reklama

Vdova po Radku Brzobohatém poslala srdceryvný vzkaz. Herec před devíti lety zemřel

Odchod legendárního herce Radka Brzobohatého, který zemřel den před oslavou svých osmdesátých narozenin, zarmoutil Česko. Jak na něj vzpomíná manželka Hana Gregorová, která si po jeho smrti nabrnkla o třiatřicet let mladšího muže? V den smutného výročí poslala dojemný vzkaz. Jaké byly hercovy poslední okamžiky?

reklama

„Drazí kamarádi, dnes je to už devět let, co odešel nečekaně z mého života můj milovaný muž Radek. Lásko moje, děkuji ti za tvých krásných dvaatřicet let, které jsme spolu prožili, a věř, že v mém srdci zůstaneš navždy. Byli jsme pěkná a šťastná rodina. Tvoje největší vyznání: ‚Haninko, já bych bez tebe umřel,‘ mě bude provázet až do konce života. Děkuji,“ napsala na sociální síť Hana Gregorová a přidala společnou rodinnou fotku, na které je i jejich syn Ondřej Gregor Brzobohatý a dcera Rola – tu měla se svým prvním manželem, jordánským lékařem Gassanem.

S Radkem Brzobohatým se o dvacet let mladší slovenská herečka seznámila v létě roku 1980 během natáčení filmu Noční jezdci. Začátky jejich lásky ale byly velmi komplikované, oba byli zadaní. Gregorová byla čtyři roky vdaná za jordánského lékaře Gassana, s nímž měla dvouletou dceru Rolu, Radkovou manželkou byla herečka Jiřina Bohdalová.

„Nikdy jsem během natáčení nevyhledávala flirty, věděla jsem, že to bývají takové lásky maximálně na dvě, tři noci. Ale tohle bylo něco jiného, bylo to šílené omámení. Když natáčení skončilo, oba jsme věděli, že jsme se dostali do neřešitelné situace,“ zavzpomínala Gregorová na osudové setkání pro slovenský Nový Čas.

Půl roku se stýkali tajně, vzdálenost Praha–⁠Bratislava, která je dělila, pro ně nebyla překážkou. Chtěli prý být co nejvíce spolu a bylo to silnější, než si sami dokázali přiznat. Oběma brzy došlo, že chtějí být už navždy spolu, a podali žádost o rozvod. Zatímco Haniččin manžel Gassan zprávu přijal s ledovým klidem, Bohdalová to brala jako obrovskou zradu. Dlouhá léta Brzobohatému nedokázala odpustit. Usmířili se až těsně před jeho nečekanou smrtí, když si spolu zahráli ve filmu Vrásky z lásky.

„Nemohli jsme si pomoci. Bylo to úžasné vzplanutí. Všechno jsme nechali za sebou a začali od nuly,“ prozradila Gregorová.

Poslední přání se mu splnilo. Smrt ale byla nečekaná

V roce 1982 se vzali, o rok později se jim narodil syn Ondřej. „Radek mi vždycky říkal, že jsem jeho jaderná elektrárna. Byl, je a navždy zůstane nejlepším chlapem mého života. I když to byl idol žen, žili jsme normální život, tak jako každý jiný, nebylo to ozvláštněno tím, že byl slavný herec,“ svěřila se Gregorová. Dodnes má v hlavě jeho poslední okamžiky.

„Večer předtím jsem se vrátila z Bratislavy a se mnou přijela přítelkyně. Všichni jsme seděli na zahradě, žertovali, dali si večeři a na Radkovi nebylo vůbec nic znát. Ráno po osmé hodině ke mně přišel, řekl, že si dal kávu a že je mu zle. Na čele měl krůpěje potu, zrychleně dýchal a měl bolesti v břiše. Hned jsem volala záchranku,“ přiblížila se slzami v očích. Jediné, co ji alespoň trochu mírní stesk, je, že zemřel tak, jak si přál. „Chtěl odejít rychle a bez bolesti, až se jeho čas naplní. A to se mu splnilo. Odešel jako chlap, se vztyčenou hlavou. Pánbůh ho musel mít hodně rád,“ dodala Gregorová, která po jeho smrti šokovala tím, když se dala dohromady s o třiatřicet let mladším Ondřejem Koptíkem. Jejich vztah byl velmi bouřlivý a provázely ho skandály. Mladý milenec například na své sociální síti zveřejňoval intimnosti z jejich sexuálního života. Několikrát se rozešli a pak zase dali dohromady. Nyní jsou spolu, ale Gregorová se zařekla, že veřejně už o něm nikdy mluvit nebude.

Tagy:

Hlavní zprávy

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou
Ekonomika

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou

Důchodový systém je ve špatném stavu a je potřeba to urychleně napravit, myslí si valná většina Čechů napříč ideologickým spektrem. Dvě třetiny dospělých si na důchod spoří. V souvislosti s penzijní reformou by lidé nejčastěji souhlasili s výraznější změnou daní, u dalších možných řešení už se ale neshodnou a dochází ke generačnímu střetu, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS.

Klíčový povolební hráč. Prezident Miloš Zeman slaví své 77. narozeniny

Prezident republiky Miloš Zeman v úterý slaví své 77. narozeniny. Dvakrát zvolená hlava státu vykonává svou funkci od roku 2013, třebaže v posledních letech nešetřil řadou kontroverzních výroků. V uplynulých dnech se dostal do mediálního prostoru také kvůli své hospitalizaci v Ústřední vojenské nemocnici, kde mu bylo diagnostikováno vyčerpání a dehydratace. Odtamtud byl propuštěn minulou středu a tento týden stihl podepsat několik zákonů.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

reklama

Domácí zpravodajství

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Lituju, že jsem ji nezachránila: Sestra policistky popsala šikanu, která vedla k sebevraždě

Případ sebevraždy jedenatřicetileté policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra poslední den své mise ve Varšavě, stále budí řadu otázek. Podle její sestry Markéry Šubrtové neměla Kristýna sebevražedné sklony, byla energická, veselá a všem se snažila pomoct. Uvedla to v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V něm dále popisuje, co přesně si se sestrou před osudným okamžikem psala a proč podle ní policie selhala. Detailně líčí i šikanu ze strany kolegů na misi, která dospěla až do intimních detailů, jež měly pravděpodobně k sebevraždě vést.

reklama