reklama

Detektivové rozprášili drogový gang. Jedním z členů byl i pražský policista

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) rozbila drogový gang, který sem kokain dovážel ze Španělska. Detektivy na stopu přivedl pražský policista, který si takto nejméně od února přivydělával. Zadržet se podařilo i hlavního organizátora.

reklama

„Inspektoři GIBS se zabývali několik měsíců příslušníkem policie, který nejméně od února do listopadu letošního roku obstarával jak pro sebe, tak pro své známé kokain, jehož prodejem si přivydělával, a to minimálně ve 26 případech,“ uvedla GIBS ve své tiskové zprávě.

Jeho dodavatel měl drogy získávat přes Čecha pobývajícího ve Španělsku. Další muž pak působil jako kurýr. „Na základě této skutečnosti byla zmapována cesta hlavního organizátora za jeho komplicem do Španělska za účelem domluvení obchodu. Ihned po jejich společném příjezdu do Česka došlo dne 5. 12. k zadržení,“ upřesnila GIBS.

K tématu

Při domovní prohlídce pak našli detektivové pervitin a kokain za 850 tisíc korun. „U hlavního pachatele jsme zadokumentovali přes 360 případů prodeje omamných a psychotropních látek,“ upřesnila GIBS. Na kolik přesně si přišel pražský policista, není konkrétně staveno. Nicméně za gram dávky si měl účtovat až 2 500 korun.

„Proti třem civilním osobám bylo zahájeno trestní stíhání ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázaní viny jim jakožto organizované skupině hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody,“ doplnila GIBS s tím, že jako jediný je stíhaný na svobodě kurýr. Policistovi hrozí až pět let za mřížemi.

Tagy: drogy policista GIBS

Další hlavní zprávy

Opozice

Dáme Česko dohromady, vzkazuje koalice Spolu. Podepsala dohodu pro sněmovní volby

Dáme Česko dohromady, vzkazuje koalice Spolu. Podepsala dohodu pro sněmovní volby

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předseda ODS Petr Fiala a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka podepsali v neděli koaliční dohodu jimi tvořené volební koalice Spolu. Do říjnových sněmovních voleb chtějí jít s kampaní pod heslem Dáme Česko dohromady. Fiala při podpisu smlouvy mezi prioritami koalice uvedl hlavně vzdělání, prozápadní směřování nebo zastavení zadlužování země.

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

  • Aktualizováno

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků, uvedl šéf britské diplomacie Dominic Raab podle agentury Reuters po jednání se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Adámková: Na vývoj české vakcíny máme 250 milionů. Projekt čeká na Arenbergera
reklama
reklama
Na státní vyznamenání přijedu na vozíčku, řekl Zeman. V Lánech už ho používá

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Další články
reklama
reklama