Devět lidí se v penzionu v Kouřimi přiotrávilo oxidem uhelnatým. Dítě transportovali vrtulníkem

Devět lidí se v neděli večer v penzionu v Kouřimi přiotrávilo oxidem uhelnatým. Jsou mezi nimi dvě děti, všichni jsou při vědomí. Jedno z dětí záchranáři transportovali letecky ve středně těžkém stavu do nemocnice v pražském Motole, další lidi rozvezli sanitkami do několika nemocnic. Hasiči nyní místo odvětrávají, informovali mluvčí záchranné služby a hasičů.

Událost byla hlášena v 19:38. „Byli jsme přivolaní k několika přiotráveným lidem při vědomí, na místě jsme naměřili CO. Pomohli jsme s transportem a evakuací, nyní místo odvětráváme,“ řekl mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora kolem 21:30. Zasahovaly tři hasičské jednotky. Příčina vyšší koncentrace podle něj zatím není známá, na místě je také policie.

ČTĚTE TAKÉ: Tragická nehoda na Českolipsku: Na místě zemřel řidič, spolujezdce vyprošťovali hasiči

Jedno dítě bylo ve středně těžkém stavu transportováno letecky do Fakultní nemocnice v Motole, druhé sanitkou do kolínské nemocnice. Podle informací AKTU.cz záchranáři odvezli dva dospělé do nemocnice v Říčanech, další tři do nemocnice v Kolíně a jednoho do Kutné Hory.

Jeden pacient byl ošetřen a ponechán na místě. „Všichni pacienti mají bolesti hlavy, trpí pocitem na zvracení. Všichni jsou při vědomí,“ uvedla mluvčí záchranné služby Monika Nováková. Na místě zasahovalo šest posádek, inspektor provozu a Letecká záchranná služba Praha.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Dramatický zásah na pražském Černém Mostě: Plameny pohltily koupelnu, mohly za to spreje

Tagy:
nemocnice pacient Hasičský záchranný sbor Fakultní nemocnice v Motole penzion Kouřim Nemocnice Říčany a.s. AKTU.cz