa o cestování nebo módě. Točí samozřejmě hlavně pro holčičí publikum. V posledních letech se však věnuje také vážnějším tématům, ve spolupráci s Linkou bezpečí natočila například videa upozorňující na problematiku šikany či sextingu.

4. Jirka Král

Bývalá youtuberská hvězda, která sice už pro YouTube dva roky nenatáčí, i přesto je na Instagramu stále velmi aktivní. Jirka Král se aktuálně věnuje zejména podnikání, má několik vlastních projektů, které se točí také kolem sociálních sítí. Streamuje na Twitchi, natáčí podcasty, takže i bez YouTube má zkrátka co dělat. Na Instagramu sdílí kromě svých projektů samozřejmě také momenty ze svého osobního života, jako svou nedávnou svatbu s influencerkou Karolínou Benešovou alias Little Kao. Před pár dny překonal na Instagramu hranici 900 tisíc followerů.

3. Silvie Mahdal

Hezký příklad toho, že Instagram nemusí dobývat jen youtuber či známá celebrita. Stačí umět i nádherně kreslit. Aspoň to je případ umělkyně Silvie Mahdal, která na Instagramu sdílí své překrásné černobílé kresby, u nichž si často vystačí s pouhou tužkou. Se svým instagramovým profilem má hodně fanoušků také v zahraničí. Natáčí na YouTube, kde sdílí své umělecké tipy a triky.

2. Leoš Mareš

Jeden z nejpopulárnějších českých moderátorů, který navíc v posledních letech svými koncertními show vyprodává pravidelně pražskou O2 Arenu. Na svém profilu ovšem nesdílí jen střípky ze života či svých show, ale vyniká také svým humorem a vstřícným přístupem k fanouškům. Často sdílí svá setkání či konverzace s příznivci, jimž rád plní jejich přání. Nejspíš i díky tomu je jednou z mála českých hvězd, jež na Instagramu překonala hranici milionu followerů.

1. Petr Čech

Fotbalová brankářská legenda, která není na oblíbené sociální síti ani příliš aktivní, i přesto má na svém profilu dvojnásobek followerů než „druhý“ Leoš Mareš. Petr Čech si zkrátka fanoušky získal svými fotbalovými úspěchy a sympatickou osobností nejen u nás, ale také ve Velké Británii a jinde ve světě. A to vlastně k pozici české jedničky na Instagramu bohatě stačí.

Tagy: