reklama

Děti pomáhají hledat domovy psům z útulku

Listopad je měsíc laskavosti. Že děti ze škol konaly dobré skutky jsme vám ukázali v reportáži ZDE.

reklama

Listopad je měsíc laskavosti. Že děti ze škol konaly dobré skutky jsme vám ukázali v reportáži ZDE.

Celkově se do projektu Laskavec do škol zapojilo 628 týmů dětí z celé republiky. Do happeningu #jsemlaskavec se mohly přihlásit třídy, spolky, zájmové kroužky, nebo kamarádi ve věku 3-18 let. Stačilo si vybrat dobrý skutek.

Děti ve škole u Školské zahrady udělaly sbírku a nakoupily pro zvířátka mnoho krmiva, pamlsků, hraček i pelíšků. Za odměnu se pomazlily s čtrnáctidenními štěňátky, prozkoumaly pečlivě celý útulek a mrknly dokonce i na zoo koutek.  Jejich pomoc ale nespočívala pouze v materiálních věcech, připojily se a pomohly nám hledat nové domovy pejskům v útulku Trója.

Domov hledají (kliknutím na jméno se dostanete přímo na informace o daném pejskovi):

Ogy (Butch)

Bady

Whisky

Honzík

Bady (kokršpaněl)

Kontakt: Útulek Trója, 222 02 59 17, 222 02 59 18

Hlavní zprávy

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Volby by vyhrálo ANO před Spolu, PirSTAN ztrácí voliče, ukazuje listopadový průzkum

Sněmovní volby by v listopadu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kterou by volilo 26 procent lidí. Třetí by bylo uskupení Pirátů se Starosty (PirSTAN) s podporou 16,5 procenta a čtvrté hnutí SPD, kterému model přisoudil 8,5 procenta. Žádná další strana by stejně jako při říjnových volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých mandátů.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama

Domácí zpravodajství

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

reklama