
Zemřela známá lékařka Špinarová. Zasloužila se o zavedení transplantací srdce v Brně
Městské holubníky jsou ideálním kompromisem mezi odpůrci i milovníky holubů. Dochází totiž ke snižování jejich populace, ale humánním způsobem. Místo plynování a střílení se holubům mění vajíčka za atrapy. Holubi jsou monitorováni a krmeni, takže většinu času tráví v holubníku a „neznehodnocují“ památky ani auta obyvatel města. Holubníky jsou velmi populární v Německu a sice pomalu, ale jistě nabírají na oblibě i v Česku. Na počátku všeho ale vždy musí stát přístupná politická autorita.
Staří, nemocní, handicapovaní, jedním slovem - neadoptovatelní. Tito pejsci nalézají svůj doživotní domov v malém Azylu Bubáčkov poblíž Prahy. Jedná se o menší rodinný domov psích důchodců, kteří byli zachráněni z velmi špatných podmínek nebo byli opuštěni a ponecháni napospas osudu svými původními majiteli.
Alergie na bleší kousnutí je jedna z nejčastějších reakcí, pokud se zvíře setká s blechou. Ty mohou číhat prakticky všude a klidně je můžete přinést i vy zvenku na podrážce boty. Takže blechu může chytit i kočka, která nechodí ven.
Česká organizace Heart for Romanian Dogs z.s. se zaměřuje na pomoc rumunským toulavým psům. Pravidelně osobně vozí krmivo do soukromých azylů, financují kastrace a pomáhají s úhradou veterinární péče i provozních nákladů. To vše přímo v Rumunsku, nejde jim o to, vozit pejsky k adopci do Česka, ale pomáhat budovat síť tamních dobrovolníků. Jedním z nich je i Laura.
Mladá kočička Juno si jako malé koťátko prošla peklem. Start do života jí zkomplikovala kaliciviróza, nemoc, která je pro koťata hodně nebezpečná. Juno naštěstí nakonec svůj boj vyhrála a uzdravila se, ze tří sourozenců zbyla jediná. Teď už se s nadějí poohlíží po novém domově.
Na dvoře máme srnku, vůbec se nebojí, asi je ochočená a někomu utekla. Typický telefonát do záchranné stanice pro zvířata na přelomu února a března. Zkušení pracovníci záchranných stanic už vědí, co se děje. „Ta zvířata nikomu neutekla, jsou otrávená řepkou, kterou spásají na polích,“ vysvětluje Ivana Hancvenclová z liberecké záchranné stanice Archa.
Spolek Zvířata nejíme zveřejnil jedny z nejbrutálnějších praktik na mléčných farmách dodávajících kravské mateřské mléko společnosti Kunín.
Skoro všude se teď veřejnost setkává s obrázky podřezaných zvířat a informacemi, že přijetí novely veterinárního zákona, tisku č. 53, ve středu 26. února, je špatné pro zvířata. Problematika je ale složitá a je nutné se na ni racionálně dívat z více úhlů pohledu, které se často pod vlnou emocí z krutých obrázků, které nám ochránci zvířat servírují, ztrácí.
Díky svému osobitému humoru a vtipným videím má na Instagramu skoro 90 tisíc sledujících, nevyužívá je ale ke spolupracím a výdělku pro svou osobu, nýbrž k záchraně toulavých a nemocných psů v italské Kalábrii. Jak se krásná brunetka dostala k tomu, že v Itálii staví psí útulek? Zeptali jsme se jí.
Na organizaci Feliti se může obrátit prakticky kdokoliv po celé České republice, kdo ví o bezprizorních kočkách. Na jejich stránkách pak vyplní formulář, dostane příslib kastrace u nejbližšího smluveného veterináře a vše zdokumentuje. Zajistit ale musí i pooperační péči, která je u kocourů 2 dny a u koček 10 dní.
V České republice nemáme přesná čísla, která by nám ukázala stav ježčí populace. Že je ale stále nižší a nižší, to víme. Ježci potřebují hlavně dostatek potravy, který závisí převážně na hmyzu a možnostech zimních úkrytů. Úbytek těchto velmi užitečných živočichů má na svědomí převážně lidská činnost. Ježky ohrožuje především ztráta přirozeného prostředí, fragmentace krajiny, intenzivní zemědělství a také automobilová doprava.
Tradiční jarní akce na pomoc kočkám v péči spolků a útulků začíná 5. května a účastní se jí skoro dvě tisícovky koček v péči organizací celé České republiky. Nejde však jen o finanční pomoc, stovky koček a roztomilých koťat čekají na své nové rodiny.
V Kaiserštejnském paláci na Malé Straně v Praze se již počtrnácté udělovaly ceny za nejzáslužnější hrdinské činy psů a jejich psovodů, které v uplynulém roce pomohly zachránit lidský život. Je jedno, zda se jedná o pětikilového jorkšíra nebo třicetikilového německého ovčáka, srdce a odvahu mají stejně velikou. Vítězové ankety Statečné psí srdce za rok 2023 byli vyhlášeni během slavnostního ceremoniálu, kterým provázeli moderátor Vladimír Kroc a herečka Kateřina Brožová, a to v tradičních kategoriích:
Příběhy lidí, kteří pomáhají zvířatům. Záchrana srnčat, pomoc týraným zvířatům včetně koček a psů. Nejen o tom se dočtete v sekci Pomáháte zvířatům a jejích rubrikách Před a po, Hledají domov a Slavní pomáhají. Vaše příběhy na našich stránkách.