Pomáháte zvířatům

Nejnovější příspěvky k tématu

Svět zvířat

Kočičí májová přání pod lavinou koťat

Tradiční jarní akce na pomoc kočkám v péči spolků a útulků začíná 5. května a účastní se jí skoro dvě tisícovky koček v péči organizací celé České republiky. Nejde však jen o finanční pomoc, stovky koček a roztomilých koťat čekají na své nové rodiny.

Svět zvířat

Ceny Statečné psí srdce: Již počtrnácté se oceňovali psí hrdinové

V Kaiserštejnském paláci na Malé Straně v Praze se již počtrnácté udělovaly ceny za nejzáslužnější hrdinské činy psů a jejich psovodů, které v uplynulém roce pomohly zachránit lidský život. Je jedno, zda se jedná o pětikilového jorkšíra nebo třicetikilového německého ovčáka, srdce a odvahu mají stejně velikou. Vítězové ankety Statečné psí srdce za rok 2023 byli vyhlášeni během slavnostního ceremoniálu, kterým provázeli moderátor Vladimír Kroc a herečka Kateřina Brožová, a to v tradičních kategoriích:

V JAR veterináři opět uřezávají nosorožcům rohy, aby je zachránili před pytláky

V jihoafrické provincii KwaZulu-Natal začali tento měsíc veterináři uřezávat nosorožcům rohy, aby jim zachránili život před pytláky. Přistoupili k tomu proto, že počet nosorožců zabitých pytláky se v JAR loni zvýšil na 499 oproti předchozímu roku, kdy pytláci zabili 448 těchto ohrožených zvířat právě zejména kvůli jejich rohům. Informoval o tom deník El País.

Kocourek Pilvi nejspíš sloužil jen jako nástroj na peníze

Kocourek, který dostal jméno Pilvi (finsky mráček), byl nalezen ve firmě s těžkým průmyslem, jejíž majitel je naštěstí velmi rozumný člověk a „kočkař“. Dlouhodobě spolupracuje s azylem Fousek na kastracích koček pohybujících se v areálu. A mnoha z nich se již společnými silami podařilo najít nové domovy. Tento kocour se ale na místě vyskytl nově a už podle jeho vzezření bylo jasné, že do smečky polodivošek nepatří, že se jedná o kocourka, kterého se někdo zbavil.

Limitovaná kolekce Gump od Super zoo pomůže opuštěným mazlíčkům

Úspěšný celovečerní film o opuštěném psím hrdinovi a jeho dobrodružstvích se dočkal pokračování a do kin míří premiéra filmu Gump: Jsme dvojka. Super zoo k této příležitosti pro všechny fanoušky a jejich mazlíčky připravil limitovanou kolekci designových chovatelských potřeb, z jejichž výtěžku půjde 10 % na rekonstrukci psího hospicu Dejte nám šanci.

Lepší město pro zvířata: Majitelé psů se musí vzdělávat

Iniciativa Lepší město pro zvířata přináší nový koncept pet-friendly obchodního domu. Vlajkovou lodí se stala OC Stromovka na pražské Letné, kde byl ve spolupráci s odborníky vytvořen speciální edukační systém pro majitele psů. V Praze má psa zhruba čtvrtina obyvatel, 45 % Pražanů se shoduje na potřebě větší informovanosti pejskařů. Uvedení vzdělávacího pet-friendly konceptu je dalším krokem edukativního projektu, jehož cílem je vytvoření prostředí přátelského pro lidi i jejich domácí mazlíčky.

Když miska s vodou zachraňuje životy

Aktualizováno

Teploty už připomínají léto! Proto bychom měli myslet na pítka a misky s vodou pro zvířata. Nejvíce ohrožená jsou volně žijící zvířata, a to i ta divoká. Velkým problémem je, že zrovna v tomto období většina z nich pečuje o mláďata. Ochránci přírody už proto před několika lety rozjeli akci Miska vody.

Pomáháte zvířatům

Příběhy lidí, kteří pomáhají zvířatům. Záchrana srnčat, pomoc týraným zvířatům včetně koček a psů. Nejen o tom se dočtete v sekci Pomáháte zvířatům a jejích rubrikách Před a po, Hledají domov a Slavní pomáhají. Vaše příběhy na našich stránkách.