Pomáháte zvířatům

Nejnovější příspěvky k tématu

Čeští psi jsou postrachem afrických pašeráků. Vyčmuchat slonovinu se naučili i dva útulkáři
Pomáháte zvířatům

Čeští psi jsou postrachem afrických pašeráků. Vyčmuchat slonovinu se naučili i dva útulkáři

Psi dokáží neuvěřitelné věci. Pokud jsou speciálně vycvičení, dokáží rozpoznat rakovinu, malárii, Parkinsonovu chorobu, epileptický záchvat či těhotenství. Pomáhají hledat nezvěstné lidi, výbušniny i drogy. Povětšinou slyší na české povely. Čeští a slovenští psi (vycvičeni českými a slovenskými psovody) patří totiž k těm nejlepším a vědí to všude ve světě. Zájem o ně mají bezpečnostní složky v USA, Kanadě, Kolumbii, Izraeli, Saúdské Arábii či Peru. A v africkém Kongu jsou dnes čeští psi postrachem pašeráků zvířat. Největším překvapením jsou však dva čeští útulkáři, kteří zachraňují slony. Celý rozhovor s Hankou Böhme, která stojí za projektem Malina pro Slona, najdete v článku.

Když miska s vodou zachraňuje životy
Pomáháte zvířatům

Když miska s vodou zachraňuje životy

Brzy by měly teploty vzduchu stoupat a počasí by mělo začít připomínat léto. Proto bychom měli myslet na pítka a misky s vodou pro zvířata. Nejvíce ohrožená jsou volně žijící zvířata a to i ta divoká. Velkým problémem je, že zrovna v tomto období většina z nich pečuje o mláďata. Ochránci přírody tak rozjeli akci „Miska vody“.

Když měla jít na jatka, utekla a skrývala se. Kráva Viktorka nakonec dostala milost

16. března 2021 17:56

Kráva Viktorka si na poslední chvíli zachránila život, když utekla z kravína těsně předtím, než ji měli odvézt na jatka. Poté, co se o ní začala zajímat záchranná stanice Statek Radosti, dobrovolníci se finančně složili na její záchranu. Nakonec to pravděpodobně dopadne tak, že Viktorka dožije svůj život v bezpečí a klidu v novém domově.

Mapa „krmičů” toulavých koček. Co v ní najdete a jak se k nim můžete přidat?

25. prosince 2020 05:00

Kastrační program Feliti se snaží zastavit nekontrolovatelné množení koček v obcích. Jak? už podle jejich názvu je jasné, že jde především o kastrace. Ale co s těmi kočkami, která se už narodily a nemají domov? Některé mají své věrné krmiče, díky nimž mají dostatek potravy, aby mohly venku přežít. Projekt Feliti se rozhodl úsilí těchto lidí podpořit a propojit je s případnými dárci tím, že vytvořil mapu takzvaných „krmičů”

Medvěd Napa přežil utrpení v cirkuse Korona, po zotavení však podlehl epilepsii

6. listopadu 2020 23:33

Roky „sloužil“ ve vyhlášeném srbském cirkuse Korona. Po jeho rozpadu však skončil v malé zrezivělé kleci, v níž se nemohl ani postavit. Našel ho tam záchranný tým z organizace Čtyři tlapky, který ho před dvěma roky dopravil do nově vznikajícího zařízení ve švýcarské Arose. Tam však medvěd Napa, kterému diagnostikovali epilepsii, tento týden umřel.

Na domov čekají více než 5 let, někteří se nedočkali

27. dubna 2020 16:30

Adopce pejsků z útulku je úžasným počinem. Největší šanci mají samozřejmě roztomilá štěňátka. Co ale ti, kteří jsou starší, problémoví anebo mají zdravotní komplikace? Často je útulek jediné, co v životě poznají. My bychom vám díky Nadačnímu fondu psí naděje a jeho stránkám Pesweb chtěli představit pejsky, kterým se hledá domov už více než 5 let. Tento článek jsme původně psali ke konci loňského roku a proto jsme se rozhodli ho aktualizovat. K naší lítosti se toho zase tolik nezměnilo. V útulku jich stále čeká hodně. Domov hledá 7 z původně 13 pejsků (2 zemřeli a 4 našli domov)

Útulkář pózoval na titulce slavného časopisu! Kdo z celebrit má doma adopťáčka?

21. dubna 2020 00:03

Přenesme se na chvíli do modelingové světa. Víte, co je pro modelky nejvyšší meta? Objevit se na titulce toho nejvýznamnějšího módního časopisu - Vogue. Musíte ale projít velkým sítem a nakonec o tom rozhodne obávaná Anna Wintour, podle které byl natočen film „Ďábel nosí Pradu". A teď si představte, že na tento pomyslný vítězný stupínek si stoupne pes z útulku. Ano, musíme ale uznat, že to není jen tak ledajaký pes. Jeho majitelkou je slavná zpěvačka Ariana Grande.

Čiperný Bean našel nový domov. „Je to zázrak," tvrdí v útulku

19. dubna 2020 00:02

Navštívili jsme s kamerou útulek Dogpoint a natočili medailonky pejsků, kteří hledají domov. Svou novou šanci už dostala Tara, její kamarád Darko, Bruno a teď i Bean. Moc jsme si přáli, aby mu někdo dal šanci. Bean má nádor na slezině a tak nový domov potřeboval víc, než jiní. I přes zdravotní komplikace je to neuvěřitelný čipera a jeho energie a lásky si teď bude užívat mladá slečna z Prahy. Moc za Beana děkujeme a přejeme mnoho a mnoho společných chvil.

Pomáháte zvířatům

Příběhy lidí, kteří pomáhají zvířatům. Záchrana srnčat, pomoc týraným zvířatům včetně koček a psů. Nejen o tom se dočtete v sekci Pomáháte zvířatům a jejích rubrikách Před a po, Hledají domov a Slavní pomáhají. Vaše příběhy na našich stránkách.