CNN Prima News deště

deště

Výpis příspěvků ke štítku „deště“

Extrémní lijáky bičují Írán. Ničivé záplavy si vyžádaly nejméně 53 lidských životů

29. července 2022 20:59

Počet mrtvých po záplavách a sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Íránu vzrostl na 53. Další lidé se pohřešují. Informovala o tom v pátek agentura Reuters s odkazem na íránské úřady, které brzy odpoledne hovořily o 24 mrtvých. Lijáky v blízkovýchodní zemi udeřily ve středu a zaplavily zejména sever a střed země, a to včetně okolí Teheránu.

USA zasáhl bombový cyklon. Přes půl milionu lidí je kvůli silným bouřím bez proudu

28. října 2021 09:44

Severovýchod USA se potýká se silnými bouřemi, kvůli nimž přišlo o dodávky proudu přes 600 tisíc domů, a to zejména ve státě Massachusetts. Podle meteorologů jde o takzvaný bombový cyklon, který vznikne ve chvíli, kdy prudce poklesne tlak v rozmezí 24 hodin. Bouře na některých místech provázel vítr o síle hurikánu a přívalové deště. Úřady vydaly varování před povodněmi, jež se týkalo dohromady asi 31 milionů lidí. Extrémní počasí trápí i jih země a Kalifornii.

Záplavy v Nepálu a Indii si od počátku týdne už vyžádaly desítky obětí. Sesuvy půdy odnáší domy

22. října 2021 06:04

Záplavy a sesuvy půdy způsobené přívalovými dešti si v Nepálu od pondělí vyžádaly nejméně 99 životů. V sousední Indii tento týden kvůli prudkým dešťům zahynulo nejméně 88 lidí, informovala s odvoláním na úřady obou zemí agentura AP. Voda zaplavila silnice, poničila mosty i úrodu a způsobila sesuvy půdy, které odnesly několik domů.