CNN Prima News výročí úmrtí

výročí úmrtí

Výpis příspěvků ke štítku „výročí úmrtí“

Snášela bolesti, nechtěla opiáty. Utajovaný přítel Hany Maciuchové promluvil

26. ledna 2022 06:42

Po smrti Hany Maciuchové vyšlo najevo tajemství. Populární herečka nebyla sama, ale měla partnera, se kterým sdílela všechny své radosti i starosti. Vyráželi společně na výlety či dovolené. Utajovaný přítel byl pro ni velkou oporou i v těch nejtěžších chvílích. Když onemocněla rakovinou, doprovázel ji na chemoterapie. Od úmrtí Hany Maciuchové uplynul jeden rok.

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

21. ledna 2022 21:30

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

Pracovnice, která přijímala Havla do vězení: Dostala jsem rozkaz na nic se neptat

18. prosince 2021 20:58

Když 7. ledna 1980 přivezli do ostravské věznice Václava Havla, v takzvané příjmové komisi seděla i Eliška Romanová z oddělení nápravně výchovné činnosti. Ve věznici v ostravských Heřmanicích je zaměstnána dodnes jako sociální pracovnice. „Václava Havla k nám přivezli společně s Jiřím Dienstbierem a Václavem Bendou. Zkonfrontovali jsme je všechny se spisy, ale od náčelníka věznice jsem tehdy dostala rozkaz, abych se jich na nic neptala,“ vzpomíná 65letá Romanová přímo ve své vězeňské pracovně.

Kocáb: Havel působil medvídkovsky. Ženy ho ale měly rády a politický svět mu ležel u nohou

18. prosince 2021 13:32

Havel působil trochu medvídkovsky, v hlavě byl ale státník, kterého respektovali největší světoví státníci té doby a politický svět mu ležel u nohou. Řekl to ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS k připomínce 10 let od úmrtí prezidenta jeho blízký přítel Michael Kocáb. Byl to právě on, který Havla navrhl na post prezidenta. Jejich přátelství upevnila sametová revoluce.

Sledujte speciál 10 let bez Václava Havla. Jak na bývalého prezidenta vzpomínají blízcí?

17. prosince 2021 10:30

Před 10 lety, 18. prosince 2011, zemřel prezident Václav Havel. Připomeňte si životní příběh dramatika, disidenta a politika, který svou otevřeností a vstřícností zaujal celý svět. Zavzpomínají Havlovi blízcí, ale i komentátoři a vrcholní politici. Sledujte v sobotu od 10:30 přímý přenos speciálního vysílání, ať už na stanici CNN Prima NEWS, nebo přímo v tomto článku.